Hujšanje

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

10. mar 2009 14:00

strinjam se z neny111, od 4. januarja se prehranjujem po montegnacu in kg. gredo kar lepo čudežno dol.Lačna nisem nikoli, le način prehranjevanja sem spremenila. JEM, TOREJ HUJŠAM - priporočam. srečno _kekec_

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

10. mar 2009 19:39

Ali se je katera že poslužila knjige "Življenje v zoni zdravja" in "Kuharica v coni"?

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

8. feb 2011 19:47

brezlj je napisal/a:
Sicer vidim, da je ta tema že nekoliko ostala brez prispevkov, vendat vseeno upam, da dobim dober nasvet. Zanima me, če je katera že probala kakšne podobne prehranske dodatke za hujšanje. Sama jih še nisem, pa me zato zanima, če se mi splača kakšen dodatek probat, ker te dodatki vseeno niso tako poceni.

brezlj

 

ja ja, nekje je pisalo, da Špela Grošelj uspešno hujša s tem. Mi , ki se pa  zdravo prehranjujemo in posledično nimamo težav s težo, gremo pa raje vsak dan na dooooooolg sprehod v kombinaciji s tekom, evrčke pa zapravmo za kaj bolj koristnega, kot je pa ta food

vida70

maryja  

član od: 26.11.2009

sporočila: 12

9. feb 2011 16:52

ZNANSTVENI PODATKI: ČE BI BILA HOJA ZDRAVA, BI BIL POŠTAR NEUMRLJIV!!! KIT PLAVA CELE DNEVE, JE SAMO RIBE, PIJE VODO IN VSEENO JE DEBEL ZAJEC TEČE IN SKAČE, PA ŽIVI SAMO 10 LET ŽELVA NE TEČE, NE DELA NIČ IN ŽIVI 50 LET!!!!! ZAKLJUČEK: NAJ SE GREDO SOLIT VSE DIETE IN TELOVADBE! maryja

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

27. feb 2011 14:38

brezlj je napisal/a:
Sicer vidim, da je ta tema že nekoliko ostala brez prispevkov, vendat vseeno upam, da dobim dober nasvet. Zanima me, če je katera že probala kakšne podobne prehranske dodatke za hujšanje. Sama jih še nisem, pa me zato zanima, če se mi splača kakšen dodatek probat, ker te dodatki vseeno niso tako poceni. brezlj
Nikdar ne hujšam z prehranskimi dodatki. Ločujem beljakovine in ogljiove hidrate, ne pijem sladkanih pijač (pijem 100% sokove brez dodanega sladkorja, čaje, vode), brez sladkarij ne morem. Izogibam se kruhu. Zvečer ne jem po 19h (19:30h hodim pozno spat). Na takšen način sem že pred leti shujšala 10 kg (nazaj sem se zredila 3 kg). Meni ta dieta ustreza, ker sploh nimam občutka da sem na dieti (nisem lačna, ker ni potrebno jesti manjših količin), Telo se nekako "prerezporedi". Pa malo gibanja (hitra hoja). Tanaya Sporočilo je spremenil(a) Tanaya dne 27. 2011 14:38

lepdan  

član od: 16.4.2019

sporočila: 5

16. apr 2019 23:59

Vidim, da je že star forum, a vseeno bi rad pripomnil, da večina diet na dolgi rok ni učinkovitih. Seveda, je potrebno zdravo prehranjevanje in telesna vadba, a kaj, ko je to lažje reči kot narediti. Za tiste, ki obupano poskušajo shujšati in jim prevelika teža povzroča zdravstvene težave je na voljo Cindi program hujšanja, ki se ga lahko udeleži v vsakem zdravstvenem domu - več na http://www.cindi-slovenija.net. Če tudi to ne uspe, pa obstaja tudi operacija želodca, ki zanesljivo in dolgoročno zniža telesno težo. Kogar zanima si lahko o tem prebere več na spodnjih povezavah.

https://asmbs.org/patients/bariatric-surgery-pr

https://www.estetika-milosevic.si/bariatricna-kiru  

http://www.fvz.upr.si/sites/default/files/pleskovic

Pred časom se prebral, da je edina dolgoročno učinkovita dieta tista, pri kateri je potrebno 1/3 hrane na krožniku, pred začetkom hranjena, dati na stran in je ne pojesti. Menda je to enostaven princip, katerega se na dolgi rok da držati, hkrati pa lahko ješ svojo vsakdanjo hrano. Moram poskusiti in javim če bo uspešno.... Verjetno bolj kot štetje kalorij....

Do naslednjič!

lepdan

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

17. apr 2019 8:51

Lepdan, lepo pozdravljen nov član. Omenjaš hujšanje, zato ti lahko s prve roke potrdim, da manjše količine hrane prinesejo dolgoročne rezultate. 

Je pa čisto odvisno od osebe. Če je navajena velikih obrokov bo rezultat v začetku hitro viden, nato se bo metabolizem prilagodil manjši prehrani in potrebna bo še fizična aktivnost.

Če pa je oseba navajena malo jest in želi shujšat je večji problem. Takšnega sem imela sama. Z nutricistko sva ugotovili, da je bil problem, da sem jedla malico, kosilo pa še malenkost zraven in popila kar nekaj sokov ( ki so tudi hrana). Uvedla sem zajtrk, malico, kosilo, malico in večerjo na 3 ure. Se zelo veliko gibala in rezultat je bil.

Jaz npr. sem pila tudi c vitamin in si dopoldne vsaj en obrok izbrala za sadnega.

Zato, če želiš z manjšo količino hrane oklestiti kg ti svetujem tudi vitamine in čimbolj zdrav jedilnik ( pusto meso, ribe)....Pa migaj...

Mi smo pred nedavnim zamenjali krožnike, ki so po velikosti za 5 cm manjši kot prej. Takoj gre manj na krožnik...

Želim ti veliko uspeha in poročaj ...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. apr 2019 9:24

Nadvse dober recept, kar se pa krožnikov tiče, bi človek rekel, ah brez veze. Pa ni, imam še nekaj primerkov od mojih poročnih daril. In leta 1973 so bili krožniki, skodelice precej manjši kot dandanes. Na ta račun smo se prav pred kratkim šalili pri nas doma. Eni sicer menijo, da se da na večji krožnik manj naložiti, ampak pri vsej stvari je tukaj tudi psihološki element, ki ni zanemarljiv.

 

naor

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

17. apr 2019 14:54

In kaj potem narediš s tisto 1/3 na stran? Samo vprašam, glede na še vedno preveč zavržene hrane.

 

trac

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. apr 2019 19:43

Ne vem, kateri je namenjeno vprašanje, a če vprašaš mene, zavržem zelo malo hrane oz. nič, saj kuham tako, da se lahko poje še naslednji dan, sicer pa dobro vem, koliko moram skuhat, da ne mečem hrane stran. Včasih smo precej kruha odnesli za pujske in kokoške, zdaj pa mi občasno ostane kakšna skorja. Sem doma in imam veliko več časa ukvarjati se s hrano. Kar lepo popravljam povprečje stran vžene hrane, pa veliko jih poznam, ki tako gospodinjijo. Tam, kjer je pa služba in majhni otroci, je pa  druga pesem, menim, mogoče se pa motim. A vse se začne že pri nakupovanju in planiranju obrokov. 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti