Hujšanje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. sep 2008 10:52

habibti je napisal/a:
kako naj se lotim normalnega prehranjevanja, da se ne bom spet zredila. Po tolikšnem času diete in gibanja imam občutek, da se bom zredila od vsake hrane, ki jo bom zaužila. Problem je še, ker sem hudo padla in me bolijo rebra, rama in bok in nekaj časa ne smem teči.habibti

Ne, da bi ti privoščila poškodbo, ampak morda vse skupaj niti ni tako slabo, boš imela sedaj čas za razmislek, kako in kaj. Ker ko sem tole tvoje pisanje prebrala, mi že vse skupaj malce diši po odvisnosti - od teka oziroma od rekreacije in strahu, da se boš že samo ob pogledu na kaj dobrega zredila. Sem dala sama to skozi, zato ti to pravim.

Punca, zdravo pamet v roke in bo vse OK. Torej ne vzemi te poškodbe kot kazen, ampak pavzo koristno uporabi za mentalno zdravje. Ker konec koncev se tudi organizem navadi na manjši vnos energije, ampak če boš hotela malo bolj aktivno migati, boš morala tudi malo bolj konkretno (beri kvalitetno) jesti. Tega sem se pa letos končno naučila. In še nečesa, komot sem nekaj dni brez rekreacije, ne bo zaradi tega konec sveta, vage tudi ne bo razneslo ob šoku, pač na take dneve ravno ne jem kaloričnih bomb. Jih prišparam za ta aktivne dneve. Sladoled si pa vseno rpivoščim, ker človek mora imeti tudi mala zadovoljstva.

 

 

Loni Makaroni

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

10. sep 2008 11:08

Hvala za nasvet! Se popolnoma strinjam. Sem pristaš načela, da je vsaka stvar za nekaj dobra. In to jemljem, kot praviš ti, kot mentalno zdravljenje, počitek, razmislek. Včeraj sem si v Portorožu privoščila morskega psa na žaru in kepico sladoleda. Zdaj bom več časa posvetila učenju, nekaj seveda tudi rekreaciji (ko bom zmogla) in pa zdravi hrani. Sem kupila kuharsko knjigo o čokoladnih jedeh in me čaka tudi preizkušanje teh receptov. Kot si rekla, pamet v roke in bo! habibti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2008 12:31

Habibti, način, ki si ga uporabila med hujšanjem JE normalen način prehranjevanja. V tem je ves trik vitkih ljudi. Vendelina jr.

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

10. sep 2008 12:34

Se strinjam! Samo količinsko bo treba nekoliko povečati in bo ravno prav. Gibanje je pa tako ali tako moj način življenja habibti

tjaša134  

član od: 26.2.2009

sporočila: 1

26. feb 2009 14:55

Kar se tiče spremembe življenskega stila, je res da brez tega na gre. Jaz sem shujšala s pomočjo masažnega pasa Inframag, uravnoteženimi obroki in gibanjem. Že ko sem kupovala aparat so mi povedali, da čudežev ni, dieta pa ne zagotavlja stabilne teže. Je pa res, da gre z pasom veliko hitreje. Tjaška tjaša134

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

10. mar 2009 10:57

Tudi jaz sem se pred 14 dnevi odločila za veliko shujševalno''kuro''. Jem samo polnozrnato pašto, nezabeljen riž, kus kus, tunino, meso na olivnem olju narejeno, za zajtrk 2 deci mleka, za malico sadje, pri kosilu pojem še sveže zelje, za večerjo najkasneje ob 5h popoldan pa 2 deci jogurta in fitnes polnozrnate žitarice. sedaj pa ne vem, kako uspešna bo ta dieta. Mislite da je to dovolj, ali bi morala še kaj drugega? Gibam se bolj med vikedni, hodim na sprehode pa velik na vrtu delam, za kolesarjenje je še malo premraz, teka pa se ne poslužujem, saj imam prepoved. LP mina20

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2009 12:00

Kilograme boš obdržala, če se boš vseskozi tako hranila. Čim boš šla nazaj na prejšnji način prehranjevanja, boš kilograme dobila nazaj (razen če se ne boš ekstremno več gibala). To je klasični jojo učinek vseh shujševalnih kur, podrobnosti o tem poiščeš na netu.

 

Zato še vedno prisegam na postopno izgubljanje kilogramov ob načinu prehranjevanja, ki se ga potem v glavnem nenehno držiš, pač glede na potrebe tebe in tvojega telesa - vsak od nas je drugače uštiman, vsak ima svoj ritem, navade in potrebe, vsako telo drugače presnavlja in ni nujno da nekaj, kar učinkuje pri meni, enako učinkuje pri tebi.

Ohranjanje pirmerne telesne teže je torej zelo dolgoročen projekt: izbrati primeren način pehranjevanja glede na funkcioniranje presnove, gibanje in druge okoliščine, v vsakem primeru pa je alfa in omega  preprost izračun: porabiti moramo več energije, kot je v telo vnesemo.

 

Samo na ta način bomo ob teži ohranjali tudi zdravje, tudi če bomo jedli kaj takega, kar ne velja za najbolj zdravo hrano oziroma velja za hrano, ki redi.

 

Mamamia

 

mamamia

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

10. mar 2009 12:00

Mina20, naj bo vseeno čimmanj testenin, riža, kruha... Jej veliko zelenjave, zajtrk si kar privošči, večerna ura naj ne bi bila pomembna, važen je skupni dnevni vnos kalorij. Mac

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. mar 2009 13:21

Pred nekaj dnevi sem bil službeno na predavanju o zdravi prehrani avtorice Marije Merljak. Ima tudi zanimive teorije o hujšanju tako da svetujem vsem ,ki se s tem ubadate, da preberete njeno knjigo, ki sicer ne govori zgolj o hujšanju ampak o tem kako zdravo jesti kar posledično tudi vpliva na telesno težo. Toplo priporočam. LP hedonist

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

10. mar 2009 13:21

Točno danes je en mesec, kar se (več ali manj) prehranjujem po Montiju. Za to sem se odločila v prvi vrsti zaradi zdravega načina prehranjevanja, šele v drugo zaradi hujšanja. Čez zimo sem sicer pridelala 3 kg, ki pa so se v tem mesecu že stopili. Prebrala sem tudi obe Vidini knjigi HUjšamo skupaj in Kuhajmo skupaj. In ju priporočam vsem, ne samo tistim, ki se prehranjujete po tej metodi. Vida piše zelo razumljivo, razen tega sta knjigici polni raznih dobrih nasvetov, misli in trikov, kako najlaže zdržati in uspeti. neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti