Hujšanje

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. avg 2008 17:53

meni je sestrična dala ene obliže, ne vem zdaj točno katere. samo glava me je bolela prvi dan. sicer jih sama od sebe ne bi kupila, ker ne verjamem v neumnosti.. ona jih je uporabila le nekaj, ker je odkrila, da je noseča. In potem sem jaz tako za finto sprobala. Na meni pač ni delovalo tuisto "verujem v to", in glede na glavobol, ki se je pojavil, verjamem, da niso tako nedolžna zadeva. klavdija

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

12. avg 2008 20:04

Lahkega in enostavnega hujšanja ni. Jaz v te obliže in drugo kramo prav nič ne verjamem.Če bi bilo to tako enostavno, ne bi bilo vedno več debelih. Tudi jaz sem se ponovno spravila na dieto, moram oklestiti nekaj kilogramčkov. Sem na ločevalni, ki se mi zdi kar sprejemljiva, vendar včasih prilagodim malo po svoje. Pa veliko gibanja na svežem zraku. Titta,te je zanimivo brati,veliko uspeha tebi in vsem ostalim, saj hujšanje res ni enostavno. linolina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. avg 2008 16:44

Lahko in enostavno hujšanje je polno dojenje;) Moram delat reklamo, da bojo moji otročki imeli družbo in veliko izbire pri partnerjih, hehe. PS: jaz se trenutno samo redim, na žalost gre nekaj gotovo tudi v špehec, ker verjeno nazadujejo mišice, ker ne smem nič počet. Vendar se tolažim, da bo vse spet prav, ko bom lahko kaj športala, ker prej ali slej (slej pomeni marca;) bom vsekakor smela, hehehe. Da bi zdaj hujšala, mi na misel ne pride, ker imam že drugih problemov dovolj;) in se ne bom še tu prikrajševala, pa še skoz sem lačna;) Ni pa še tako zelo kritično, zredila sem se 4 kile v 4 mesecih, tak da recimo, da še gre;) ko bom lahko migala, bo pa verjetno bolj stalo, vsaj upam. Veri

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

19. avg 2008 15:15

Kakšna dva meseca sta minila od začetka mojega hujšanja. Hrani se mi ni težko odpovedati. Gibam se zelo veliko. Problem je, da sem popolnoma brez energije. Vedno sem imela nizek pritisk, tudi danes mu je zdravnik zmeril 100/65. Kave ne pijem. Rada bi našla način, da bi imela več energije, ne da bi za to uporabila hrano (pa kakšnih prepovedanih substanc tudi ne!!). Imate kakšen nastev? Lep dan! habibti

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. avg 2008 17:51

habibti, moj pritisk je v normalnem stanju in ob normalnem prehranjevanju še nižji od tvojega, pa nimam nobenih problemov. Kava ne pomaga, verjemi, sem hodila naokoli kot zombi, na pritisku se ni pa ni poznalo. 

Ni pa bilo vedno tako, moje počutje se je zelo izboljšalo, ko sem začela uživati malce več beljakovin in kot pravijo, po rekreaciji je treba telo regenerirati in to po hitrem postopku, včasih samo za malce cukr dvignit, včasih pa konkretno. Sem se predala, ker navadno nimam ravno želje še česa cmariti, ko pridem domov vsa prešvicana, sem si omislila en prašek z okusom čokolade. Moram reči, da mi je všeč.

Loni Makaroni

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

19. avg 2008 19:59

Meni načeloma nizek pritisk ne dela težav. Ponavadi ga imam 85/55, danes se mi je zdel še visok:). Težave sem imela samo pred slabimi tremi leti, ko sem pri 80/30 nezavestna pristala na urgenci. Zdravniki pravijo, da bi kava in bolj slana hranan pomagala, ampak da tega ne svetujejo, ker ni zdravo. Trenutni problem je samo to, da malo jem in že tako nimam energije, zato mislim, da čutim tudi posledice nizkega pritiska. Kar se tiče praškov za regeneracijo, pa tudi jaz uporabljam enega, trenutno z okusom čokolešnika:). Mi je zelo všeč. Jedla sem tudi že pistacijo, ki mi ni bila všeč, tiramusu mi je bil pa dober. Je praktična stvar, pa še beljakovine dobiš. LP habibti

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. avg 2008 21:04

Če ješ malo, ješ mogoče premalo. Vzemi kakšen multivitamin, pa kakšno kocko čokolade, pa malo testenin. Saj testenine ne redijo, redi preliv.

Kyara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. avg 2008 15:26

Punce, ki pravite, da se vam vse takoj obesi in mislite, da obstajo taki in drugačni tipi - je do neke mere res, ampak VELIIIIIIKO vlogo igra gibanje. Sem naredila (neprostovoljno sicer, ampak sem) poizkus: nikoli v življenju nisem imela problemov s kilogrami, tudi v prejšnji nosečnosti se nisem veliko zredila (9kg), zdaj pa sem se v enem mesecu za 4 kile, ker se ne smem gibat, pa ne jem nič več kot prej, prej manj... Ja, je še kak drug razlog, ampak ta razlog tehta komaj 380 gramov, tak da se ni za zgovarjat, pa tudi po hlačah vidim, da so mi tesne tudi drugje. Tak da - verjamite, da je veliko gibanja prava pot! Veri

SRNA  

član od: 18.2.2008

sporočila: 37

29. avg 2008 16:11

pozdravljene punce! Ta tema vidim da je že kar nekaj časa odprta, ampak nimam časa vsega skozi prebrati.Stara sem 22 let. Prosim svetujte mi. Moja edina težava je, da dnevno pojem OGROMNO sladkarij in samo zaradi tega imam višjo tel.težo. Kako naj se vsemu temu odpovem???? RAda bi shujšala in vem da bi mi uspelo, če bi le pustila sladkarijo na miru, a nevem kako naj uspem. Mogoče sem res kakšen dan samo na sadju, a potem se drugi dan najem za nazaj in za naprej. Zaradi nihanja tel.teže imam prav tako močne težave s strijami. PROSIM pomagajte mi!!! SRNA

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

29. avg 2008 17:16

Živjo SRNA! Tudi sama obožujem sladkarije. Če bi lahko, bi živela samo od hrane kot je sladoled, rafaelo, ferrero roche, biskvit... Seveda nažalost to ne gre:(. Tudi sadje ima veliko kalorij, predvsem grozdje, banane in še kaj. Moja mami si je kar dopovedala, da ne mara sladkega in že nekaj let ne je skoraj nobenih sladkarij. Seveda se je težko prepričati, ampak njej je uspelo. Najdi si kakšne nadomestke, jaz imam rada bio večzrnate riževe vaflje. En je kar velik in ima samo cca 20 Kcal. Ne vem kaj tebi ustreza, ampak poišči kakšno alternativo, ne se pa kar odpovedati vsemu, ker bo potem želja samo še večja. Zadnjič sem brez slabe vesti pojedla "pecivo na suho". Spekla sem ga iz posnete skute, rjavega sladkorja in polnozrnate moke. Jabolka in nekaj mletih orehov oziroma maka pa tudi niso takšna reč. Moram reči, da je bilo odlično in želja po sladkem je bila tudi potešena!! Veri, se strinjam, da je gibanje zelo zelo pomembno! Sama pretežem "za zajtrk" 10km, če mi znese še 5 ali 10 km zvečer, vmes pa streljam z lokom. Tako da je gibanja zagotovo dovolj, ampak moram še vedno zelo paziti, kaj jem. Mogoče pa bom, kot praviš, med dojenjem pojedla kakšno kepico sladoleda več in se mi ne bo poznalo ;). LP habibti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti