Hujšanje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2008 9:23

Vedno si nabijem 1,5 kg novoletnega viška. V januarju potem jem sadje in sadje in sadje in en teden se nič ne pozna, potem pa je naslednji teden minus 2 kili. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jan 2008 10:28

Vendy, delam isto in pri meni je že šlo dol. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2008 13:27

Morska medvedka, res? 22 je idealno? Koliko je pa premalo? (jaz mam 15, pa se počutim ok...) Loni, tehtat se moraš slečena, sicer rezultati niso merodajni (če mate v kopalnici okno, bojo pa še sosedi veseli;) Loni in Vendy, a samo večerjata sadje ali skoz jesta sadje? (saj zaenkrat mi še ni treba nobenih takih kur izvajat, ampak čez 10 let vse prav pride;) Veri

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

16. jan 2008 13:39

Dve možnosti: zmanjšajte količinski vnos hrane in tako poskrbite, da se želodec nekoliko skrči, ali pa jejte čimmanj kalorične stvari. Jejte večkrat na dan, predvsem nekaj že zjutraj in tekom dopoldneva. Sladica naj bo v bistvu kot manjši obrok, ne pa za povrh že tako obilnega kosila. Kepica sladoleda je tudi mala malica. Ljudje sicer imamo različno presnovo in nam tudi paše različna vrsta hrane: enim sadje in zelenjava, drugim OH, tretjim meso. Sama sem najbolj zadovoljna takrat, ko je v obroku združeno vse troje: OH za energijo, beljakovine za sitost, zelenjava za prebavo in ostalo. Sem med tistimi z normalno težo z nihanji +- 3 kg, edino proti koncu nosečnosti sem zaradi ležanja in basanja s Snickersi pridelala 5 kg ŠPEHA. In od takrat vem, kaj pomeni pokuriti odvečno mast! V resnici sem kaka dva meseca hodila lačna spat. Jem vse, kar mi je dobro, od lešnikov, čokolade, do ocvrtega dunajskega zrezka. Samo v zmernih količinah! Zrezek je lahko velik in tehta 15 - 20 dag, lahko pa je manjši in tanek, samo 5 dag. Čevapčičev, ki jih je v porciji 8 ali 10, imam jaz povsem dovolj 5. Priloge naj bo za 2, največ 3 žlice, ne zvrhan krožnik špagetov. Zraven ne pojesti še dveh kosov kruha. Kruha pojejte 1 kos le za zajtrk ali malico, ko ni drugih prilog. Jejte počasi, sama npr. za manjši obrok porabim vsaj 10 minut, kosilo pa meljem 20 minut ali več. Dostikrat srečam ljudi, ki pravijo, kako radi jejo, pa v bistvu zaužijejo razmeroma majhno oz. normalno količino hrane, tisti, ki pa rečejo, da ne jejo veliko, pa mimogrede pospravijo vase količino mojih celodnevnih obrokov, pa pravijo, da so samo malo probali in se sploh ne zavedajo, koliko hrane so dobesedno pogoltnili. Potrebno je upoštevati tudi porabo; če v gozdu pripravljamo drva tudi jaz pojem 2 štuca mastne klobase. S tem prispevkom ne želim nikogar žaliti in tudi ne dati nasveta, ki bi bil pravšnji prav za vse ljudi. Mogoče pa bo vsaj peščici tistih, ki se vrtijo v začaranem krogu odpovedovanja hrani in borbo s kilogrami, tak način polepšal življenje. Vsekakor sem pa prepričana, da od zraka in gibanja ni nihče debel. Če kdo res tako malo poje, in je kljub temu debel, pa naj še manj! In ne pozabite: maščobno tkivo je res težko porabit. Zato se čimprej navadite na manjše obroke. In tako vam bo postala kremna rezina v nedeljo popoldan tak zalogaj, da si do večera razen kozarca vode ali čaja ne boste poželeli več ničesar. Še enkrat pravim, ne zamerit mojim besedam, posebno ne tisti, ki se res trudite, pa se vas salo tako rado drži. Lep pozdrav. PISTACIJA

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. jan 2008 14:20

Moja prijateljca ima maščobe 20 %, kar je "premalo", vendar če se človek dobro počuti in nima težav, ni noben problem. Lahko pa je povezano z marsikatero težavo (glavobol, pritisk, zaspanost, premalo energije,....) No jaz nisem strokovnjak na tem področju. Povem samo tisto, kar slišim od ljudi, ki baje nekaj vedo o tem E.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2008 17:02

Hehe, premalo energije in zaspanost, to bo ravno zame - lubi bo crknil od smeha (pa tisti, ki me kolikortoliko poznajo, pa vejo, kdaj hodim spat - ežoj bi mel kaj pripomnit, ko je ob 6h zjutraj zame še danes, če še nisem šla spat;) Pritisk mam pa res nizek. Saj jaz ti čisto zaupam, nimam dosti pojma o tem:) Zato sem pa vprašal;) Saj veš, kaj pravijo: neumen ni tisti, ki vpraša, ampak tisti, ki ne;) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jan 2008 18:31

Ko se mi zdi, da je napočila kriza, pač jem sadje, največkrat tri dni skupaj in največ do enega tedna. Deluje vsekakor pozitivno name, pa ne mislim na le na kilograme, glede na to, da cel teden ne jem mlečnih izdelkov, na katere sem kvazi alergična, je tudi moja koža kot nova. Lani pa sem se prvič tudi postila en teden skupaj organizirano in je v skupini precej lažje kot to početi sam doma. Koža kot nova, v redu prebava in kak kg manj. Pa tudi splošno počutje je po prvih dveh dnevih super. Loni Makaroni

čiribučiriba  

član od: 23.10.2007

sporočila: 15

16. jan 2008 19:18

O, to me pa zanima - kako je to postiti se popolnoma? Veliko se sliši o tem, pa ne vem, kako se to pripraviti, kaj pravzaprav delat in to. čiribučiriba

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

17. jan 2008 17:37

Samo eno mnenje glede ločevalne diete: mislim da nikakor ni primerna za tiste, ki so med prazniki pridobile kakšen kilogramček, ampak je uspešna predvsem pri ljudeh, ki imajo resnejše težave s težo (torej vsaj 10 kil preveč). To pravim zato, ker sem jo preiskusila in je res delovala-ampak samo 1. kot pravi Katka Lopatka, ampak to zato ker sem takrat res imela preveč kilogramov, ko sem poskušala ponovno, čeprav ni bilo takšne krize (saj veste, tistih par kil...) pa sem se zelo slabo počutila, dobila sem neredno menstruacijo itd... skratka glede na to da je tukaj govora o "poprazničnem čiščenju telesa", če sem prav razumela, ločevalne nikakor ne priporočam. Lep pozdrav, pa srečno s kilami haha mala zelena

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

17. jan 2008 17:49

Glede % maščobe v telesu pa je odvisno od vsakega posameznika posebej, od spola, starosti, ... za športnika npr. je 22% veliko (preveč), medtem ko je za nekoga, ki se s športom ukvarja samo občasno to čisto normalen odstotek... če katero to posebej zanima pa natančne meritve opravljajo v vseh večjih fitnes centrih, kjer po mojem mnenju dobite tudi najkoristnejše nasvete (analiza sestave telesa v Sportclubu na Kodeljevem-fakulteta za špot npr. stane 5,10 €), saj se tudi jaz na te domače tehtnice ne bi preveč zanašala ;) mala zelena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti