Hujšanje

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

26. feb 2008 20:35

mehurček je napisal/a:
Mislila sem na vitko anjo.Sem včeraj kupila anjo in na zadnji strani je napisano v 24 urah brez trebuha.lp mehurček
Da dol padeš. Lp Nasha

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

26. feb 2008 21:23

Še vedno se mi zdi, da velja: BREZ NIČ NI NIČ.

titta=

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. feb 2008 0:05

V 24 urah brez trebuha gre samo, če ti je prej 9 mesecev slabo;) Pa še takrat traja kaka dva meseca, da si ista nazaj... Samo je pa razlika precejšnja res "že" po 24 urah;) Veri

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. feb 2008 6:13

Če imaš trebušček, potem že, malo večji sigurno ne zgine, velik se po doličenem času sprazni, ravnega pa ni še nekaj časa.

Mislim, da pomaga, če ga potegneš noter in 24 ur držiš, hehe. Potem, ko spustiš, pa vse po starem.

Kyara

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

1. mar 2008 14:28

Vse tisto, kar dosežemo na hitro in brez truda, je malo vredno. To velja za vse v življenju in tudi za hujšanje. Tisto, kar shujšamo na hitro v nekaj dneh, zagotovo ni maščoba. To je voda, če smo zelo striktni mogoče tudi malo mišična masa. Oboje je slabo. Vodo dobimo hitro nazaj, mišično maso pa težko. Ker so mišice največji porabnik energije v telesu, ima vsaka izguba mišic za posledico, da pokurimo manj kalorij. In potrebujemo manj hrane. Ob enaki prehrani pa se zredimo. Tako pride do znanega jo-jo učinka, ki je za telo škodljiv. Če hočemo sami sebi dobro, potem se bomo lotili hujšanja počasi, dobro premišljeno in predvsem na zdrav način. Prehrano bomo predvsem spremenili v količinsko primerno zdravo prehrano. Mogoče pride v poštev kakšno ločevanje, ampak poudarek je zagotovo na zdravi prehrani. Nujno je veliko gibanja. Hoja, tek, kolesarjenje, s takšno hitrostjo, da se ob tem spotimo in smo malo zadihani, vsekakor pa ne čisto fuč. Vaje za mišice bodo kratkoročno ohranjale našo težo in jo za kakšen gramček lahko celo dvignile. Ampak hkrati bodo; če smo dovolj vztrajni, povečale našo mišično maso - s tem porabo kalorij -in s tem dolgoročno zmanjšale težo. Hkrati pa bodo čudovito oblikovale telo. Marsikatera ženska z lepo oblikovanim telesom je mnogo lepša od marsikatere suhice, na kateri vse visi. Tako zahteva uspešno hujšanje nekaj znanja s tega področja, trdno odločitev, voljo in predvsem potrpežljivost. Na hitro stvari ne moremo rešiti. To seveda velja za vse, ki bi morali izgubiti več kilogramov, ne za tiste, ki so samo pridobili kakšen kilogramček čez praznike, čeprav gibanje in zdrava prehrana ne škodi nikomur. Kolikor vem, zdravniki pravijo, da porast teže do 2 kg med 15. novembrom in 15.januarjem ni problematičen. Pesnica

Laščanka  

član od: 23.11.2006

sporočila: 7

22. mar 2008 16:27

lep pozdrav, tudi sama sem v letu 2007 shujšala za 10 kg s pomočjo programa Cindy ki se izvaja po Sloveniji v zdravstvenih domovih. Če koga zanima naj svojega osebnega zdravnika vpraša če ta program izvajajo tudi v vaši zdravstveni ustanovi. Temelji na zdravi in uravnoteženi prehrani in pravilnem gibanju. Brez volje pa tudi ne gre. Treba je samega sebe prepričati da telo ne potrebuje toliko hrane kot jo zaužijemo, govorim iz lastnih izkušenj. Pojedla sem veliko več kot je telo v resnici potrebovalo. Telesno težo še vedno držim. lep pozdrav in veliko uspehov pri hujšanju. Laščanka

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

12. apr 2008 16:57

Tudi jaz se ves čas borim s kilogrami brez volje ne gre predvsem pa veliko gibanja in z listkom po nakupih da se vhladilniku ne znajde hrana ki bi nam škodila pri hujšanju za vse pa je potreben načrt tudi za hujšanje ki pa naj bo dolgotrajno in bo seveda tudi zaleglo.Vsaka stvar ki je hitro dobljena je tudi hitro zgubljena.Pa veliko uspeha in volje. mark5

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

12. apr 2008 17:23

Hujšanje je tudi moj zelo velik problem.Velikokrat uspešno shujšala,pa še hitrejše vse nazaj dobila.Tako,da sem se odločila za operativni poseg.Obrnila sem novi list v življenju in mi je žal da ga nisem že prej. Toplo priporočam vsem,ki imate ITM visok ,da se o tem pozanimate,ker je odlična stvar.Res pa je, da je veliko tudi na vas.Zdravnik ne naredi vsega.Jaz osebno sem spremenila prehrambene navade za sto procentov in veliko več se gibljem.Voljo in željo po tem mi daje kazalec na tehtnici. balonka Sporočilo je spremenil(a) balonka dne 12. apr 2008 17:24:02

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

12. apr 2008 17:24

no pa bom še jaz svoje pristavila in sicer sem 2 meseca po porodu in moram izgubiti 12 kg. po izkušnjah sem se zopet lotila diete south beach, ki mi je pred 4 leti resnično pomagala izgubiti 10kg. vsem pa želim veliko volje. priv priv

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

12. apr 2008 17:30

Priv,malo nam opiši to dieto. renata69

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti