Atomski štrudl

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

tema odprta - 14. jan 2008 9:34 | ogledi: 7.000 | odgovori: 7

Živjo, kaj mislite, da bi se lahko "atomček" pripravil prejšnji dan, drug dan pa ga samo še spečem? Namreč bom mela stisko s časom ... ob 4,00 zjutri pa tudi ne mislim ustat. Hvala ...

maserka

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

14. jan 2008 21:57

hvala maserka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

15. jan 2008 8:43

Zdravo,

da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašala. Na siolovi strani sem videla recept in slikico za makov retaš. Vse, ki ste retaš že delale prosim za nasvet, ker na kulinariki so vsi s pecilnim praškom, ta pa je s kvasom. Moti me predvsem količina kvasa, ki je navedena. Tukaj je recept:

http://siol.net/trendi/kulinarika/2008/01/uzi

Kaj mislite, koliko bi moralo biti kvasa? 12g? 

 

 Rebeka

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

15. jan 2008 10:04

Po mojem mnenju so se zmotili. Tudi jaz mislim, da je prav 12g. dixi

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

30. jul 2010 9:25

Pozdravljene Gledam in primerjam recepte ciganski štrudelj, atomski štrudel in pecivo na suhu, saj so si dokaj podobni. Zdaj pa imam vprašanja. -kaj je potrebno čisto na koncu dati? suho mešanico ali nadev? -lahko dam v pekač samo peki papir brez, da bi namazala z margarino ter posipala z drobtinami? -kolikokrat ponovimo vrstni red nadevov? po želji, po receptu? Če delamo po svoje potem mislim, da je potem že čas peke drugačen, preliv bi bil premalo oz. preveč. No ne vem. Premišljujem kako je najboljše, saj bi ga rada spekla. Še nikoli ga nisem. Delala sem le retaše s svojim vlečenim testom, ki ga delam sama doma. Rada bi delala z češnjami. Mislite, da bi bil samo z češnjami presuh? Naj dodam še skuto? Najbolj me mika, da bi delala po receptu češnjev ciganski štrudelj, brez, da bi pražila, samo bi dala gor, češnje, sladkor, malo olja, skuto bi naredila po svojem okusu. Nadev bi naredila isto, ko delam za retaše s svojim testom. Bi bilo tako v redu? -v kako velikem pekaču naj pečem, če se odločim pečt po zgornjem receptu? Nočem, da bi mi bil prenizko ali pa previsok. -a ne bodo ostali vmes suhi "koščki" moke? -se ne bo zažgalo, ker bo na "suho"? Dosti vprašanj, a ne? Upam, da mi boste pomagale z vašimi izkušnjami. Se vam lepo zahvaljujem za pomoč in nasvete. bisagolf

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. jul 2010 16:41

Bisagolf:

- Na vrhu daš suho mešanico

- Lahko daš samo peki papir

- Ponoviš tolikokrat, za kolikokrat imaš sestavine

- Samo češnje so v redu, preverjeno

- Previsoko/prenizko? Kakor za koga...Pri pecivu na suho piše 30x25 cm, par cm gor/dol tudi ne bo povzročilo katastrofe!

 - koščki moke ne ostanejo, saj je zadeva prelita...

 - meni se še ni zažgalo, sem ga pa vedno pokril s peki papirjem

peter

lidia  

član od: 2.4.2007

sporočila: 267

30. jul 2010 17:02

Jaz delam atomski štrudl po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/10078/sladice/atomski že leta in niti enkrat se mi ni zgodilo da mi nebi uspel. Pečem ga na 200 stopinjah tako dolgo, da se preliv iz sladke smetane lepo zlato zapeče. Nikoli ne devam spodaj peki papirja, ker ni potrebe in se mi ni še nikoli prijelo. Pečem ga pa v manjšem pekaču kot je od pečice. Vmes ni nikakeršnih suhuh delov moke, ker je nadev iz skute in kisle smetane dovolj moker da vse lepo prepoji. Pa srečno :) lidia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti