Sadni kruh-piškotno testo

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 13. jan 2008 18:04 | ogledi: 4.929 | odgovori: 2

Sem jedla sadni kruh, ki je bil iz piškotnega testa. Je pa bil iz Italije, pri nas ga še nisem videla.

Ima mogoče recept za tak sadni kruh?

Teka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

14. jan 2008 13:04

Po moje je to bilo skutino testo brez jajca. Pride res lepo krhko kot piškotno in zelo dober, sočen kruh. Recept je iz neke predpotopne Naše žene, je pa vsakoletna uspešnica tam okoli novega leta, ker je hiter in res preprost. Preprost sadni kruh 150 gr skute 6 jedilnih žlic mleka 6 j. ž. olja 75 gr sladkorja 1 vanilin sladkor 1 ščep soli 300 gr moke 1 pecilni prašek 100 gr orehov 200 gr suhega sadja (arancini, fige, slive, marelice, rozine) Skuto zmešamo z mlekom, oljem, obema vrstama sladkorja in soljo, gladko razmešamo. V zmes dodamo polovico moke s pecilnim praškom in ugnetemo v testo. Potem dodamo še preostanek moke, nasekljane orehe in suho sadje. Zmes je precej packasta vendar se na koncu lepo pognete. Oblikujemo v štručko in jo premažemo z zmesjo enega rumenjaka in žlice mleka (ni pa nujno). Pečemo na temperaturi 175-200 stopinj 35-45 minut. Ohladimo na rešetki. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 14. jan 2008 13:05:02

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. jan 2008 13:11

O, hvala Tinca, bom poskusila naredit in sporočim, če je to to. No potem pa ta stvar niti ni tako hudo kalorična... Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti