Kriza z vegi prehrano v gostinstvu

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

13. nov 2003 12:59

Pred kratkim smo preživeli podaljšan vikend v enih izmed domačih toplic...ponašajo se s 4 zvezdicami...pa niti hotelska niti gostinska ponudba jih ne zaslužita! Posebno hrana je bila prava polomija. Nisem vegetarijanka, imam pa raje zelenjavo. Pri vsej ponudbi zelenjave na tržišču (sveže), sem v vseh jedeh (tudi v mesne sem pokukala) zasledila le dobro znani zmrznjeni trio zelenjave za francosko solato: grah-korenje-krompir. In to je bilo povsod. V predjedi (francoska), v testeninah (zelenjavna omaka), v solatnem baru (s skromno dodatno ponudbo kuhanega fižola, brokolija in cvetače....domnevam, da ravno tako iz zamrzovalnikov). In poleg vsega je bilo še neokusno pripravljeno. Tako sem lačna dočakala konec večerje in izjemoma, za tolažbo, vzela sladico, neke vrste sadno rezino umetne škrlatne barve, po kateri je veselo paradirala drobna mravljica...še dobro, da imam rada živali! Če lahko še to navedem v lastno obrambo: nisem izbirčna in ne razvajena, v študentskih letih sem bivala v študenskem naselju v dosti slabših sobah in jedla v dosti bolj sumljivih lokalih. Vendar mi jih tam niso prodajali pod pokroviteljstvom 4 zvezdic. In marsikje je bila hrana boljša kot v toplicah. Toliko o gostinski ponudbi najbolj reklamiranih počitnic. TanjaG.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. nov 2003 13:18

Brez komentarja... Jaz nisem vegetarijanka po prepričanju, pač pa od časa do časa zaradi zdravja. Ampak oktobra sem bila 4 dni v Karlobagu. So mi še za slavnostno večerjo prinesli kruh in sir z dvema olivama, isto kot tudi za zajtrk in kosilo... Pa kurjo juhico so deklarirali za vegetarijansko, človek bi lahko našteval in našteval... Moram reči, da sem v Srbiji doživela precej boljši sprejem kot ob Jadranu. In da sem dobila na krožnik jedi, ob katerim so se še vsejedcem cedile sline.

Arnela.O  

član od: 30.6.2010

sporočila: 7

13. nov 2010 14:05

Ojla! Rada bi še sama dodala nekaj na to temo, ker mene osebno zelo moti. Sem vegeterijanka, oziroma laktovegeterijanka (čeprav mlečnih izdelkov jem zelo malo, običajno sir, skuto) in o težavah, ki nastajajo pri naročevanju hrane niti ne bi, ker je vse skupaj groza. V Slo nazadujemo kar se tega tiče stoletje za recimo Finsko. Dansko itd. Rada bi pojamrala o nečem drugem. Kruh, ki ti ga postrežejo je beli (tega ne jeva s partnerhem), testenine so bele (tega tudi ne jeva), riž je cenen, navadni (tega ne jeva), kakšna ajda se še dobi o drugih prilogah špa lahko sanjaš, meso je večinoma pohano ali pa v kakšnih omakah, kombinirano s kakšnim krompirjem, ki ga tudi ne jeva. Vse skupaj je pripravljeno na rafiniranih oljih, ki jih ne uživava. Masla tudi ne uživava. Sladice so totalni mess! Le kdo je vso to nesnago iz margarin, cenenih smetan in sadja iz vrečk. Solate so postane, vedno dobim postano, na mizi je pa rafinirano olje in najslabši kis. Cene so pa visoke, uzato midva jeva doma. Za vse to jaz ne mislim plačevati. Jem lahko dobro samo v Namaste (pa še to nisem ziher) in v Govindas. Lp vsem skupaj Arnela.O

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. nov 2010 17:10

Arnela, če sploh kaj ješ, si kar lepo kuhaj doma, pa bo vse okej. Zakaj bi sploh hodila v restavracije, če pa tako ali tako ničesar ne ješ? ;) Sploh pa je v vsakem primeru najbolj dobro to, kar skuham(o) doma. Ni poceni, ker, normalno, skoraj vsi gledamo na kakovostne sestavine, je pa dobro in zdravo. In točno takšno, kot si želimo. s0ncek*

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. nov 2010 17:27

Arnela.O je napisal/a:
Ojla!Rada bi še sama dodala nekaj na to temo, ker mene osebno zelo moti. Sem vegeterijanka, oziroma laktovegeterijanka (čeprav mlečnih izdelkov jem zelo malo, običajno sir, skuto) in o težavah, ki nastajajo pri naročevanju hrane niti ne bi, ker je vse skupaj groza. V Slo nazadujemo kar se tega tiče stoletje za recimo Finsko. Dansko itd. Rada bi pojamrala o nečem drugem. Kruh, ki ti ga postrežejo je beli (tega ne jeva s partnerhem), testenine so bele (tega tudi ne jeva), riž je cenen, navadni (tega ne jeva), kakšna ajda se še dobi o drugih prilogah špa lahko sanjaš, meso je večinoma pohano ali pa v kakšnih omakah, kombinirano s kakšnim krompirjem, ki ga tudi ne jeva. Vse skupaj je pripravljeno na rafiniranih oljih, ki jih ne uživava. Masla tudi ne uživava. Sladice so totalni mess! Le kdo je vso to nesnago iz margarin, cenenih smetan in sadja iz vrečk. Solate so postane, vedno dobim postano, na mizi je pa rafinirano olje in najslabši kis. Cene so pa visoke, uzato midva jeva doma. Za vse to jaz ne mislim plačevati. Jem lahko dobro samo v Namaste (pa še to nisem ziher) in v Govindas.Lp vsem skupaj Arnela.O
In kako lahko ob vseh teh prehrambenih barierah pripravljaš pecivo Bounty?

Commis débarrasseur

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

13. nov 2010 18:09

Rea ni prave ponudbe. Kot ste rekli začne se že pr juhah- goveja in gobova. Gobja je verjetno iz goveje.itd itd....

Arnela ti dam prav.

katti

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. nov 2010 18:29

In zakaj je tako? Ker ni dovolj povpraševanja. Eko, bio, natur...ali kakor že mora biti zelenjava je tudi v trgovinah dražja, na podlagi česa bi bile potem jedi v restavracijah po istih cenah kot klasičen pražen krompir ali zmrznjena zelenjavna priloga? Premalo nas je, tudi zame ki sem pristen mesojedec je zelo malo ponudbe če bi rad kakšen poseben kos mesa, oz. je to precej drago.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. nov 2010 18:37

Tudi jaz se vam pridružujem. Včasih sem tako rada šla v gostilno na kosilo oz. je bil dogodek, če smo šli za kakšno obletnico ali rojstni dan. Zdaj pa moje prav rada prepričam, da ostanemo doma in skuhamo sami.Tako vsaj vemo, kaj jemo in na kakšnem olju ocvremo.

Postavlja se mi vprašanje ali se je kvaliteta toliko poslabšala zadnja leta ali sem sama začela tako dobro kuhati?

naor

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. nov 2010 21:52

zzak1977 je napisal/a:

Arnela.O je napisal/a:
Ojla!Rada bi še sama dodala nekaj na to temo, ker mene osebno zelo moti. Sem vegeterijanka, oziroma laktovegeterijanka (čeprav mlečnih izdelkov jem zelo malo, običajno sir, skuto) in o težavah, ki nastajajo pri naročevanju hrane niti ne bi, ker je vse skupaj groza. V Slo nazadujemo kar se tega tiče stoletje za recimo Finsko. Dansko itd. Rada bi pojamrala o nečem drugem. Kruh, ki ti ga postrežejo je beli (tega ne jeva s partnerhem), testenine so bele (tega tudi ne jeva), riž je cenen, navadni (tega ne jeva), kakšna ajda se še dobi o drugih prilogah špa lahko sanjaš, meso je večinoma pohano ali pa v kakšnih omakah, kombinirano s kakšnim krompirjem, ki ga tudi ne jeva. Vse skupaj je pripravljeno na rafiniranih oljih, ki jih ne uživava. Masla tudi ne uživava. Sladice so totalni mess! Le kdo je vso to nesnago iz margarin, cenenih smetan in sadja iz vrečk. Solate so postane, vedno dobim postano, na mizi je pa rafinirano olje in najslabši kis. Cene so pa visoke, uzato midva jeva doma. Za vse to jaz ne mislim plačevati. Jem lahko dobro samo v Namaste (pa še to nisem ziher) in v Govindas.Lp vsem skupaj Arnela.O
In kako lahko ob vseh teh prehrambenih barierah pripravljaš pecivo Bounty?

Commis débarrasseur
s0ncek*

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

14. nov 2010 8:39

tole gledam in berem....pa sem se pošteno načudila oz.zamislila........... vsi bi radi sveže, naravno, super dobro in okusno......tut prav,lepo da imate radi take stvari in zahtevate najboljše, samo se jaz vseeno vprašam,kaj se pa zgodi ko vam gostilničar da jedilnik v roke in si pogledate vse kaj nudijo, zraven naštetega so pa enormne cene ob katerih rahlo izgubite apetit... kaj pa tedaj ??? potrošniki smo čedalje bolj nemogoči, radi bi imeli najboljšepa še to zastonj... moj predlog je da lepo ostanete doma in si kuhate kaj vam paše,tko k jaz, pa sem čisto lepo zadovoljna in jem tisto kar vem da sem vrgla v pisker..... lep dan vsem...:D

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti