Naročanje preko interneta iz tujine

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 13. jan 2008 15:45 | ogledi: 2.900 | odgovori: 18

Ali ima kdo izkušnje z naročanjem izdelkov po internetu iz tujine? Koliko pride poštnina in koliko je verjetnosti, da naročeno res dobiš?

Da boste vedeli, kaj me zanima: na spletu sem našla Crocs natikače na njihovi domači strani. Cena direkt iz njihove strani pride okoli 20€, kar je 29€ ceneje, kot so pri nas originalne. Ker bi naročili na enkrat 5 parov teh natikačev, se verjetno že izplača in tudi poštnino si bomo delili.

Vesela bom vsake izkušnje in nasveta.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. jan 2008 15:54

Jaz nimam nobene slabe izkušnje z naročanjem iz tujine. Če naročaš iz ZDA preveri če res pošiljajo v EU oziroma v SLovenijo (ker veliko njihovih online trgovin tega ne dela) in pa preveri na carinskem uradu, koliko te bodo ocarinili.

neznan uporabnik

13. jan 2008 15:59

karnak iz katere države pa bi si ti to kupila? ker je od države tudi odvisno koliko bi prišla carina... lovebeyba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jan 2008 16:03

Za naročanje iz EU zdaj ni več carine,s e ti pa splača obrniti direktno na spletno trgovino in jih vprašati o višini potnih stroškov za Slovenijo, ker je odvisno od trgovine do trgovine, kako visoki so. Drugače pa sem do zdaj večinoma naročala samo knjige, nobenih problemov.

Prijateljica je naročila voziček za dvojčke plus košari, poštnina je bila samo 20 evrov. Vse skupaj je bilo še vseeno ceneje kot pri nas samo športni del brez košar. Tako da se naročanje iz tujine splača.

Pozanimaj se še o načinu plačila, jaz najraje plačujem s kreditno kartico. Plačilo po povzetju navadno za tujino ne velja, vsaj tam, kjer sem jaz naročala.

 

Loni Makaroni

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

13. jan 2008 16:07

Hm, glede na to, da je to ameriška stran, predvidevam, da blago pride iz amerike, bi rekla, da bo poštnina več kot 20$ (ponavadi dajo zraven še zavarovanje pošiljke), poleg tega boste plačali še DDV pri nas. Kar email jim poščjite, pa boste več izvedeli... Zdaj sem še podrobneje pogledala, tudi če se prijavite, ni evropskih držav (govorim o strani crocs.com, lahko da so še druge variante) Mateja Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 13. jan 2008 16:10:46

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jan 2008 16:16

Imajo jih spletne trgovine tudi v Evropi, samo proizvajalec očitno operira samo v in iz ZDA. Cene je treba primerjati, pa za ZDA velja carina. Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. jan 2008 16:18

Večkrat sem že naročala iz tujine in zaenkrat vedno naročeno tudi dobila. Res pa je, da skrbno premislim, če gre za varno firmo in ne kar ene preprodajalce.

Poštnina je različna, od 3€ pa tudi do 30 €; vedno ti jo izračunajo pred zaključkom nakupa. Če naročaš blago izven EU, pride zraven še carina, kar spet podraži in zakomplicira stvari, tako da jaz zdaj prisegam le na evropske dobavitelje, največ na nemške. 

Nasja

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

13. jan 2008 16:38

Jaz imam same pozitivne izkušnje, tako Evrope, Amerike kot Japonske. Ponavadi na checkout-u piše, koliko je poštnina, preden daš dokončno potrditev, tako da boš točno videla. LP Drejček

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

13. jan 2008 17:21

Sedaj sem pa bolje pregledala in obstaja tudi stran za evropo. Tam pa pride cena 39,95 brez poštnine. Hvala za inf.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

13. jan 2008 17:38

Amazon je zanesljiv, mislim, da imajo tudi crockse (UK verzija). Preveri cene. slepakura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti