Večerja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. jan 2008 22:20

Poln kufer me boste meli s temi šejki, ampak to je lahek in dober in zdrav obrok:) Sicer jeva midva ravno zvečer največ bedarij;) ampak dokler paše in pokuriva, je vse ok - pritisk mam pa 74/47 - a niso lepe cifre?;) Veri

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

24. jan 2008 22:36

a ni to fuuuul nizko?? rabiš nekoga, da te razjezi, na dnevni bazi :D tamara

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

24. jan 2008 22:53

hoj! pri nas pa je večerja ( pred dnevnikom ) glavni dnevni skupni obrok. kosilo ni skupno, saj smo tam okoli poldne vsak na svojem koncu. tako da je "družinski" obrok , pač, zvečer. vedno je taka ali drugačna zelenjava, kaka mineštra, pašta, razne rižote.... enkrat dnevno pa se je ja treba vsest za skupno mizo! jaz sem primorka, in za nas je miza "oltar" družine. tam se skregamo in pobotamo; naredimo načrte in si potem razlagamo, zakaj niso bili uresničeni;pri mizi se jočemo in tolažimo; se učimo barantati in sklepati kompromise;si pravimo vice in se jim smejimo;pri mizi praznujemo in žalujemo;...! miza je sveta! miza je tisto, kar dela družino! GOSPAKATJA

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jan 2008 23:57

sajovict je napisal/a:
Joj, to je pa tako naključje. Tale tema namreč, sem ravno hotela odpreti nekaj podobnega. Pri nas imamo sedaj rdeči alarem, nujno stanje,... Fant ima namreč visok krvni tlak, sicer ne preveč, ampak dovolj, da sva začela spreminjati način prehranjevanja. Tukaj se pa pojavi problem, je namreč zelo izbirčen, tako da sva imela do sedaj za večerjo jogurte s kosmiči ali sadjem, vendar bi rada pripravila še kaj lahkega, kar zbija krvni tlak. Danes sem se odločila za pečene jabolke v pečici, za jutri pa še ne vem, ker ne je žgancev, pa polente, kobenih kaš,... A ima kdo mogoče kakšen predlog??? Bi lepo prosila Aja, poleg večnega jogurta je prinas pogosto za večerjo zmiksano sadje, pač kar je pri roki vržem v multipraktik. Včasih naredim palačinke z marmelado, potem pa zmanjka idej in jovo na novo :) Lep dan vsem (v Ljubljani mamo pa že 2 dni sonček, končno)

tamara

 

Če je visok krvni tlak pridelal s jogurtom, kosmiči in sadjem, pol naj začne večerjat kozarec vode, drugega ne vidim ( pa naj pazi da bo destilirana, navadna iz pipe mu lahko spet dvigne pritisk, če mu ga je jogurt, bo voda tudi ).

ežoj

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

25. jan 2008 9:32

hoj! kaj pa dečko je čez dan ? sicer pa, nič mastnega, boj neslano, nič pohanja ali cvrtja!! saj vsi vemo kaj pretirano viša tlak.pa ni dovolj dieta pri večerji, tudi ostali obroki naj bodo primerni. in hamburger z majonezo to ni! niti pomfrit ! niti kranjska klobasa z zeljem in ocvirki! niti bogato obložena pizza ! skrtka, nič, kar je všeč mladim, ni "zdravo"! GOSPAKATJA

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

25. jan 2008 9:55

Sedaj pa res ne vem, ali sem tako nerodno spisala, ker me res narobe razumete. Ežoj, jugurt in kosmiči,... sedaj, ko sva spremenila prehranjevalne navade, prej je bilo pa kakor kdaj: včasih jogurt, včasih pa kaj iz Mcdonaldsa, včasih pizza, palačinke, kar nama je zapasalo. Sedaj pa čisto drugače. Sicer tlak ni spet ne vem kako visok (130/90), ampak za njegova leta previsok. Glavni ralog je sicer po moje stres v službi in pomanjkanje rekreacije, ampak, če še prehrano popraviš, toliko bolje. Za zajtrk je kosmiče, ali pa kruh z marmelado, rogljiček, vendar največkart jogurt. Za malico kakšno sadje, za kosilo pa danes bova npr. repo s krompirjem, jutri bo ajdova kaša s šampinjoni. Mislim, da nama gre kr dobro, ampak vsak predlog je dobrodošel. lp vsem tamara

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

25. jan 2008 10:38

Meni je zdravnica rekla, da zvišan pritisk ni odvisen od načina prehranjevanja, ampak pomanjkanje rekreacije, preveč stresno življenje. Res pa je, da je treba zmerno uživat hrano in raznoliko z manj soli. mišika

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

25. jan 2008 10:53

Pri nas je pa odvisno od kosila če kaj ostane pojemo tisto ,če ne si pa vsak postreže sam,nikoli nisem komplicirala za večerjo, če so lačni si vzamejo sami. Meni se pritisk sploh ne zdi previsok mogoče srčni malo povišan.Malo rekreacije in zdrave prehrane pa bo.Samo ko enkrat imaš pritisk se ga težko rešiš. runo01

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. jan 2008 10:56

Jaz pa mislim, da vsak človek vsaj enkrat pride do tiste točke, ko nekako ne zmore več in potem malo odneha in potem začne razmišljati o stvareh, o sebi, o svojih prioritetah, o svojih odnosih z ljudmi...skratka, ko si da malo miru. In ko v tem mirujočem stanju počiva, tudi manj je, pa slejkoprej se začne manj sekirati (čudno, nekatere stvari se zgodijo, tudi če sam ravno divje ne participiraš pri njih, pa te ljudje kljub temu še vedno upoštevajo, tudi če nisi pri vseh akcijah zraven). Malo razmisleka, obilno počitka, sedenje na skali in gledanje v morje ves ljubi dan, pozicija bikca Ferdinanda, ki je raje sedel na travi in duhal rožice kot pa norel z ostalimi bikci....pa čez to medicino je ni. Jaz sem do te pameti prišla v poznih dvajsetih - po treh letih stalnih zdravstvenih težav - in ko zdaj z distanco gledam na tiste dneve, si mislim, hvala bogu, da me je telo ustavilo, ker glava bi bi še kar nekaj furjala.... In od takrat naprej redno prakticiram žlahtni počitek in kreativno lenobo. Pa se mi še zgodi, da kdaj prekurim, samo sedaj poznam znake in se lepo ustavim in čakam, da se baterija napolni. Skratka, nekaj te pameti bi veljalo upoštevati tudi pri visokem pritisku. Ne s predpisanim jedilnikom, pa obvezno rekreacijo...to so samo nove naloge, ki samo povečujejo stres. Dajte si malo miru... Vendelina jr.

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

25. jan 2008 12:15

S strinjam s teboj Vendelina jr.....preveč smo že obremenjeni z vsakdanjimi stresi in si še potem jih samo dolagamo..... mišika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti