Večerja

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

tema odprta - 13. jan 2008 7:47 | ogledi: 23.435 | odgovori: 78

Kaj si pripravljate za večerjo.Meni včasih zmankuje idej.Ne jem mesnih izdelkov.največkrat večerjam skuto s prepečencem,mleko in polnozrnate kekse,mlečni gres,riževe kruhke.

bojči

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. jan 2008 7:57

korn flakes z mlekom, kosmiše s sadjem in jogurtom, ocvrti kruh s sirom, puter na kruhu, palačinke, solate z jogurtom,samo sadje, riževe vaflje z dodatki, kruh in razne namaze....možnosti je nešteto. Kyara

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

13. jan 2008 8:14

Ja možnosti je nešteto,sam rada si pripravljam kvalitetne in obenem zdrave obroke. bojči

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jan 2008 8:20

To je pa čist enostavno odvisno od kosila. Če sem pozno kosil, ali pa obilno, pol si rečem, naj bo večerja lahka. Okrog sedmih, se odločim, ena jabka bo dovolj za večerjo. Tako tudi naredim, čez pol ure pošinem, da je rahlo premal pa pojem še eno. Okrog osmih, še nisem čist zadovoljen in se odločim: en jogurt pa košček kruha in je dovolj za večerjo. Tako tudi naredim. Okrog devetih začnem tuhtat, ali sem lačen ali se mi le to zdi. Okrog desetih pa se dokončno odločim: narežem nekaj režnjev slanine, jih popečem na mal maščobe, gor " ubijem " dve jajci, mal kislega zelja za solato, kruha po potrebi in je zadeva rešena ( a lahko potem spim čist vredu je že druga zgodba ). ežoj

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

13. jan 2008 8:38

Hahaha tudi jaz poznam enega, ki ima tako večerjo kot ežoj. Adrijanam

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

13. jan 2008 8:54

Ja včasih se tud men nardi,da ves čas nekaj grizljam,ponavad piškotke.Kaj pa zajtrk?Men najbolj paše sadje obvezno jabolko,pa še kakšno sezonsko sadje,z navadnim jogurtom,ki mu dodam kosmiče. bojči

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jan 2008 9:18

Testenine na 101 način, zrezki v omaki( na hitro), enolončnice, frittaie, htrenovke z jajci, razne rižote itd.

Kuham le take reči, ki so hitro pripravljene. Vsekakor topel obrok mora biti vsaj enkrat dnevno, kajti med tednom kosila ne kuham.

Že kar nekaj let je pri nas večerja obvezna.

Anamarija

 

Smeško pa zato, ker se stalno motim.

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. jan 2008 09:19:51 Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. jan 2008 09:21:30

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. jan 2008 10:08

Ko sem še hodila v službo, so bile naše večerje podobne anamarijinim - bolj zgodnje, da smo jim rekli kar "kočerja" (ko-silo in ve-čerja).

Sedaj kosimo okrog 4. ure popoldne, ko se vsi vrnejo domov, za večerjo si pa potem vsak pripravi nekaj po lastni izbiri .  Sine največkrat tisto, kar/če kaj ostane od kosila, mož kak kos kruha s sirom ali salamo ali pašteto, hči jogurt in krušno pecivo, zase pa navadno skodelico domačega  kefirja in kos kruha. Zanimivo: če pojem kaj drugega, sem dostikrat kasneje spet lačna, po kefirju in kruhu pa nikoli.

Cila

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

13. jan 2008 11:05

Tudi mi imamo kosilo šele po četrti uri, tako, da o kakšni večerji sploh ni govora. Mogoče samo kakšno sadje in konec. Zvečer smo zgodaj v postelji, saj se nam dan začne že zgodaj zjutraj z zajtrkom - včasih tudi petelinjim...ha, ha, ha, londonska rezina

_Lanchy_  

član od: 29.7.2007

sporočila: 83

13. jan 2008 14:08

Ežoj, lepo si me nasmejal. Tudi jaz imam takega doma, predvsem je tako, ko se odloči za kakšno dieto, pol pa nezmore. he,he,he..:) LP _Lanchy_

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

13. jan 2008 14:33

polenta z mlekom, mlečna prosena kaša, jajce na oko ali kakšna jajčna omleta (v bazi je nekaj receptov), kakšen namaz iz tune ali pečen ribji file (če ješ ribe), kot je bilo že napisno razne solate, testenine z omakami (paradižnikova, zelenjavna, z jajci, drobtinami), njoki, slivovi ali marelični krompirjevi cmoki in kompot, v bazi sem videla zanimiv recept za polentno pico, ...  marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti