Črna magija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jan 2008 21:28

vanjatajnsek je napisal/a:
Sem se spomnila enega simpl primera: Kolikor toliko dober reikist je sposoben poslati dobro energijo v trenutku, stotine kilometrov daleč in narediti nekomu t.i. daljinsko terapijo - pa ne mi rečit, da to ni mogoče, ker je! vanjatajnsek

Tisti rdeče obarvani del stavka je pa najboljša utemeljitev, kar sem jih kdaj slišala!

rimljanka

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

14. jan 2008 21:37

malo vem o reikiju...kar tako enostavno ....ne moreš nečesa pošiljat......so določeni pogoji....vsi pa imamo v sebi sposobnost ozdravitve z reikijem, tako imenovanim polaganjem rok.....ko se tvoj otrok udari...avtomatsko položiš roko na obolelo mesto in vložiš vso svojo energijo, da preženeš bolečino...POMAGA!!!!...naravno...nagonsko....pa se niti ne zavedamo..... zuzek

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. jan 2008 21:42

meni je moj svak zdravil močne glavobole z reikijem - je pomagalo.... namesto leve, me je potem bolela desna polovica glave (ampak še to samo zaradi tega, ker sem takšen nejeveren Tomaž in v reiki nisem verjela).

LP

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. jan 2008 22:21

Vlado,

zaradi Žižka ( unga filozofa ) ki to zgodbo o Schrödinger-ju večkrat narobe citira. Zgodbo je povedal Werner Heisenberg v knjigi del in celota, znanstvena knjižnica, Celje 1977 ( Werner Heisenberg, Der Teil und das Ganze ). Schrodinger je bil na obisku na danskem pri Niels Bohru ( danskem fiziku ). En popoldan, so se sprehajali po podeželju in so zalotili enega znanca, fizika, kako pribija podkev na vrata. Na pripombo, saj je fizik in menda ne verjame v te neumnosti, je un vehementno odgovoril: seveda ne, vendar pravijo, da pomaga, tudi če ne verjameš.  

ežoj

vekii  

član od: 22.11.2006

sporočila: 32

14. jan 2008 22:32

zdravo se opravičujem za zapozneli odgovor a nisem utegnila prej. Uglavnem med nami se je eni osebi čisto utrgalo in sicer tako ,da nismo niti domači več vedeli kdo sploh je ta oseba namreče oseba se je 100% spremenila.... bi bilo predolgo za ves opis. A na kratko,ko se je vse to že en čas dogajalo in nismo več vedili kako pa kaj s to osebo sem pomoč poiskala pri eni gospe ki te stvari obvlada. Mogoče ji nebi verjela, če se nebi gospa ob prvem pogledu name povedala vso mojo zgodovino- skoraj. Šele takrat sem se zavedala da pa ta gospa le nekej obvalda. No po dolgem pogovoru mi je povedala katerih stavri od katere osebe naj se rešimo plus tega pa mi je dala neko zadevo )nevem kaj) kot nekakšsen amulet da nosi ta oseba in da bo bolje. Res je bilo sicer ne čez noč a v zelo kratkem času so se kazale spremembe in je še danes hvala bogu (tej gospe ) vse uredu. So pa te zadeve zelo drage tako da je človek malo skeptičen a ni ga denarja ki bi me razverseliu bolj kot to da mi je pomagala. se opravičujem za pravopis sem že malo zmatrana lahko noč vsem vekii

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. jan 2008 23:35

rimljanka je napisal/a:

vanjatajnsek je napisal/a:
Sem se spomnila enega simpl primera: Kolikor toliko dober reikist je sposoben poslati dobro energijo v trenutku, stotine kilometrov daleč in narediti nekomu t.i. daljinsko terapijo - pa ne mi rečit, da to ni mogoče, ker je! vanjatajnsek

Tisti rdeče obarvani del stavka je pa najboljša utemeljitev, kar sem jih kdaj slišala! [8][:P][jezik][bah][grin][pika][zdravje-z]

[rumenimak] rimljanka
Utemljitev je ta, da poznam ljudi, ki to obvladajo in med njimi je tudi moja malenkost. vanjatajnsek

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. jan 2008 23:59

Pravzaprav je najbolj zanimivo, da v resnici nihče od nas ne ve, koliko je resnice v tem  čemur pravimo "drugačno".

Se mi pa zdi, da sem pred kratkem prebrala, da je nekdo v naravoslovju dobil Nobelovo nagrado zaradi neke teze. In 20 let kasnenje nekdo drug, ki je to tezo ovrgel. Ne spomnim se, kako sta se tipa klicala in s čim sta se ukvarjala, je bila pa sila resna zadeva, s sila resnimi sodniki. Le kakih 20 let razlike....

F r i n a

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. jan 2008 3:52

Ah, no ja, glede Nobelovih... saj so jo dobili tudi Sadat, Begin, Peres, Rabin in Arafat... gotovo bi jo se Slobodan, ce ne bi pravocasno umrl oziroma bil umrt (hihi, zdaj ste me pa dobili, tukaj je moja sibka tocka v racionalizmu, namrec teorija zarot..:))))))))) lp, proxima

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. jan 2008 6:46

frina je napisal/a:

Vedno bodo ljudje , ki bodo verjeli, da je svet drugačen kot ga vidijo drugi. Po moje je potrebno poskrbeti za tako varno okolje, da tistih, ki bodo "preveč" verjeli, ne bo odneslo.  F r i n a

 

Frina, prav imaš. Nekaterih ljudi se res vse  prime, še preberejo na hitro in površno in potem vsi zmedeni in prestrašeni čakajo "sodni dan". Zato se s tem nima smisla ukvarjati. Informacijo pač spraviš nekam na dno spomina, za vsak slučaj, da preverjaš  z resničnimi dogodki. Kaj je posledica in kaj je naključje je potem stvar interpretacije posameznika. Naj se z magijami takimi ali drugačnimi ukvarjajo tisti, ki mislijo, da to obvladajo, ostali pa naj sproščeno hodimo po svetu. Težave tako ali tako pridejo, če misliš, da ti jih je nekdo namenoma poslal se je še teže  boriti z njimi. Ne morem reči, ali verjamem ali ne v magijo, o tem vidiku naših psihičnih sposobnosti sploh ne razmišljam.

Cila

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. jan 2008 10:08

Proxima, ampak merila za dodelitev Nobelevo nagrade za mir ne temeljijo na nobenih "zaprmejduš" znanstvenih osnovah. In to je tudi razlika, ki sem jo hotela izsiliti.

Tako kot se pri nagradi za mir spreminjajo družbena merila, na tiste, iz naravoslovja velja, da so kriteriji odvisni od časa, v katerem so postavljeni in od drugih znanj, ki na rezultate ( beri odgovore na vprašanja), vplivajo.

Ko sem  nekočv zadnjem letniku srednje šole pogledovala v vrh hrasta, ki se je kopal v pomladanskem soncu, nisem razmišljala o svoji prvi ljubezni, temveč o tem, koliko ljudi resnično verjame v formule in podatke napisalne na tabli med fiziko, kjer smo obravnavali razpadanje atomov in tako dalje. Že od nekdaj namreč nisem razumela, kaj pomeni enota sekunda na kvadrat, če že razumem kvadratni meter, zdelo se mi je hecno, da znanstveni verjamejo v čisto točno določeno število leto, v katerem razpade uran, pa plutonij in tako napraj. Daljši od njihovih življenj in daljši od časa, ko je bil mogoč uvid v atome. Večino trdite v dogajanju v svetu okoli sebe smo sprejeli, ker so to povedale avtoritete in dvomi nekako niso prišli do izraza. Kako intenzivno sem razmišljala o fiziki, pove dejstvo, da me je v tistem času tlačila mora in se mi je sanjalo, da sem razpadna konstanta, torej dvojni ulomek . Seveda sem kljub vsem zadržkom opravila tudi s nerazščiščenimi pojmi in danes se redko spomnim nanje.

Najrž ni kriva odsotnost moje deomipljije, saj sem bila v tistem času sposobna razložiti popolnoma zmešano pemico modernega avtorja do te mere, da je profesorica zapisala samo štirko, ker je menila, da je razlaga prepisana iz  strokovne litarature. Tiste štirice mi prijateljica ni nikoli oprostila. Tudi v tem primeru gre samo za to, kako si stvari razlagaš z znanjem, ki ga imaš na razpolago.

Vsi pa ga nimamo dovolj in ga bomo čez čas imeli še več.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti