Beljakova krema za indijančke

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 12. jan 2008 9:38 | ogledi: 8.445 | odgovori: 3

Živjo!

Danes bi rada naredila indijančke. V receptu sem prebrala, da moram narediti trd sneg, nato pa vanj počasi vlivati sladkorni sirup. Zanima me, če moram ta sirup kaj ohladiti, da se sneg ne bo razlezel. Kako ostali naredite indijančke?

Vnaprej najlepša hvala za vsak namig, nasvet, idejo,...

Lep dan!

Jerča

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

12. jan 2008 9:45

Nič ne hladiš.Pomembno pa je da daš snega na malo hitrost ko boš dolivala. Pa veliko užitka v delu in jelu. balonka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. jan 2008 9:45

Jaz sem naredila sneg po receptu indijančki iz baze, točno tako kot je pisalo. Nič se ni razlezlo, tudi po treh dneh je še vse lepo skupaj stalo. Vliješ pa seveda vroč sirup v sneg. matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. jan 2008 12:58

Indijančki (Goljat) http://www.moj-album.com/uredi/katka-lopatka ŠAM - KREMA 300 g beljaki 250 g sladkor - 500 g sladkor 1 kom limona (samo sok) limonina aroma Pol kilograma sladkorja zalijemo z 1,5 dl vode, dodamo limonin sok in aromo in kuhamo do 116°C (na koncu žice naredite 1,5 cm veliko okroglo zanko, pomočite jo v sladkor in pihnite skoznjo, če se napihnejo balončki je sladkor kuhan na 116°C). Iz beljakov in 250 g sladkorja stepemo trd sneg in med stepanjem vlivamo beljakom vroč sladkorni sirup, masa mora biti kremasto vezna, počasi stepamo in ohlajamo. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 12. jan 2008 12:59:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti