Darilne vrečke

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jan 2008 12:20

Ponavadi za rojstne praznike podarjam knjige.V njih napišem posvetilo in jo zavijem,vse to dam še v darilno vrečko,jo z pentljo ali rafijo zaprem in na njo napišem za koga in od koga,tako da vrečke,ki je nova potem bolj težko oddajo naprej,sem pa tudi že isto dobila nazaj.V času božiča in ostalih praznikov pa podarjam stvari iz domače kuhinje oziroma zakladnice.To so likerji,piškoti,kompoti,marmelade,ker pa nimam takšnih vez kot Rimljanka,jaz pletene košare kupim kar pri Ribničanu na trgu,v njih pa potem vse to zložim.Je pa ideja z kruhom tudi tako super,da jo bom uporabila,upam samo da se z Rimljanko ne bova dobile na kakšni otvoritvi hiše in bova vsaka s svojim peharjem na vratih,.... Če pa kakšen otrok nabira denar naprimer za kolo potem dam čokolado in vizitko v kateri je denar,... anaeva

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. jan 2008 13:04

za bolj osebna darila se vedno potrudim in zavijem. letos sem v barvni svileni papir, v več plasti. če pa neseš sosedom po novem letu flašo in čokolado pa v vrečko bannanna

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

12. jan 2008 14:23

Vsako leto sem se za novo leto potrudila in veliko časa porabila za zavijanje daril na čim bolj izviren način, saj mi to veliko pomeni. Žal ostalim ne, saj je večina papir v enem gibu strgala z darila in vse skup zabrisala v smeti. Zato se ne trudim več, darila samo zavijem v papir brez kakšne druge dekoracije. Potrudim se samo za tiste, ki to znajo ceniti. Letos se mi je nabralo ogrooooooomno darilnih vrečk z novoletnimi motivi, kar kaže na to, da nihče več ne zavija daril, ampak uporabijo samo vrečko. Sicer pa sem tudi zanimive, duhovite, izvirne vrečke vedno vesela.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jan 2008 14:25

Še nekaj glede kruha: ko je moja stara mama po očetovi strani prvič prišla pogledat svojo vnukinjo (mene), je prinesla na obisk hlebec kruha. Mama ga je vzela, mislila si je "zakaj mi je pa zdaj kruh prinesla" in ga dala v kuhinjo. Šele čez čas (nekaj let) je zvedela, da je bil to pravzaprav običaj, da se dojenčku prinese hlebec kruha in dolžnost mlade mamice naj bi bila, da tisti kruh razreže in ga skupaj pojedo. Še zdaj ji je žal, da tega ni vedela in si misli, kako je svojo taščo verjetno takrat užalila. KAj hočem povedati: ko prinesete kruh ali kaj takega na obisk, zraven še povejte, čemu ste prinesli ravno to, da ne bo nesporazumov. Jaz bi bila zelo vesela česa takega, pa mi ni nihče ničesar tako simbolnega prinesel. Atina

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

12. jan 2008 15:11

Ob misli na simboliko kruha ratam kar malo sentimentalna, dostikrat tudi jaz prakticiram, da za na rojstni dan ali obisk kar tako nesem hlebček, če je ravno spečen in prejemnik dobi še toplega v roke je to neprecenljivo... Tudi za danes popoldan imam en tak kruh v planu... Pri kruhu se tudi najbolj občuti tista najpomembnejša začimba - a veste katera? tigris

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. jan 2008 15:19

Ljubezen. rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. jan 2008 15:21

anaeva, po moje bi bilo pa super, če bi SE znašli. Želja za srečo ni nikoli preveč, kruh se pa tudi poje. Ampak, kolikor vem, si ti s primorskega konca, jaz pa povsem od drugod. Sicer pa - nikoli ne reci nikoli, kajne? rimljanka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. jan 2008 15:34

Darila zavijam sama, le če mi izjemoma aranžiranje ne gre od rok (zgodi se redko, se pa zgodi) dam samo v vrečko. Zakaj tako, obdarovancu tudi povem. Ker med prijatelji ni zamere se tudi to prenese.

Glede daril ...

V službi mojega sina je ena in ista 6 let krožila po firmi za obdarovanje rojstnih dnevov. Lan se je pojavila nova. Reveža so skoraj slekli do nagega, da je povedal priznal kje je  končala. V omaki. Vsebina - namreč.  

kobra 1

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jan 2008 15:56

rimljanka je napisal/a:
anaeva, po moje bi bilo pa super, če bi SE znašli. Želja za srečo ni nikoli preveč, kruh se pa tudi poje. Ampak, kolikor vem, si ti s primorskega konca, jaz pa povsem od drugod. Sicer pa - nikoli ne reci nikoli, kajne? [rumenimak] rimljanka
ne ne ne,bo treba čokolado nazaj al kaj anaeva

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

12. jan 2008 17:38

Ko sem bila mlajša so vsa darila romala v vrečko in le kakšna posebna na zavijanje v cvetličarno. Danes pa VSA darila zavijem sama - večino že kar v službi, kjer tudi kupim darilo, ostalo pa tudi doma. Seveda dam darilo tudi v vrečko - teh mam doma še preveč, pa če že dajem naprej vrečko katero sem jaz dobila, si vedno zapomnim od koga sem kaj dobila, da ne vračam iste vrečke. Velikokrat pa so moja darila tudi prevelika tako da sploh ne grejo v vrečko :)

 

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

 

lp 

Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti