Lazanja! nujno

mlada kuharica  

član od: 26.1.2007

sporočila: 111

tema odprta - 11. jan 2008 18:02 | ogledi: 4.287 | odgovori: 7

ojla!

jutri se bom prvič spravila delat laznjo, pa me zanima glede testa! nism dobila v trgovini nekakšnih plošč, ampak samo rezance ki so malo bolj široki? ali je to tudi v redu? na njih je pisalo rezanci za lazanjo?in ali je možno lazanjo naredit tudi z vlečenim testom? kako pa ga pripraviš doma?

že v naprej hvala za odgovore

mlada kuharica

mlada kuharica mlada kuharica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. jan 2008 22:58

Mlada kuharica: zlagaj, jih bo pa več. Poglej, če je treba trakove poprej skuhat, ker je kar nekaj dela. Drugače pa je testo za rezance ( moka, jajca, sol, voda ), ki je trdo za valjanje in te bo vse minilo. Pa še predkuhanje je potrebno.

Glede na tvoja mlada leta, si ubrala pot in verjamem,  da ti bo lazanja v veselje kot Garfieldu.

F r i n a

meti55  

član od: 12.1.2008

sporočila: 1

12. jan 2008 19:56

Lahko uporabiš široke rezance, samo toliko naj vrejo,da se raztegnejo. Jaz sem že uporabila surove, pa je bilo v redu. Naj vam uspe! Meti55 marjetka

neznan uporabnik

12. jan 2008 22:12

Tudi jaz bom jutri delala lazanjo. Zamesila bom testo kot za rezance in ga enostavno zvaljala na strojčku za rezance. Testo bom samo zvaljala in ne tudi narezala na rezance. Potem bom pa te krpe samo malo pokuhala v osoljeni vreli vodi z dodatkom olja. Te krpe nato na hitro s penavko položim v mrzlo vodo, da se ne lepijo, pa tudi dela se lažje. Vmes bom dala maso iz mletega mesa (nekaj podobnega kot za bolonjsko omako) in v vmesne plasti sir. Na vrhu pa polijem z bešamel omako. Pečem kakšne pol ure, da vrhnja plast lepo porumeni. Mislim, da je na kulinariki kar nekaj receptov za lazanjo. Veliko uspeha tudi tebi mlada kuharica. tedi

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. jan 2008 23:28

Tedi, tudi jaz tako delam doma testo, le da ga prej ne pokuham, ampak v pekač že na dno nalijem "bešamel" (v navednicah zato, ker je po moje, brez moke, v bistvu je sirova omakca s sladko smetano) in tudi nato pred nadevom na vsako plast polijem bešamel, da se v bistvu testo skuha v pečici (itak je notri 40 min). Seveda to pride v poštev, če ima človek rad tako...res svetujem ta način. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti