Stare obleke

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. jan 2008 10:13

Rimljanka ima prav, naslova varne hiše se ne sme objaviti. Morda se pa da naslov dobiti na Centru za socialno delo, ali vsaj napotek, kam oblačila odnesti.

Cila

miriam  

član od: 16.5.2005

sporočila: 5

28. apr 2008 9:36

Humana mislim da ne razdeli obleke, tistim ki jih potrebujejo, ampak gredo te v tako imenovane second hand shope v tujino in jih prodajo, slabše pa reciklirajo. http://www.dobrojutro.net/?stran=arhiv&tip=11&id=11292 Vem za primer iz prve roke, ko je pred leti Karitas prodal cel kamion plišastih igrač (pa ne strganih in grdih) nekemu podjetju, kjer izdelujejo sivo vato za jogije.... seveda so jih morali najprej zmleti, če so hoteli to narediti. Par pliškotov sem tudi sama dobila domov in so bili kot novi. In verjamem, da to ni bil osamljen primer. Toliko o tem. Mislim da je res najboljše, da stvari daš direktno osebi ali družini, ki to potrebuje.

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

29. apr 2008 9:08

Jaz poznam kar nekaj družin, ki potrebujejo obleke za otroke in tudi starši in stari starši se jih ne branijo. Zato vedno od znancev poberem vse uporabno in jim odpeljem. mišika

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. apr 2008 10:03

Jaz pa sem vedno mislila,da Humana pošilja potem obleke v nerazvite dežele,Afriko in drugam. anaeva

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

29. apr 2008 12:34

Ne, Humana oblačla proda in potem financira projekte v manj razvitih državah (vrtce, šole, zdravstveno oskrbo). So imeli pa, mislim da na Nizozemskem, kar nekaj afer ravno s Humano, ker naj bi ta sredstva ne bila pravilno in primerno porabljena, tako da je Humana zunaj kar na slabem glasu. Moram reči, da jaz pri nas največkrat peljem kar k njim, ker mi je pač najbolj preprosto, dam v avto in vrečko odložim v kontejner, ki mi je spotoma. V bistvu mi je važno, da ne vržem direktno v smeti, še posebej če so oblačila povsem v redu. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. apr 2008 14:26

tinca je napisal/a:
V bistvu mi je važno, da ne vržem direktno v smeti, še posebej če so oblačila povsem v redu.

Tole se mi zdi ključno. Če ni nobene bolj direktne možnosti, je tudi Humana OK.

rimljanka - zasebno mnenje

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

18. jun 2008 10:13

Mogoče kdo ve kje bi v Celju oz. okolici bil postavljen kontejner od Humane ........... oz. kam bi lahko odnesla 3 stare, vendar še lepo ohranjene smučarske kombinezone na našem koncu. Nikoli še nisem ničesar nesla v kakšno takšno organizacijo. Vedno se je našel kdo, ki je vzel...... katjushka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. jun 2008 12:26

Tudi jaz imam dve ogrooomni vreči oblačil pokojnega dedka, ki jih je zadnjič babica hotela vreči stran, pa sem jih pobasala, zdaj pa še razmišljam, kaj z njimi. Med njimi sta tudi dva zimska plašča in nekaj še čisto lepih "zatakmašnih" oblek, kravate in srajce. Ko bom imela malo več časa, jih bom preprala in sortirala - nekaj se bi dalo predelat v kaj lepega, tiste plašče in obleke bom pa verjetno nesla na Karitas v Celju, če res ne komplicirajo s čistilnico. Če imate odvečna otroška oblačila, lahko tudi kontaktirate klub študentskih družin - mislim, da vam bodo mamice zelo hvaležne. Bi bil pa že skrajni čas, da pri nas odprejo kakšno oreng second hand trgovino - prav bi prišla študentom, revnejšemu sloju, pa tudi tistim z malo umetniške žilice, ki bi stara oblačila lahko predelali v kaj bolj uporabnega. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti