Stare obleke

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

tema odprta - 11. jan 2008 11:23 | ogledi: 13.192 | odgovori: 55

Zadnji mesec sem imela obdobje čistke omar in nabralo se je kar precej cunj, ki jih ne bom nosila, da pa bi jih vrgla v kanto pa se mi spet zdi škoda (no, nekatere so šle vseeno v kanto). Za Karitas sem slišala, da so kar zahtevni; saj po eni strani je res nujno, da so plašči iz čistilnice ampak jaz npr. ne mislim dat treh plaščev v čistlinico, da jih bom potem na karitas nesla.

Ideja je, da vse to odpeljem v kakšno romsko naselje!?

Zanima me kako vi prakticirate s takimi oblekami, saj se s časom v vsaki omari naberejo.

tigris

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. jan 2008 11:29

Lahko jih oddaš v Dnevnem centru za brezdomce, ki se v Ljubljani nahaja v Plečnikovem podhodu pri Emonski kleti (med Maximarketom in Kongresnim trgom), odprt je od štirih do sedmih popoldne, pon do pet. Lahko pa pokličeš še Simono na 040 753-425 ali Nušo 040 346-487,  je bilo ravno pred kratkim na Val202, da bi rabili več toplejših oblačil.

 

Loni Makaroni

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

11. jan 2008 11:36

Hvala Loni, Ta informacija pa je res fajn, ker imam nekaj bund in plaščev, ki lahko že zdaj komu koristijo. tigris

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. jan 2008 12:19

Jaz vse obleke in čevlje dajem kolegu, on pa organit+zira to tako, da gre vsa roba v Francijo za eno slovensko družino s 14-imi otroki. Če ti slučajno nebi uspelo drugje, potem kontaktiraj mene na ZP, pa bova s skupnimi močmi našli hvaležne duše za tvoja oblačila. lp Vesna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. jan 2008 12:26

Kaj pa zaboji,ki so postavljeni po mestu in v njih odložiš ta oblačila.mislim da je na njih napis Humana ali nekaj podobnega. Lahko pa jih daš tudi na www.podarimo.si anaeva Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 11. jan 2008 12:28:51

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

11. jan 2008 12:31

To sploh ni res, da je treba dati stvari prej v čistilnico, če neseš na Rdeči križ ali Karitas. Mi je povedala prijateljica, ki redno nosi tja, pa vedno samo opere in zloži v vrečke ali škatle, pa je OK. bosa

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. jan 2008 12:39

Baje v LJ obleko, ki je ne potrebujejo več, zložijo v vrečke in položijo na ali k zabojniku za smeti. Baje ljudje vse poberejo. marelica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jan 2008 12:49

V LJ je tudi na sedežu deponije - tam, ob vhodu, kjer so kontejnerji za različne odpadke - kontejner za oblačila. Se pripelješ z avtomobilom do tja, potem ti pa še pomagajo zadevo zložiti v kontejner. Vendelina jr.

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

11. jan 2008 13:05

Saj je tudi na naši komunali kontejner za tekstil, pa mislim, da je to mišljeno za cunje, ki bi jih drugače vrgel v kanto, ker pa smo pridni in ločujemo odpadke, jih pač nesemo tja. Jaz pa sprašujem o cunjah, ki bi jih morda še kdo nosil, no sem se odločila, da v ponedeljek nesem v Lj v dnevni center brezdomcem kar je zimskega in neke volnene odeje, ki jih noben ne bo rabil... tigris

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. jan 2008 13:13

tigris je napisal/a:
Saj je tudi na naši komunali kontejner za tekstil, pa mislim, da je to mišljeno za cunje, ki bi jih drugače vrgel v kanto, ker pa smo pridni in ločujemo odpadke, jih pač nesemo tja. Jaz pa sprašujem o cunjah, ki bi jih morda še kdo nosil, no sem se odločila, da v ponedeljek nesem v Lj v dnevni center brezdomcem kar je zimskega in neke volnene odeje, ki jih noben ne bo rabil... tigris
malo prejle je bil na radiu 94 oglas,kjer je nekdo prosil oblačila,pa je Edo tako hitro zdrdral tisto številko,da je pol nisem ujela.Poglej mogoče je z našega konca,pa boš malo bližje za oddat.Jaz jih oddam ali predelam ,ciganje pa jih ponavadi ne vzamejo,razen če jihh odložiš tam kjer je kosovni odvoz. anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jan 2008 13:17

Marsikje po Sloveniji so beli zabojniki HUMANA, v katere lahko odložite uporabno in neuporabno obleko. Tisti, ki zabojnike praznijo, izločijo neuporabno obleko, ki gre v predelavo. Uporabno razdelijo tistim, ki jo potrebujejo.

Obleko je potrebno dati v vrečke, enako obutev. Obleka naj bo (saj je jasno) čista.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti