Iz očal na leče

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

tema odprta - 11. jan 2008 10:37 | ogledi: 5.014 | odgovori: 52

Živjo, zanima me, če ima kdo kakšen nasvet glede tega kam naj grem na pregled (koliko plačate za pregled), katere leče uporabljate, s katerimi niste bili zadovoljni.

Do sedaj sem izvedela dve mnenji in sicer, da naj bi bile dobre air optix od ciba vision in pa od druge kolegice, da gre kar v hartlauer, kjer imajo zastonj pregled in da so zelo v redu in da uporablja Acuvue Advance for Astigmatism leče.

Imata pa obe kolegici tudi cilinder.

Kakšne so kaj vaše izkušnje in mnenja (imam pa tam okoli 3- diopritjo in cilinder - astigmatizem)?

Hvala

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

11. jan 2008 10:40

Jaz hodim k optiku, ki je suuuuuuper. Res. Vsi pregledi so zastonj. Če ti leče niso všeč ti da poskusni par, in če ti ugajajo jih potem kupiš. Vse je zastonj. Pa tudi natančno ti vse pogleda oči, katere leče bi bile zate najbolj primerne itd. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

11. jan 2008 10:41

tudi jaz imam cilinder samo imam problem ker ga imam 0,5 leče pa so le z 0.75...ne vem točno sedaj številke. Tako da sem se morala odločiti za tiste brez cilindra. Najbolje da jih kar obiščeš in ti bojo vse povedali. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. jan 2008 10:48

Imam dioptrijo -8 in cilindre, enomesečne ali 14-dnevne leče Surevue oz. Acavue, ki jih enostavno in praktično nosim že 15 let. Kupujem jih v paketu 6 leč in mislim, da je bil zadnji paket mesečnih lečokoli 30€. Z njimi počnem praktično vse, od športov, plavanja, celo gledanja pod vodo...Priporočam. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

11. jan 2008 10:52

tudi jaz imam te leče Acuvue Advance with Hidraclear in so res super. Tudi zaspala sem že kdaj z njimi pa so bile zjutraj čist fajn. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

11. jan 2008 10:56

Tudi jaz pregleda še nisem nikoli plačala. Leče imam približno 5 let, prej pa sem od 8 leta naprej imela očala. Vid se mi je iz leta v leto slabšal tako da imam danes že -6. Prav zato mi je zdravnik priporočal leče. Da bi se slabšanje ustavilo. In se je res. . Drugače je pa pri lečah tako. Najprej se moraš prepričat da nisi alergična na njih kar se vidi takoj ko si jih vstaviš. Odločaš se med mehkimi in trdimi, mesečnimi, polletnimi in letnimi. Glede vrste leč ti bodo pri optiku najbolje znali svetovati ker poznajo trg in vsaka leča ni za vsako oko. Pri lečah lahko izbiraš tudi barvo. Če se odločiš za očala te bo stal le okvir in potem tanjšanje stekel če bo potrebno-je odvisno od okvirja. Vsake dve leti si preko zdravstva potem opravičena plačila okvirja do neke cene. In potem če jih paziš ni večjih stroškov. Pri lečah je nekoliko drugače. So dražje in poleg samih leč boš potrebovala tudi očala. Če so leče neprestano v očesu lahko pride do vnetja-imela in ni nč fajn potem jih pa pou leta ne smeš v oko dat. Zelo pomembna pri lečah je higiena. Naštela sem ti dejstva okoli leč in očal. Razmisli kaj ti najbol ustreza in se posvetuj z zdravnikom. Naj še povem da jaz svojih leč ne dam kljub nevšečnostim in ceni LP Katja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. jan 2008 10:57

Oba moja otroka nosita leče. Hčerka ima -8 in cilindre, ima pol trde leče Ciba vision. Na pregled in eventuelne nove leče hodi na očesno kliniko v Ljubljano.Menja jih vsake 4-5 let, odvisno. Sin ima -3, mehke leče Ciba vision, menja jih po potrebi, na vsake 2-3 mesece nov par.

Ti se moraš s svojim optikom posvetovati, katere so za tebe primernejše. Tudi če gledaš dolgoročno, se cenovno izide. mehke so ceneje, jih pa moraš pogosteje kupovti, kot pol trde.

Kyara

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

11. jan 2008 11:05

Jaz imam dioptrijo -1.5 in cilinder 3. Imela sem mesečne leče Bausch & lomb (66% voda) in sicer za dioptrijo -1.5 in cilindre 2, ker večjih cilindrov takrat niso izdelovali (pred tremi leti). To so leče, ki naj bi jih oči dobro prenašale, zaradi visoke vsebnosti vode, ampak jih vseeno nisem mogla uporabljati, ker so se mi nonstop solzile oči in bile so rdeče. Tako da je najbolje, če res najprej poskusiš testne in se potem odločiš.

Saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jan 2008 11:15

Leče so super. Danes jih je že toliko različnih vrst, da boš zanesljivo našla najbolj ustrezne. Vsi, ki smo bili nekdaj očalinkoti, zdaj smo pa lečkarji, pa itak že celo življenje bolj pazimo (v smislu, ne manemo si zaspancev, izogibamo prostorov in materialov, ki bi iritirali oči itd itd) na oči kot tisti, ki nimajo dioptrije. V javnem sistemu ti okulistični pregled plača ZZZS, pri zasebnikih pa pregled stane toliko kot pregled za očala. Vendelina jr.

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

11. jan 2008 11:59

Najepša hvala za vse tole, ste mi pomagali Kjsenjako, Katka lopatka, Nejko in Basti mi lahko napišete kam hodite na preglede, h kateremu okulistu? Ker tako kot pravi Vendelina so zastonj samo v javnem sektorju, ki pa niso na v vseh zdravstvenih domovih (mene so na Metelkovi ven vrgli, ker sem prestara, 27 let) Nejko, mi lahko poveš katero znamko leč ti uporabljaš? Hvala Lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti