Iz očal na leče

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. jan 2008 10:23

Tudi jaz sem med tistimi (ne)srečneži, ki nosimo leče. Jaz jih nosim že cca 15 let. Najprej sem uporabljala mehke, sedaj pa že cca 10 let poltrde zaradi roženičnega kerakotonusa in mi zaradi tega služijo tudi kot terapija. Zaradi tega mi jih zavod v precejšnji meri (višine zneska ne bi vedela natančno, saj sem jih nazadnje zamenjala pred 3 leti, vmes jih zaradi nosečnosti in poroda nisem mogla nositi) sofinancira. Zaradi visoke dioptrije (-9 + cilindri) mi vsako leto refundirajo v višini 65€ tudi očala in sicer tako, da ob naročilu očal/leč prinesem recept od okulista in na podlagi tega odštejejo on končnega zneska znesek, ki ga refundira ZZZS. Glede nošnje so mehke definitivno bolj prijetne za nositi, vendar pa mi je bilo rečeno, da mnogokrat zamaskirajo kakšno težavo in zaradi tega je priporočljiv reden obisk okulista. katjushka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2008 11:10

VesnaL, čudi me, kako to, da te niso iz Metelkove poslali čez dvorišče k Zagernikovi? Vendelina jr.

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

14. jan 2008 12:12

sej zagernikova je moja okulistka, za očala (k njej sm hodila na dve leti), sm šla sama tja, ko so me iz metelkove ven vrgli, ker sm bila prestara, za leče pa zato ne grem k njej, ker so predragi, bi mogla sama plačat in imajo celo tako, da če imaš cilinder je pregled za leče še dražji kot, če nimaš cilindra drugače pa nisem zadovoljna z njo, saj delo opravi, drugače je pa bolj nesramna, poznam kar par ljudi, ki niso zadovoljni z njenim odnosom, amapk si še nisem vzela časa, da bi jo zamenjala, najbrž zato, ker jo vidim samo na dve leti

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

14. jan 2008 19:08

Zagernikova je bila tudi moja okulistka in se glede njenega odnosa do pacienta povsem strinjam z vesnal. Nesramna in brez kakršnega koli posluha, bog ne daj, da si jo vprašal za kako pojasnilo.

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

14. jan 2008 19:29

Meni najbolj odgovarjajo leče Bausch & Lomb. Na začetku so mi predpisali Johnsonove leče, ki pa mi niso odgovarjale-so me motile in mi občasno padale ven iz očesa (kar tako na pločniku, recimo ko sem hodila). Imam zelo velike oči in zato mi leče Soflens 59 ali 66 zelo ustrezajo, ker so tudi nekoliko večje-pa sploh jih ne čutim ;) LP! mala zelena

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

14. jan 2008 19:31

aja, Soflens je blagovna znamka proizvajalca Bausch & Lomb, imajo jih pa v optiki Pirc mala zelena

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. jan 2008 20:03

Enako, Zagernikova Ja, in še vedno mislim, da ljudje preveč kompliciramo (ne govorim le za leče, ali pa pač tudi - saj sem govorila o pravilni nošnji in upoštevanju pravil, tudi sama imam namreč zelo občutljive oči in ne bi tega trobila kar v tri krasne - samo, da se razumemo). Sicer pa je o uporabnosti/neuporabnosti, praktičnosti/nepraktičnosti tukaj veliko razvidno iz komentarjev. Seveda pa jih nekateri ne bodo dobro prenašali. Pa brez zamere. Hvala vsem tudi za informacije o vračilu. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 14. jan 2008 20:09:38

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

15. jan 2008 12:28

no sedaj sem bila pri optiku (Pircu) in moram rečt, da je super, vzel si je pol ure časa, da je ugotovil dioptrijo, da je videl kaj je z levim, kaj je z densmi učem, zraven je seveda ugotovil, da so mi pri Zagernikovi naštimali dioptrijo malo čudno (kar je ni nič čudnega glede na to da me ženska vedno v 3 minutah odpravi, važn da približno kaj prav preberem), potem sva probavala pa leče in ker imam čisto malo astigmatizma, vsa probala navadne mehke leče, ki naj bi v osnovi pokrivale manjši astigmatizem, vendar ni šlo, nisem dobro videla (baje imam tudi roženico manjšo kot je normalno) pa še desno oko imam zelo dominantno, tako da sva ugotovila, da mi bo naročil druge testne leče od Bausch & Lomb, ki naj bi bile najbolše za tale moj astigmatiem, potem bova pa videla. Je pa bil pregled zastonj, tudi testne leče so potem zastonj, potem pa pri njih pač kupiš leče pa najbrž dobijo tako tudi ljudi za dvoletne preglede. Drugače je pa bil pa zdravnik odličen, kar se tiče poslušanja in ukvarjanja z mano kot pacientom in čisto nič se mu ni mudilo. Pa to je Pirc v Ljubljani, ker mislim da je še en na štajerskem Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 15. jan 2008 14:55:45

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

15. jan 2008 14:03

Kaj pa optika Lah a je katera že imela izkušnje z njimi. runo01

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

15. jan 2008 15:28

jaz imam že tudi 15 let leče, isto kot Katka lopatka in tudi tako dobre izkušnje(vsaj do zdaj) z njimi, ker sem iz Celjskega konca, hodim na preglede k Irmanu v Žalec. Je res vrhunski strokovnjak. Prav tako kopujem kompletke po 6 kom- cena cca 30 eur. Tako,da ti toplo priporočam, da se odločiš zanje. lp,D. danicak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti