Iz očal na leče

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

12. jan 2008 0:06

Nosim dnevne leče od johnsona, ker mi najbolj ustrezajo (pa sem jih probala će več). Ker jih tudi ne nosim vsaj dan mi je bolj pripravno, da jih po nošenju vržem v smeti, kot pa da se do naslednjega nošenja pacajo v tekočini. Nikoli pri takih stvareh ne gledam na denar, saj si ne bi zaradi skoposti uničila zdravja. Hodi pa k Krstiču na Vič. Res je da plačam na pregled, pa zato nikoli ne čakam. Samo prvič, ko sem šla na pregled k okulistu sem šla preko napotnice, pa sem čakala 3 mesece in sem rekla nikoli več. 20€ na leto pa tudi ni tako veliko. Urša

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

12. jan 2008 3:06

ZZZS plača pregled za leče le redkim posameznikom, ki imajo take bolezni/dioptrije, da se zadeva ne da ustrezno rešit z očali. Za vse ostale pa je to luksus in si morajo pregled plačati sami. Optiki pa seveda "častijo" zastonj pregled, zato da lahko potem služijo pri prodaji lečk.

 

Nasja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

12. jan 2008 4:04

Lipa, tudi moja hči ima veliko vsebnost beljakovin, zato pa nosi pol trde leče. Pa dobila je še ene kapljice za oko, ker sta njeni očesi malo bolj suhi. Sedaj je dobro. Leče pa se dobro čistijo, saj so v raztopini Ciba vision.Nazadnje smo jih menjali leta 2003, ima jih še sedaj in so še vedno dobre. Stale pa so 1 par takrat 40 000 sit. Kyara

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

12. jan 2008 8:50

Še nikoli nisem plačala pregleda oči, pa naj bo to v bolnišnici ali pa pri zasebniku - optiku (kjer ima seveda ordinacijo okulist in ta tudi s sodobnimi napravami opravi svoje delo) - niti za očala, niti za kontaktne leče. Očala moram uporabljati "od nekdaj", mehke kontaktne leče pa v kombinaciji z prej navedenim od leta 1986. Na pregled grem običajno v optiko z najdaljšo tradicijo v Krškem.

Ja, sem pozabila napisati, da ti bo vse o primernih lečah za tvoje učke povedal okulist! S tem se ni za igrat, upoštevaj mnenje strokovnjaka, mi pa ti lahko le natrosimo, kje se pregledujemo, kako je s prijaznostjo in ceno...

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 12. jan 2008 08:55:03

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. jan 2008 11:16

Vsem ki imate leče iz srca privoščim in upam,da tisti ki jih boste na novo dobila,da jih boste lahko nosili. Sama si leče želim že odkar imam očala-8 let.Lani sme na pregledu prosila za leče pa me je zdravnica čisto zasikerala,da ne,ker imam cilindre,astigmatizem -3 dioptrije...mami je tudi vsa vesela,da imam očala...ampak vseeno upam,da nekoč bom tudi sama imela leče. Roncolino

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

12. jan 2008 11:19

Tudi jaz jih ne prenesem. Baje oko ne dobi dovolj kisika. Probala sem pa skoraj vse na našem trgu. Sonja

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. jan 2008 11:32

sonchika, a te acuvue with hydraclear si tudi probala? ker te so baje najboljše oz. prepuščajo največ kisika med vsemi lečami v oči. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

12. jan 2008 12:19

Lahko sprobaš vse, pa ti nobene ne odgovarjajo. Kot prve leče mi je dal okulist ene, ki naj bi prepuščale dovolj zraka, da bi jih lahko nosil celo ponoči, pa jih nisem mogla nosit. Potem sem še malo sprobavala in prišla do zaključka, da me bodo pač vsake leče motile, in da ne bodo za vsak dan. Pa imam dnevne, ki so najtanjše. Aja pa baje da je tako, da mehkejše kot so leče, manj kisika prepuščajo. Samo verjetno čisto odvisno od proizvajalca. Aha, mi je rekla pa ena punca enkrat, ki nosi leče, da ima dnevne (iste kot jaz) in da jih nosi cel dan, pa še ponoči jih ima notri, zjutraj jih pa samo zamenja. Mene kar zmrazi, če pomislim, da bi šla z lečami spat! Urša

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

12. jan 2008 16:27

roncolino, poznam ljudi ki imajo več kot 3 dioptrije pa še astigmatizem pa normlano nosijo leče, mogoče bi morala iti po drugo mnenje, je pa res da morda ne bi ustrezale leče, samo probaš pa vseeno lahko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti