Iz očal na leče

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

11. jan 2008 12:07

O, zanimivo, jaz sem pa pred nekaj leti morala plačat okulistični pregled za leče. Zdravnica mi ni hotela dat napotnice oziroma je itak niso hoteli vzet (okulistična klinika v Lj.). Tudi meni se je večanje dioptrije ustavilo in še bolj pokonci sem se začela držat. Žal je vmes prišlo nekaj finančnih težav in sem spet pri očalih, ki pa jih bom v kratkem spet zamenjala za leče, zato bo tudi meni prišel prav podatek o brezplačnih pregledih za leče. Kozmeja

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

11. jan 2008 12:08

Na tvojem mestu bi šla na Očesno kliniko na KC. Tam ti bodo naredili mnogo bolj podroben pregled oči in se boste skupaj odločili, kaj bi bilo zate najbolj primerno. Leče boš dobila tudi za poskusiti, različne vrste, z njimi v očeh ti bodo ponovno preverili vid. Cel postopek zato kar nekaj časa traja, ampak se splača, ker boš res dobila leče, ki ti bodo ustrezale. strelka

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

11. jan 2008 12:44

Jaz nisem iz Ljubljane, hodim pa v optiko Paradiž na Prevaljah (Koroška). So zelo prijazni, pregleda ne rabiš plačat, dobiš testne leče za en mesec in se potem odločiš. Za pregled se naročiš in čez nekaj dni si že na vrsti. Pa res si vzamejo čas zate in ne težijo, če je slučajno kaka reklamacija. Saša

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

11. jan 2008 13:49

No pa sem se naročila za pregled in sicer v optiki Pirc v Šiški, pa še takoj v ponedeljek bom na vrsti, pregled je pa brezplačen. Hvala vsem za pomoč

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

11. jan 2008 14:21

Pirc je tudi v Mb, pa še daleč najcenejšo robo imajo. Lahko naročiš tudi preko neta. Resda je tole malo reklame za njih, ampak je pa vse res. Jaz uporabljam leče Acuvue ali Surevue in tekočino za leče Opti Free. Sicer pa so leče eden najboljših izumov, če mene vprašate. šnorca

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

11. jan 2008 15:50

Zanimivo, vedno plačujem preglede za leče. Okulist mi je rekel, da so samo pregledi za očala brezplačni (na napotnico). Seveda se bom takoj podučila o tem, kaj nam pripada in kaj ne. Uporabljam mehke letne leče in so super. Zdržijo tudi dve leti, kakor kdaj. Barbra

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

11. jan 2008 17:33

drugače ima prezplačen pregled tudi Harlauer b Cityparku Lj, kjer imajo nekege bivšega očesnega kirurga, ki dela preglede, kolegica je zelo zadovoljna z njimi, baje pa imajo tudi najcenejšo tekočino za leče tam pa tudi leče naj bi bile poceni

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

11. jan 2008 18:34

Moj sin se je odločil, da zamenja očala za leče pred več kot tremi leti. V Celju takrat nikakor nisva prišla do brezplačnega pregleda. Najprej mu je okulist predpisal letne leče, ki bi naj bile super, tudi cena je bila super visoka. Po dveh mesecih je začel tožiti, da ima na lečah bele pike, ki se vedno bolj večajo in vedno več jih je bilo. Ponovno je šel na pregled, bila je kalvarija okoli izbire leč. Okulist je ugotovil, da ima fant v solzah veliko vsebnost beljakovin-proteinov, ki se mu odlagajo na lečah in tudi razna sredstva za čiščenje leč niso pomagala. Vsebnost beljakovin v solzah je značilna za dekleta v puberteti, da se je to zgodilo fantu in se mu še dogaja? Po ne vem koliko testiranjih različnih vrst leč in tekočin smo sedaj na Extrem H2O- 14 dnevne mehke leče z veliko vsebnostjo vode, cena pa je za moje pojme neugodno visoka (s popustom 50EUR za 3 mesece). Pa tudi pri teh se naberejo beljakovine na lečah, ampak mu še vseeno najbolj ustrezajo. Niti pod razno ga ne moremo prepričati, da bi uporabil očala. Brezplačen pregled bi tudi nama prišel prav, še vedno poskušam najdet cenejšo varianto leč, a kaj ko ni ustreznih. lipa1

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

11. jan 2008 18:47

Uporabljam mehke kontaktne leče Fokus visitint od Ciba Vision (Novartis). Nisem iz lj zato ne vem če ti bo kaj pomagalo. Na pregled hodim v Krško k Rimcu zdravnik pa pride od nekje drugje. Jaz se naročim kar preko telefona potem pa seboj vzamem zdravstveno kartico. To je vse. So zelo prijazni zato sem pri njih že zelo dolgo pa čeprav sem iz drugega kraja. Če te še kaj zanima kar vprašaj. LP Katja

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

11. jan 2008 22:52

Tole vse napisano bo tudi meni prišlo zelo prav, ker se s hčerko prav zdaj odločamo o lečah. Očala jemljemo vedno v Optiki Aleš v Kranju, ki so res v redu. Pri njih je pregled za leče brezplačen, pa tudi poskusne za en mesec so zastonj. Pesnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti