Star papir

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. jan 2008 6:33

Ko še nismo imeli ekološkega otoka v bližini, smo si ogledali, kje je najbližji kontejner za papir in tja odnašali,kadar je bila prilika. Cila

neznan uporabnik

11. jan 2008 6:37

v konterjner za smeti. sem pa opoazlia, da po osnovnih šolah ni več veliko zanimanja za zbiranje starega papirja... lovebeyba

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

11. jan 2008 7:36

Ko smo že pri recikliranju papirja, me zanima, kako natančno ločujete papir in papirnato embalažo, ki je pogosto plastificirana. Reklame sem jaz hitro nehala dajati med papir (razen od posameznih trgovin, ki so delovale bolj papirnato od drugih - razne Spar, Mercator ipd. reklame so čisto plastificirane), no potem pa sem še nalepko dala na nabiralnik in reklam sploh ne dobivam več. Ampak še vedno mi ni jasno, če v zabojnik za papir spada tudi škatla od kosmičev, čaja, zobne paste ali pa npr. revije, ki so danes bolj ali manj vse plastificirane, ali res samo časopis in drugi papirnati izdelki? piščanec

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

11. jan 2008 7:46

Mi imamo v firmi keson za papir, ker delam v tiskarni in potem pač nosim tja.

 

Kar se pa tiče plastificiranih reklam. To je samo premazni papir (tak svetleč) in tudi spada med odpadni papir. Če bi gledali na vse to, bi morali iz odpadnega papirja pobrati vse klamfe, odlepiti vsak list, ki je bolj trd in ponavadi plastificiran.

Nekje sem gledala postopek pridobivanja papirja iz odpadnega - klamfe potegnejo ven z magnetom, barvo pa potegnejo stran z neko kemijo, ki jo primešajo v pulpo in priplava na vrh. 

Sonja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. jan 2008 8:33

Ja, midva v papir mečeva tudi škatle od kosmičev, zobnih past,...tudi tiste revije, ki so iz svetlečega papirja. Jelenckova

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

11. jan 2008 8:39

Pri nas ga zbiramo in dajemo v kartonaste škatle. Hči ga dvakrat letno nese v šolo, kjer tekmujejo razredi med seboj. V primeru večje količine, pa se ga odpelje direktno na odpad, kjer dobijo potrdilo o teži. Listek dajo razredničarki in ta se prišteje k njihovemu razredu. Tako v primeru večje količine ni potrebno čakati na akcijo zbiranja v šoli. bina

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

11. jan 2008 11:31

kontejner za star papir, ki ga je namestila komunala v naselju reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti