Torta ali pecivo da ga lahko zamrzneš

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 10. jan 2008 17:58 | ogledi: 11.606 | odgovori: 17

Ima mogoče katera izkušnje z zamrzovanjem torte ali še boljše kakšnega sočnega peciva, ki ga narežeš na kocke. Gremo na smučanje in jaz si že naprej vse skuham in zamrznem, naredila bi tudi kakšno pecivo, da se malo posladkamo. Prosim ....!?

Hobotka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. jan 2008 18:18

Mi smo v pekarni zamrzovali kar vse po vrsti.. princeske, rolade, krofe, orehove rezine, ..... Doma pa sem dala v skrinjo celo orehovo torto iz zakjučnega izpita, pa je bila potem ko smo jo odtalili čist ok. Drugače pa sladko do skrinje ne pride... prej vse pozobljejo E.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. jan 2008 18:21

Lahko spečeš kokosove kocke. Navaden biskvit, namočen v čokolado in povalan po kokosu. To je najbolj enostavno in se lahko da zmrznit. Jaz to velikokrat prakticiram. Jelenckova

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. jan 2008 18:23

To pa tudi mene zanima-pravkar sem naredila jabolcno-orehovo torto iz baze pa jo bo malo prevec-dvomim pa, da bi se obnesla zamrznjena.Jaz razen potice in strukljev nicesar ne zamrzujem, zato z zanimanjem pricakujem se kaksen nasvet. No, pa ste mi z odgovorili.. lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 10. jan 2008 18:25:09

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

10. jan 2008 18:45

Jaz sicer nisem velikokrat tega prakticirala.(3x) Sem dala Jaffa pecivo,ki je bilo s čokolado prelito.Sem bila prav presenečena.Ko se je odtalilo se sploh ni občutilo,da je bilo v zmrzuvalniku. Če je v posodi-škatli,ki je lepo zaprta ne bo nič narobe.

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

10. jan 2008 18:51

Zamrznila sem že: - jabolčno pito s krhkega testa (pečeno) - kokosovo torto iz baze - kokosove kroglice brez pečenja (tiste maslene) - babičino dobroto Vse se je dobro obneslo, še posebej pita in kokosova torta. Sicer pa se tudi mi na smučanju radi posladkamo, s seboj vzamemo vse sestavine (recept ala toliko žlic moke, sladkorja, mleka...) za pečen puding in ga naredimo. Če v apartmaju ni pečice (redko), ga skuhamo. Priljubljene so tudi palačinke. Mateja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. jan 2008 7:29

Zamrznila sem tudi cheesecake z marelicami iz baze. Ker se je prijateljica naredila fino in je kupila torto za svoj RD, ki pa ni bila nič posebnega in ji je bilo žal. Prav ji bodi. Porabila sem jo za naslednji RD, nihče ni ugotovil, da ni frišna. Loni Makaroni

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

11. jan 2008 8:32

Zamrznila sem že razno pecivo in kekse,pa še z nobenim ni bilo nič narobe.Ponavadi narežem na kocke in dam v plastično škatlo (tisto od piškotov) in še v vrečko in nato v skrinjo.Tako da Hobotka imaš pestro izbiro. Aja,pa lepo se imej na smučanju! tanya017 Sporočilo je spremenil(a) tanya017 dne 11. jan 2008 09:51:09

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jan 2008 9:45

Piškoti se dajo v škatle. Vse, kar je na vlečenem, listnatem in kvašenem testu, se da zamrzniti (če to počnejo v tovarni, lahko to isto počneš tudi doma). S kakšnimi kremastimi stvarmi ni, da bi poskušal, ker bo sama packarija. However, odhod na smučanje se v večini primerov začne s krizno situacijo in sicer to, kako vso opremo in hrano spraviti v avto (a je že šel kdo kdaj na tedensko smučanje brez prepira pred prtljažnikom?). Zato raje ekonomiziraj prostor. Smučarsko pleme je več kot zadovoljno, če dobi popoldne eno orenk vročo čokolado (je v bazi recept, kako se naredi vroča gosta čokolada) ali pa čokolešnik z nutello. (vroče mleo, bolj redek čokolešnik in na koncu velika žlica nutelle....wow!!). In vrečke praškov definitivno vzamejo manj prostora kot velike škatle s pecivom. Če bo pa komu sredi dnevnega smučanja zapasal jabolčni štrudel ali pa palačinka....potem bo pa zanesljivo šel do kioska, kjer jih prodajajo in ne bo šel do kozolca z nahrbtnikom, v katerem je zmrznjen in zmečkan štrudel. Pri današnjih cenah hrane pa toel štrudel v Flachau ali pa doma narejen in malo zmečkan štrudel v bistvu staneta enako. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti