Ab rocket za trebušnjake

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

tema odprta - 9. jan 2008 17:46 | ogledi: 10.620 | odgovori: 24

Razmišljam o nakupu, saj moram svoj poporodni trebuh počasi spraviti nazaj tja, kjer je bil včasih. Torej, ali ga je kdo že kupil in preizkusil? Je vreden svojega denarja? Ali res manj boli hrbtenica pri trebušnjakih? Nimam zaupanja v Top shop izdelke, zato me toliko bolj zanima, ali je to kakovostna zadeva, ali pa spet en izdelek, ki sploh ni uporaben in ga samo na veliko reklamirajo?

muffin

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

9. jan 2008 19:17

Tudi brez te naprave lahko izvajaš trebušnjake.Le z vajami ne boš izgubila maščobe,trebušnjaki so za utrjevanje mišic.Bolj pomembna je redna rekreacija(vsaj hitra hoja 3 krat na teden,tek,... in vsaj 45 minut).Potreben je čas in vztrajnost.Seveda je pomembna prehrana(saj veš več manjših obrokov). Moje mnenje je,da je to le reklama in da bo naprava kmalu pristala v kotu sobe.Važna je volja. bojči

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. jan 2008 19:56

Ko je bil AB *nekaj* še zelo drag, ga je kupila moja prijateljica. Točno pet mesecev kasneje me je milo vprašala, če bi lahko jaz nekaj časa preizkukušala. Že tri leta ga NOČE nazaj ! Tudi vem, zakaj ! F r i n a

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. jan 2008 20:32

Kot sta ti že odgovorili bojči in frina... Če si res namenila nek denar za odpravo trebuščka, si za tisti denar kupi res dobre tekaške copate! Trebušnjake lahko izvajaš na tleh in bodo čisto ok.

Za moje pojme je za čeztedensko rekreacijo ob službi in družini tek odlična varianta, saj omogoča, da v res kratkem času (30-45 min+15 min priprave in tuširanja) narediš maksimalno dober trening. Kolo za ekvivalentno dober trening zahteva dosti več časa. Tako da kolo pri meni pride na vrsto le ob vikendih.

Sama letos razmišljam o nakupu rolk, kjer je gibanje telesa podobno kot pri teku na smučeh in ti za razliko od teka in kolesarjenja dela celo telo.

Sicer pa ti lahko povem iz lastnih izkušenj (sem kar aktivna športnica), da se je moje telo normaliziralo do približno predporodnih dimenzij šele po 1 letu po porodu. Trebušček pa izgleda drugače kot prej.

Anja

cafuta74  

član od: 10.8.2006

sporočila: 1

9. jan 2008 20:51

Po mojem je tale AB in nekaj nateg, tako kot vse ostalo. Za hujšanje pomaga samo tek (priporočam vsaj eno uro dnevno - dokler nisi v kondiciji tek (1 minuta) in hitra hoja (1 minuta) izmenjaje, s časom pa povečuješ količino teka, potrebno se pa je preznojiti). S trebušnjaki je takole. Če si vitek, ti pripomorejo, da se ti pokaže kakšna trebušna mišica, zagotovo pa ne pomagajo kaj posebej pri "kopnenju maščob", kot govorijo pri reklamah. Še posebej ne zato, ker jih ne moreš delati 1 uro (pa še za hrbtenico ni najbolje). Če jih pa delaš pet minut, potem pa počivaš, s tem ne narediš nič. Najbolje je kupiti ene dobre superge (na Čopovi v LJ ti svetujejo po tem kako tečeš, kateri je tvoj najustreznejši model), potem pa v naravo. Seveda pa je dobro, če ješ čimveč sadja in zelenjave, piješ čimveč vode, ješ čimveč majhnih obrokov dnevno, preden greš jesti kak obrok, še poješ kakšen sadež, itd. itd. Sem pa zdaj toliko teksta napisal, da se mi je ful zluštalo princeskinih krofkov. Sporočilo je spremenil(a) cafuta74 dne 09. jan 2008 20:55:38

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. jan 2008 11:38

Muffin, saj so ti v bistvu že predhodniki odgovorili. Poglej, če boš želela topiti maščobo, lahko to narediš samo s kardiovaskularnimi vajami. Torej, otroka v voziček, pa hoja, hoja in še enkrat hoja. Takšna, malo bolj na poskok. Če si lahko vzameš čas, pa tek. Sposodi si stare izvode revije Polet v knjižnici in se loti programa po korakih. Boš zelo presenečena. Za učvrstitev mišic trebušnjaki pomagajo, vendar samo z delanjem trebušnjakov ne boš stopila ničesar. Pri trebušnjakih je dobro tudi, da ti nekdo pokaže, kako se pravilno izvajajo. So sicer ena izmed najlažjih vaj, pa jih večina dela narobe. Da pa bi z uporabo tega AB čudesa dobila takšne fine radiatorčke, pa je nemogoče. Za takšno postavo kot jo imajo tile v reklami je potrebna izjemno stroga dieta, ki temelji na zelo velikem vnosu beljakovin in za telo v bistvu ni dobra. Če bi napravo sicer redno uporabljala, bi se zagotovo poznal kakšen rezultat, ampak, verjemi, da boš po začetnem navdušenju zadevo porinila v kot in potem leta dolgo z nje brisala prah. Veliko bolje je, da se včlaniš v kakšen klub, ali pa se dogovoriš s prijateljico za skupno rekreiranje. Ali pa za ta denar raje kupi supertruper off-road otroški voziček, ob katerem lahko tudi tečeš. Zadovoljna bosta oba, ti in dete. Tebi se bodo topili kilogramčki, dete pa bo sladko spalo, utrujeno od svežega zraka. Pa veliko korajže! fresh

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. jan 2008 12:20

Se globoko strinjam z vsemi predhodnicami. Na spomlad si raje kupi voziček za tek in kake rolerje in skupaj z otrokom dirjajta po pločniku! Trebušnjake pa lahko delaš brez vsakih naprav, vsekakor pa naj te nekdo nauči kako pravilno izvajati trebušnjake. Na kratko: hrbet mora ostati raven, dovolj je, da se lopatici dvigneta od tal, gledamo v strop in ne zvijamo več hrbta, kot smo počeli nekdaj! Ali pa: ležimo na hrbtu in dvigujemo noge, spodnji del hrbta mora ostati na tleh, nogi vlečemo, počasi gor in počasi spuščamo dol. iz tega izhaja še veliko variacij.Tudi na netu se tega najde do0volj, da o raznih DVD sploh ne govorim! Če pa te napravica vseeno mika, kupi rabljeno na bolhi za malo denarja.... Ampak to, kar vsi rabimo in se ne da kupiti pa je VOLJA IN VZTRAJNOST. Edino to res pomaga.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2008 12:30

Če si za radiranje špeha na trebuhu načrtovala kakšen strošek, potem tiste evrote raje pusti v korektnem kozmetičnem salonu, da ti bodo naredili kakšne fine masaža in drenaže, pri telovadbi pa itak rabiš vztrajnost in morda kakšno blazino za na tla. Sicer pa še bolj kot trbušnjaki deluje vaja, v kateri ležiš, noge zravnane, potem pa dvigni noge za kakih 5 cm - nič več - kar pomeni, da jih v bistvu s trebušnimi mišicami dviguješ. To in pravilni trbušnjaki naredijo kompaktni trebušni del in to vsi rabimo. Vendelina jr.

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

10. jan 2008 12:50

Hvala za vse vaše nasvete, jih bom skušala upoštevati, saj imam odvečnih oblin že od dveh nosečniških trebuhov. V bistvu vem, da je za shujšanje potrebno dvoje: MANJ ŽRI - VEČ MIGAJ! Rada bi si utrdila trebušne mišice, saj mi zaradi ogromnega nosečniškega trebuha koža kar visi na trebuhu, seveda pa sem realna in ne sanjam o "radiatorčkih" na trebuhu. Zanimalo me je le mnenje o tej napravi oz. če je komu pomagala pri utrditvi mišic ali pa vsaj pri motivaciji. Resnici na ljubo, mi večinoma primanjkuje res motivacije in vztrajnosti. Cafuta74: upam, da si si že spekel princeskine krofke , če ne pa zavij v eno slaščičarno ponje. muffin

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

13. jan 2008 19:50

Vandelina jr. je omenila vajo, ki jo priporoča Pilates, tako da ti svetujem, da se pozanimaš malo o njem. Dela čudeže! jessy6

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

15. jan 2008 18:46

muffin še ena super vaja za trebuh : uležeš se na trebuh, potem se pa dvigneš na prste na nogah in komolce (ki jih držiš nekako pod rameni). Pomembno je edino to, da zadnjice ne dvigneš previsoko-torej si čimbolj ravna, s telesom kakšnih 10 cm od tal in vztrajaš kolikor dolgo lahko v tem položaju, večkrat ponoviš-preiskušeno deluje, čeprav je na začetku težko :) sicer pa se strinjam, da je potrebno za lep trebuh trenirati celo telo...ampak če te kaj potolaži-trebušne mišice lahko natreniramo v NAJKRAJŠEM času!!! vendar ob lenarjenju tudi prve izgubijo čvtstost. veliko volje in uspeha ti želim! mala zelena Sporočilo je spremenil(a) mala zelena dne 15. jan 2008 23:01:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti