Kartica metro - registracija

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

29. dec 2008 11:52

mamamia je napisal/a:
Ni pa več možno dobiti kartice na izmišljene podatke, kot je bilo to včasih. Mamamia

mamamia
Jaz pa sem jo dobila na namišljene podatke . Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2008 12:29

No, potem pa vse čestitke. Mamamia

mamamia

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

29. dec 2008 13:37

Živjo! mene pa zanima zakaj imajo pod enim izdelkom označeno toliko različnih cen? Vem da so ene z davkom, druge brez, ampak spodaj je vsekakor več kot samo dve ceni. Če kupuješ brez davka, kako moraš potem prikazat. Mi kupujemo z davkom in damo račune v strošek,.... Mi lahko kdo bolj razloži v čem je sploh finta, da kupiš z davkom ali brez. Razen da je cenejše. Ker sem bila presenečen, da sploh lahko kupimo brez davka. Komu, kje potem plačaš davek.... Prosim če lahko kdo r

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2008 13:46

Poleg cene za izdelek z davkom (bruto cena) in cene brez davka (neto znesek, tako oni označujejo) je več cen za izdelke, ki jih je v enem zavoju pakiranih več, in sta zraven zapsiani še bruto in neto cena za posamezen kos (recino za kuhinjske krpe: zavoj s petimi stane  x evrov bruto in y evrov neto; cena za kos je z evrov bruto in q evrov neto; pa mila, več zobnih past v istem omotu in podobno, torej so vsaj štiri cene na kartončku za en izdelek).

 

Svakinja ima njihovo poslovno kartico in kupuje po neto ceni, torej tisti nižji. Kako in kje kaj prikazuje pa nimam pojma.

 

Mamamia

mamamia

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

29. dec 2008 21:18

A če po netu naročiš kartico, moraš poslati papirje gor ali jih drugič ko greš neseš s seboj? Ksenjako, a ti jim potem nisi nič poslala in si vseeno dobila kartico? A je samo poslovna ali še kakšna? LP,Rmeli Rmeli

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. jan 2009 21:28

A res nobena ne ve kako je če kopuješ po neto ceni? A moraš pri nas davek plačat, ..

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

10. jan 2009 10:20

Seveda moraš plačati davek.

Sonja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

31. jul 2012 13:50

Prosim za en odgovor.Jutri imamo namen obiskati Metro.Zanima me , če lahko gor kopujem z izposojeno kartico,ter  ali mora lastnik kartice biti obvezno zraven?

Če ne kupim po neto ceni ,pomeni to, da plačam z davkom.Tako, da potem pri nas ni potrebno tega še enkrat plačati.

Res prosim za konkreten odgovor, če je možno,ker grem gor prvič pa ne bi rada imela kakih problemov na blagajni.

 

Hvala

kriznana

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

31. jul 2012 13:55

nihče ne preverja identitete kupca. blagajničarki daš kartico, ona poskenira artikle in da kartico k naslednji blagajničarki, kjer plačaš. Imamo svoja kartico in vedno kupujemo z davkom.

http://www.mojalbum.com/tajda

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

31. jul 2012 14:25

Ponavadi te vprašajo ali z davkom ali brez, pri blagajni. Jaz ločim podjetje in privat. Podjetje dobi brez DDV-ja, smo zadnjič dobili dopis, ki ga je bilo potrebno podpisati in poslati nazaj (zaradi odbitka DDV-ja).

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti