Kartica metro - registracija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2008 7:57

Jaz sem zadnjič plačala kar z BA kartico, samo kreditnih ne jemljejo. Loni Makaroni

matjazp  

član od: 10.12.2002

sporočila: 22

22. jan 2008 8:33

Ta kartica je ze podjetja? Ali lahko kot fizična oseba pridobiš kartico? In potem plačaš vse z davkom? Matjaz Matjaz

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

22. jan 2008 8:40

Mislim, da kot fizična oseba ne moreš dobiti kartice.

Sicer pa če imaš podjetje, lahko plačuješ ali z davkom ali brez. Brez lahko samo v primeru, ko lahko izdelke upravičiš in jih kupuješ za firmo. Privat moraš pa vse plačati z davkom, sicer ti lahko davkarija potrka na vrata. 

Sonja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

22. jan 2008 12:08

Matjaž, midva je nisva hotela naročiti na firmo, ker nisva vedela, kako je potem s plačilom.  Potem pa sva jo dobila (in sicer 4 naročene kartice - za vsakega družinskega člana po eno) kar na moževo ime, s pripisom s.p. Spodaj je pa njihova stran.

http://www.metro.at/german/pages/home.cfm

 

LP

kača

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. avg 2008 10:54

Ali je kdo v zadnjem času poskusil pridobiti kartico kot fizična oseba (da si je izmislili podjetje itd.)? Ker sem nekaj poskušala ampak mislim da se ne da več. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. avg 2008 11:40

In kakšne so ugodnosti te kartice? Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. avg 2008 11:57

Z Metro kartico imaš nižje cene za posamezne artikle.

Tudi če nimaš stalne kartice, ti ob enkratnem obisku izdajo tako imenovano dnevno kartico in lahko v trgovini kupiš, kar pač nameravaš, vendar brez odbitega davka. Tako lahko kupujejo le imetniki določenih vrst kartic.

 

Ni pa več možno dobiti kartice na izmišljene podatke, kot je bilo to včasih. Mamamia

mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. dec 2008 11:08

Še vprašanje glede kakovosti. Prejšnji teden smo bili prvič v Metroju in si tudi dali naredit kartico. POnudba je res velika. Me pa zanima, kakšna je kakovost blaga, zlasti mesa. A je kaj ceneje kot pri nas? mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2008 11:42

mimika, cene so primerljive z našimi, lahko pa naletiš na kakšne akcije. Tako sem prejšnji teden naletela na akcijo rakovih repkov - 2 kg za 11 evrov, kar je res ugodno, saj so sicer cene okoli 15 evrov za en kg.

Meso sicer kupujem samo pri nas, večkrat pa gremo gor po ribe, potočne rake, tiger prawnse ali po kaj takšnega, kar pri nas ni vedno na voljo (kakšna eksotična zelenjava ali sadeži - guava na primer, tamarind in podobno).

 

Glede kakovosti blaga je pa tako kot povsod drugod - Metro ima na zalogi večino znanih blagovnih znamk, kar precej artiklov pa tudi pod lastno blagovno znamko (mislim, da se imenuje aro). Včasih kakšno malenkost kupim in nimam pripomb glede kakovosti, ampak, kot sem rekla, nisem reden uporabnik.

 

Imajo pa še vedno poceni gospodinjske aparate, splača se pogledat kataloge (imaš jih tudi na internetu) in kaj kupiti v akcijskih ponudbah (posteljnina na primer, odeje, pisarniški stoli itd). Pa opreme za gospdinjstvo imajo veliko, vsake toliko si tam nekaj nabavim.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti