Najljubša "čudna" torta

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. jan 2008 12:08

Z moussom lahko polniš torto. Mogoče boš morala malo počakati, ga dati v hladilnik, da se bo začel strjevati in ga potem namazati na torto. V nekaj urah se bo fantastično strdil. Moj recept je sicer malo drugačen, lahko ti ga napišem, se je pa res super strdil. Potem pa lahko torto še obliješ z glazuro in lepo okrasiš. Za čilijevo daš recimo kakšen lep čili na sredo torte, drugače pa vejico sivke, itd. Izgleda preprosto, ampak zelo učinkovito. Če se boš lotila zadeve v beli varianti, potem ne uporabljaj bele čokolade, ampak kuverturo, drugače boš imela same grudice. fresh

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

9. jan 2008 12:21

Hvala Mamamia! Za filo sem spraševala, ker sem mislila torto obleči v tično maso! Hvala Fresh: bi te prosila še za tvoj recept za musse! Še za eno pomoč prosim: ali mi lahko kdo preved (naj bi bilo v angleščini?): 100g flour for Streusel 500g Quark 20% fat Protein 3 Hvala! Emma07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2008 12:52

Quark v omenjenem kontekstu je skuta. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. jan 2008 13:08

150g čokolade raztopi nad vodno kopeljo. Odstrani s kopeli in dodaj 75g masla in mešaj toliko časa, da dobiš zelo gladko zmes. Hitro vmešaj 2 rumenjaka. 3 beljake stepi v sneg in dodaj 25g sladkorja v prahu in 1 vanilijev sladkor. Previdno vmešaj čokolado. Hladiti vsaj 12 ur. Za torto boš potrebovala vsaj dvojno maso. fresh

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

9. jan 2008 13:15

Klavdija hvala za linke ampak žal ne razumem nemško. Vendelina, hvala za pomoč pri prevodu! Če kdo ve kaj pomenita še druge dve besedi naj mi prosim napiše! Hvala Fresh, me pa zanima ali naj najprej hladim 12 ur in nato namažem torto ali bi lahko že takoj namazala in nato hladila? Emma07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2008 14:57

Z mazanjem začneš po tem, ko se krema ohladi od banjomarije (soparna kopel) - skratka, ko je lonec hladen, potem pa daš zadevo v čez noč v hladilnik, da se strdi do konca. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. jan 2008 15:42

Po kopeli, na kateri topiš čokolado (baine marie) je potrebno čokolado najprej odstaviti in šele potem vmešati jajca in ostalo. Ne boš mogla takoj namazati, ker se ti bo vse zlilo. Predlagam, da daš za nekaj časa v hladilnik in ko bo začelo prijemati, namažeš. Saj boš videla, kdaj se je fino začelo strjevati in je dobilo takšno konsistenco, da je mazavo, oz., da drži. Tisto, kar imaš pa za prevesti, pa je neko jezikovno skropucalo, vsaj tako se mi zdi. Pod prvo točko je 100g moke za posip. Potem imaš skuto z 20% maščobe, protein pa je protein oz. beljakovina. fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2008 16:51

medve s fresh sva čisto notr padli.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti