Najljubša "čudna" torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jan 2008 10:20

Za čokoladni mousse: 450 g jedilne čokolade dve jajci dva rumenjaka 600 ml sladke smetane Za čokoladni mouse najprej v vodni kopeli raztopimo čokolado. Posebej v vodni kopeli segrejemo jajca in rumenjake, mešamo z metlico za sneg, potem posodo odstavimo z ognja in z mešalcem tako dolgo stepamo, da se masa povsem ohladi. Stepemo še sladko smetano in jo vmešamo med rumenjake oziroma jajca. V to maso najprej damo samo žlico ali dve staljene čokolade, ko je to lepo razmešano pa šele dodamo preostanek zmehčane čokolade. čili dodaj v čokolado. Če imaš čilijevo olje, bo še bolje kot čili v prahu. Če boš dala čili v prahu, poskusi najprej s ščepcem ali dvema, odvisno kako oster je čili. Dodajaš po okusu, kot se zazdi, da bi še bilo sprejemljivo.

 

Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. jan 2008 10:22

Jaz sem delala belo čokolado z rožmarinom, super!

S čilijem tudi večkrat preizkušeno...

Pa s pomarančo, rumom. Karamelo...

lidka

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

9. jan 2008 11:12

lidika, Ali mi lahko napišeš postopek za pomarančo, rum in karamelo. Prosila pa bi te tudi za razmerje za belo čokolado in rožmarin. KlavdijaB, Če imaš čas inboš našla kako zanimivo se priporočam! Emma07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2008 11:19

Veš kaj, oče je vedno srečen, če mu hči kaj pripravi. Za vsakega očeta v žlahtnem pomenu besede je njegova hčerka itak najbolj popolno bitje pod soncem in hčerka nikoli ne more narediti kaj hudo narobe. Neguj svoj lep odnos z očetom, ker čez očija ga ni. Kuharija je v tem kontekstu drugotnega pomena. Ker je bil moj prvi predlog tudi čili (sem v novembru kar nekaj delala tozadevno), pa so to punce že navedle, evo še moj prispevek: Zelo je tudi efektno, če narediš svetlo torto. En dan prej vzameš 20 dag pinjol in jih namočiš v stopljeno belo čokolado, skatka moraš dobiti pinjole, oblečene v belo čokolado. Navaden svetel biskvit (4 jajca, 4 žlice moke, 4 žlice sladkorja), navlažiš z rumom in vanilijevim jogurtom. Potem narediš fino vanilijevo kremo. Ki se po pravilih naredi takole: - segreješ pol litra mleka, daš notri 2 vanilijeva stroka, nakar ju pustiš notri dve uri, da se stvar popolnoma ohladi. - čez dve uri kremasto umešaš 4 jajca, 4 žlice sladkorja, 1 žlico moke, 0,25 litra smetane in v to zadevo postopoma vlivaš mleko iz prejšnje alineje in daš še malo ruma. To je precej tekoča zadeva. - stepeš vsaj 1 liter rastlinske smetane do kompaktne mase. - potem pa postopoma (jaz to naredim 4-krat) dodajaš v jajčno-vanilijevo maso stepeno smetano in zraven z metlico ročno vmešavaš še želatino fix. Kakih 8 vrečk. Oziroma do faze, ko metlica skoraj stoji v masi in se lepo vidijo sledivi metlice. To maso do polovice vliješ v pripravljen obroč. Posuješ z 1/3 pinjol s čokolado.Potem preliješ preostalo maso in na vrh daš pinjole. Nekaj pinjol bo malo potonilo v maso, nič hudega. Po 8 urah v hladilniku bo zelo zanimiva torta. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. jan 2008 11:19

Se strinjam, Rimljanka, da je sivka veliko lepši izraz. Mousse pripravim podobno kot mamamia. Speci biskvit, daj ga v obroč, potem pa premaži z mussom. Če ga želiš narediti s sivko, pa daj sivko v gazo ali v posodico za čaj in potem segrevaj smetano z dodatkom sivke, da se bo navlekla okusa. Res pa pazi, da je ne bo preveč. Dobiš jo na tržnici pri zeliščarki. fresh

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

9. jan 2008 11:30

emma07 bom pogledala danes doma pa ti javim, ali pa če mi pošlješ naslov na ZS ti jo posodim. je pa v nemščini. še en link, je kar nekaj nadevov. sicer niso posebnih okusov, pa vendar mogoče komu pridejo prav http://www.kirchenweb.at/kochrezepte/kuchen/tortencrem klavdija Sporočilo je spremenil(a) klavdijaB dne 09. jan 2008 11:51:52

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

9. jan 2008 11:54

Vendelina, Ja saj vem da očetu pomenim vse ampka bi res rada naredila nekaj posebnega, ker če mu je kaj res všeč se mu to vidi na obrazu in ker ima 60let,... Hvala za recept je zelo zanimiv, me pa zanima koliko kreme pride iz teh količin - se mi zdi da kar veliko? Ali bi lahko naredila navadno torto 26cm, ki bi jo 2x prerezala in napolnila s to kremo? Klavdija, Najlepša hvala za ponudbo, da mi jo posodiš, ampak ne znam nemško (dobro, da se je dalo na strani za toro z bananami in konjakom spremenite jezik v angleški)! Fresh, Mamamia, Ali lahko z mussom tudi polnim biskvit ali ga lahko polijem le po vrhu biskvita - nisem ga še nikoli delala in ne vek kako kompakten je! Emma07

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

9. jan 2008 12:02

mislim, da sem na dr. otkerjevi strani vidla eno z kavo in viskijem, če iščeš bolj alkoholne zadeve. bom pa probala prelistat mojo knjigo, da vidim, če je kaj pametnega. klavdija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2008 12:05

Tole so količine za 1,5 cm podlage in 6,5 cm kreme na 28 cm premera. Če boš delala z drugim formatom, smiselno prilagodi količine. Ker so v kremi pinjole, ki so hrustljave, nekako ni razloga za to, da bi dodajal kakšno dodatno biskvitno podlago. Nič bati, krema nič ne razpade - če jo počasi želatiniraš in so v kremi vidni sledovi metlice, potem to v 8 urah postane čisto zadosti kompaktno, pa še vedno zelo sočno (kar se vidi po fotkah od stane.r). To velja tudi za primer, če boš delala čili mousse. Kremaste in skutne torte je nekako greh lomiti z vmesnimi biskviti. Edino, na kar moraš paziti je to, da obroč predhodno oblečeš z alufolijo. Tako boš dosegla, da se bo, ko boš tortni obroč odpirala, odprl samo obroč, torta bo pa še vedno ostala v enem kosu in potem boš stran odtrgala folijo in to je to. Brez folije ti bo pa krema počila na stičišču s sponko. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti