Najljubša "čudna" torta

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 8. jan 2008 15:16 | ogledi: 5.117 | odgovori: 31

Hojla,

Prosila bi vas (če se vam da), da napišete katera je vaša najljubša torta pa, da ni navadna čokoladna ampak kake "čudne" kombinacije ala slani arašidi in čokolada ali pa kisla smetana in čokolada,...

Delala bom namreč torto za očeta in ker je njemu vse dobro kar naredim ne vem več, kako naj ga še presenetim. Z vašim seznamom bi lahko izbrala najboljšo in mogoče bo tokrat rekel, da je ta pa res dobra oz. najboljša!

Hvala vam in lep dan vsem!

Emma07

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

8. jan 2008 15:40

KOKOSOVA TORTA 1. PODLAGA 8 beljakov in 8 malih žličk sladkorja stepi v sneg dodaj 20 dag kokosove moke vsebino speci toliko, da malo zarumeni ( cca 10 min. pri 180 ) 2. KREMA 8 rumenjakov in 8 žličk sladkorja zmešaj posebej na pari stopi 1 zavitek masla ( 25 dag ) in 10 dag jedilne čokolade. to sopljeno zmes počasi ohladi in malo prej dodaj tudi rumenjake. Ko je masa toliko ohlajena, da ni več pretirano tekoča, jo namaži po podlagi. 3. Ko se strdi, jo premaži s stepeno smetano. pat

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. jan 2008 15:47

Naredi mu čokoladno torto s čilijem. Čili in čokolada je dobitna kombinacija že iz azteških časov.

Sem za novo leto delala čoko praline s čilijem in ti rečem, da je kombinacija super.

 

Če potrbuješ podorbnosti, sporoči.

 

Mamamia

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. jan 2008 15:49

Ja, to je res 1A. Jaz sem za slivestrovo delala mousse iz temne čokolade s čilijem oz. kajenskim poprom in navadnim črnim poprom. Božansko. Super kombinacija pa je tudi čokolada z lavando in čokolada z wasabi hrenom. fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. jan 2008 16:15

Se mi zdi, da sem na nekje na coolinarika.net zasledila belo čokolado z eno začimbo, pa ne vem, če ni bil rožmarin. Zna tudi biti zanimivo.

Hvala fresh, za idejo z lavando. Bomo poskusili.

Po mojih izkušnjah se še bolje od mletega čilija obnese čilijevo olje, vsaj v receptih, ko se čokolada mehča.

mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jan 2008 16:59

Ja, samo pazite, da ne bo preveč sivke (a ni to lepši izraz od uvožene lavande?). Bo torta dišala kot one vrečke proti mojem , da o okusu ne govorim. rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jan 2008 18:02

Jaz sem velik čokoholik, čokolade s pikantnimi dodatki se mi zdijo nadvse imenitne v majhnih količinah, v torti mi pa gotovo ne bi legle. Čokoladno torto z višnjami iz kompota si že kdaj naredila? Dobra čokoladna tortna podlaga, močna čokoladna, ne presladka krema in med kremo zamešane višnje? Jaz na osnovi take torte ponavadi sprejemam in delam ženitne ponudbe (zadnja je bila kar uspešna, hihi..:)))))))))) lp, proxima

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

8. jan 2008 20:29

Najprej hvala vsem za predloge in če se kdo še kaj spomni bom vesela! Pat in Proxima, Vajine predloge (torte) sem že naredila - hvala vseeno! Mamamia, Kako pa bi naredila kremo? Ali bi v smetano stopila čokolado, dodala čili v prahu in nato ohlajeno stepla ter z njo namazala biskvit? Ampak koliko čilija naj bi dodala? Mogoče še kakšno sadje? Fresh: kako pa si naredila mousse? Ali bi bil ta mouss lahko tudi krema za v torto? Kakšno lavando misliš? Kje to kupim, koliko dam v kremo,... Prosim malo mi opišita kako sta delali? Emma07

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

8. jan 2008 21:15

mousse lahko das komot v torto kot kremo...mmmmmmmmmmmm :) ycrna

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

9. jan 2008 10:07

ycrna, Ali imaš kak recept? Emma07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti