Ime za psa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. mar 2010 19:36

Vsakogar moti kaj drugega. Mogoče delim ime s kako mačko, papigo, morsko pujso itd, ampak zaradi tega moja samopodoba prav nič ne trpi. Sicer tudi to ne načenja mojega spoštovanja do same sebe, kakršnokoli že je, ampak bolj kot štirinožne ali leteče ali plazeče soimenjakinje mi občasno gre na živce, kadar me po imenu zamenjujejo z eno (po mojem mnenju seveda) prav trapasto kokodajso (sicer Homo sapiens), ki hodi naokoli z "mojim" imenom, pa še piše se podobno. Za moje pojme je v bistvu vsako poimenovanje živali počlovečevanje, se pravi neke vrste perverzija. Če bi hoteli biti dosledni, bi morali za mnenje o pasjih imenih najbrž vprašati pse. Lep pozdrav, Sonja

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

24. mar 2010 19:40

No, kot, da kdo vpraša otroke, ki jih ljubeči starši "osrečijo" s kakšnim prav čudnim imenom.... Vikica, delim mnenje s teboj.

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

24. mar 2010 20:08

Se strinjam z limnol. Že ko žival vzamemo pod streho, jo počlovečimo in ji damo ime, ki ji pristoji. Cel kup kužic in muck je, ki jim je ime Pika. Pa za kar nekaj človečic s tem imenom sem slišala. Čisto normalna oz. pogosta pasja imena so tudi Brina, Tim, Jaka, Biba, Ben, pa bogpomagaj, Ron, ki imajo kar nekaj človeških soimenjakov. Če kdo svojo ljubljenko poimenuje po meni, vsaj vem, da imam lepo ime.

neznan uporabnik

24. mar 2010 20:13

Človeška lastna imena so se pojavila zadnje čase. Moje ime imajo en medved, ena kača, ena veverica, morda še kdo. Mene me ne moti. Sem pa imela rahle težave, ko sem morala svoji še zelo zelo majčkeni hčeri razložiti, zakaj ima neka scufana nimfa isto ime kot ona (moja hči pa prava princeska, z vsemi mašnicami in volančki..). Ji ni bilo pogodu, sem videla. Se mi zdijo tudi razni Poldeti, Pepe (kakor je ime eni svinji v Knafljevem prehodu) in Lojzeti..prav poniževalni za živali. In znana ljubljanska frizerka je imela pri svojih psih še več domišljije (Bumbar, Idiot..se niti nočem točno spomniti!) Meni podeljevanje imen marsikaj pove o podeljevalcu. Kakšen odnos ima do šibkejših od sebe oziroma na čem tripa. japaja

kozamurnik

sporočila: 2311

24. mar 2010 20:21

Ampak vikica, nekatera imena, zelo v modi zadnja leta, so taka, da se je za vprašat ali so "ljudska" ali ne. Recimo tako popularna Mai, Tia, Tian-pred kakimi desetimi, zagotovo pa dvajsetimi leti, bi vsak, ki bi slišal ta imena, prej pomisli na štirinožca kot na otročka. Tako da je danes ( skoraj ) bolj na mestu razmislek , katera imena so bolj primerna za ljudi kot za živali. Glede imen sem zelo "konzervativna", moji otroci imajo stara slovenska imena in nikakor ne razumem te skoraj bolestne potrebe nekaterih po eksotiki. Brez zamere- to je le moje mnenje, ne vsiljujem ga nikomur. murnik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. mar 2010 20:31

japaja je napisal/a:
Se mi zdijo tudi razni Poldeti, Pepe (kakor je ime eni svinji v Knafljevem prehodu) in Lojzeti..prav poniževalni za živali. japaja

Moje tri domače živalice so Pepika, Franček in Julči. Ne vem, zakaj bi bila ta imena poniževalna za živali????? Ali pa te nisem dobro razumela, japaja???!!!!

lp

cervus

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

24. mar 2010 20:32

Štirinožko Tio poznam samo eno (najbrž je še kje kakšna), dvonožk pa malo več, tudi starejše od 30, tako da to ime ni ne vem kako novodobno in nenavadno. Meni se zdi bolj človeško, za razliko od Rona, itak je pa stvar okusa, komu bolj paše oz. če sploh.

neznan uporabnik

24. mar 2010 20:34

Pepika ni isto kot Pepa in Julči ni isto kot Jule. Tako kot je Novak pisal v svoji pesmici: Majhna marela je marelica.. Vsaka črka šteje. Tako da, Elaphus, nisi me dobro razumela. Tvoja imena so ljubkovalna, tudi živalim si rekla živalce..mislim, da se razumemo? japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 24. 2010 20:36

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. mar 2010 20:51

Zdaj se pa, japaja - in sem vesela, da se

lp

cervus

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

25. mar 2010 20:00

Mojega strica Frančeka bi kap, če bi imenovala katero od živalic po njem. tudi soseda Jula bi mi do smrti zamerila.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti