Kitajsko zelje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2008 22:55

HSIMONA je napisal/a:
Meni je pa dober tudi v enolončnici, z govejim mesom in kislimi jabolkami. Drugače pa ga uživamo tudi v različnih solatah. Seje pa se ga od začetka julija naprej, sicer gre v cvet. Sem ga leto sejala že junija in ni naredil glav, temveč je šel v cvet. Je pa res, da tudi nekaj zmrzali prenese. Simona Sporočilo je spremenil(a) HSIMONA dne 08. jan 2008 12:39:03

Lahko tudi brez jabk, pa svinjska rebra. 

ežoj

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. jan 2008 8:13

Mi delamo juho-popražim malo čebule, not dam narezano zelje ga malo potinstam (kako se že to reče po slovensko ), zalijem z juho, ki je ostala od prejšnjega dne, ali pa z vodo z dodatkom kocke, z multipraktikom malo pobrkljam (ampak ne čist gladko, da se še vidi kak košček), no to je osnova, potem pa včasih not zakuham kako žličko riža, ovsenih kosmičev ali pa naredim malo ajnprena (kako pa je to po slovensko ) in je to to. Hudiča zdaj sem ugotovila, da sploh ne znam govorit slovensko. Začetnica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

17. jan 2008 8:32

Kadar pačem pečeno ali rabim pri drugem prilogo potem, v vodi malce pokuham kitajsko zelje narezan na črtrtine, sepravi 2 x prerežeš. Ko je kakšne pet minut v vodi ga vzamem ven, dodam k pečenki zadnjih 20 minut, čez pa polijem zmešano kislo smetano s veliko parmezana, poprano in malce bazilike,.....vodi pa dodam malce koruze, kakšen delček zelja ostane, zgostim s moko in malo kisle (mleka), zakuham ulivance in imam še juho,...ali prišparam za drugo jed, kjer bi morala dodati vodo, jaz pa dodam vodo zelja.... Moja mama pa kitajsko zelje naredi tako, da na čebuli prepraži faširano meso potem doda začimbe in na rezance narezan kitajsko zelje, malce vode, proti koncu kuhanja pa še malo paradižnika iz tetrapaka........to potem da kot samostojno jed, včasih pa zraven doda makarone oz. pire..... kdaj pa enako le spusti meso........in naredi le zelje Solata je pa tudi pade kdaj....

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

18. jan 2008 8:09

Do včeraj se mi je zdelo, da je kitajsko zelje primerna hrana za pujske in kure, po receptu - navodilih Rimljanke pa sem naredila toplo solato. Bila je super, z možem sva jo v trenutku zmazala. Zraven sem naredila ajdov sirov štrukelj in imela sva božansko kosilo. Hvala, hvala! Delala ga bom, dokler bo v svakinjini kleti še kakšna štručka. Lep pozdrav! ovčka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

18. jan 2008 16:22

HSIMONA je napisal/a:
Meni je pa dober tudi v enolončnici, z govejim mesom in kislimi jabolkami.
Prosim za bolj podroben recept za tole enolončnico. Kakšno goveje meso uporabiš in približno razmerje med sestavinami oziroma količine? Ja, pa še kakšne začimbe uporabiš? Sporočilo je spremenil(a) rdkapica dne 22. jan 2008 16:26:35

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2008 17:27

ovčka, svakinji pa le pusti kakšno glavico! 

Ne boš verjela, sem ravno danes kupila eno glavico, da bom po dolgem času spet to solato naredila. Ni, kot domači, pa bo že.

rimljanka - zasebno mnenje

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

18. jan 2008 18:18

Jaz ga naredim kot solato s fižolom ali krompirjem. Bom pa naslednjič poskusila tako kot je napisara rimljanka s slanino ..., mislim, da bi moralo biti to zelo dobro. Za kaj drugega pa do danes kitajskega zelja nisem uporabljala. Adrijanam

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

12. avg 2009 12:59

Ali kdo ve, kako začinijo kitajsko zelje v solati v kitajskih restavracijah? Poskusila sem že s sojino omako, pa to ni to. Solata v restavraciji je tudi rahlo pekoča. teddy

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

30. jun 2015 10:53

Da malo osvežim temo,ki je že stara,namreč na njivi imam že sedaj 10 glav kitajskega zelja.Tukaj pišete,da se ga seje julija,jaz imam pa že sedaj glave.Verjetno jih bom morala porabit prav expresno,da mi ne bodo ušle v cvet.Sadila sem ga pa letos prvič in raste najboljše od vsega kar imam na njivi.

 

jesen

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jun 2015 11:48

Ja, kar loti se porabe, sicer bo ušel v cvet. Lahko pa enega pustiš, za seme.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti