Kitajsko zelje

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

8. jan 2008 10:14

Ali pa v solati za lačne, recept je v bazi pod tem imenom! marja

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. jan 2008 11:23

Ja narezanega na rezance, notri pa rdeči fižol iz piksne - ena mojih najljubših solat. Zelo dober je tudi popečen - štruco po vertikali prerežem na četrtine ali šestine, če je bolj debela s kocenom vred, da se listi še držijo skupaj. To potem na žar ponvi na malo olivnega olja popečem (vmes malo pokrijem da se hitreje zmehča), obračam s kuhinjsko pinceto, da ostane "krhelj" lepo skupaj. Posolim in posujem s česnom v prahu. Odlična priloga h kakim zrezkom ali kot samostojna jed. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

8. jan 2008 12:37

Meni je pa dober tudi v enolončnici, z govejim mesom in kislimi jabolkami. Drugače pa ga uživamo tudi v različnih solatah. Seje pa se ga od začetka julija naprej, sicer gre v cvet. Sem ga leto sejala že junija in ni naredil glav, temveč je šel v cvet. Je pa res, da tudi nekaj zmrzali prenese. Simona Sporočilo je spremenil(a) HSIMONA dne 08. jan 2008 12:39:03

carlina  

član od: 12.5.2007

sporočila: 2

16. jan 2008 16:20

Jaz ga naredim v solati ali pa ga podušim skupaj z naribanim korenjem ter gobami in zraven ponudim široke rezance. Saša carlina

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

16. jan 2008 20:03

Enako kot maserka, s fižolom v solati, njam njam, letos ga še nisem. Pa ga bom šla takoj jutri kupit.

BojanI  

član od: 27.10.2003

sporočila: 12

16. jan 2008 21:43

Teja 30 je napisal/a:
Mene pa zanima kdaj sejete kitajsko zelje? Jaz sem ga sejala po navodilu iz vrečke - avgusta, pa mislim, da je to precej prepozno, saj še vedno ni naredilo glav (no, sedaj jih verjetno tudi ne bo, ker je že prekrit s snegom). Teja 30
Jaz ga sejem vedno v sredini julija, potem pa ga ko pride ven presadim. Letos je bila krasna letina, najtežja glava je imela 2,6 kg. Na vrtu ga pustim čim dlje, potem pa v časopisni papir in na hladno kjer zdrži do februarja, če ga seveda prej ne zmanjka. lp,Bojan

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jan 2008 21:47

Če ga naredite tako, kot topel regrat......je krasen, lahko s fižolom. Precvrta slanina, česen, da zadiši, čisto malo mk+oke, potem pa kis in takoj na zelje. Seveda soljeno in malo poprano.

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

16. jan 2008 22:12

V solati s fižolom ali krompirjem, pa česen obvezno. katra55

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

16. jan 2008 22:36

Lepo vas prosim, da mi poveste, če lahko toplo kitajsko zelje naredim s krompirjem, namesto s fižolo (je ne smem). Toploh solat še nikoli nisem delala, enkrat pa sem v Prlekiji jedla takšen topel regrat, ki je bil s krompirjem. Saj vem, da na Koroškem te solate veliko delajo, ampak, moja mama jih ni, moževa mama jih ni in jih tudi mi ne delamo. Tista topla reč mi je bila všeč. To bi bil tudi edini način, da bi jedla kitajsko zelje, ker ga drugače ne maram, svakinja pa ga je pridelala za eno brigado. Prosim tudi za približen recept za količino recimo pol kilograma zelja. Hvala in LP! ovčka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jan 2008 22:45

ja, ovčka, saj mi delamo regrat tudi s krompirjem. No, kitajsko zelje lahko mirno narediš dsamo, brez dodatkov, samo toplo, kot sem napisala, ima res poseben okus.

Eno zvrhano jedilno žlico na kockice narezane pancete (po moje najboljša možnost), mala žlička moke, 2 do 3 zrna česna (kokikor imaš rada okusa po njem), za sol in kis boš vedela, a ne? pa za poper tudi. Kis ravno toliko ohladi vse skupaj, da lahko takoj poliješ po narezanem zelju. poskusi na malo širše rezance, pa seveda vsa stebla pusti zraven, tista so najboljša, ko tako hrustajo. zadosti natančno? če ne, povej.

Dober tek in - poročaj!

rimljanka zasebno mnenje Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 16. jan 2008 22:46:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti