Moj blog

mamica03  

član od: 13.11.2007

sporočila: 87

tema odprta - 7. jan 2008 20:16 | ogledi: 3.494 | odgovori: 10

Dober večer

Ker sama veliko časa preživim na internetu -tudi po službeni dolžnosti- vsepovsod zasledim bloge, ki jih pišejo razno razni ljudje. Od igralcev, glasbenikov, pevcev, kuharjev, vrtnarjev, oh in sploh oseb ter čisto navadnih ljudi.

Vedno mi je zanimivo prebrati kakšno tuje mnenje, videnje stvari, pogled na svet, izlivanje čustev na papir itd.

A ste za to, da tudi mi pišemo na KulSlo svoje lastne bloge?

Kaj smo počeli čez dan, kaj zanimivega se nam je zgodilo, kaj nas je razveselilo in spravilo v dobro voljo, nas morda razžalostilo. Ali pač nekaj kar tako kar nam tisti moment leži na duši pa tega ne moremo ali ne želimo nobenemu na glas povedati.

mamica03

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. jan 2008 20:38

Jaz sem mnenja, da je blog neke vrste dnevnik, ki ga nikakor nočem deliti z drugimi. Ker je to dnevnik, kamor pišeš pač reči, ki so se ti dogajale čez dan in razmišljanja o tej in oni stvari, svoja čustva, razpoloženja,.... Mislim, da je forum kar dovolj, da vsak pove tisto kar si misli. Tudi če sem žalostna ali vesela,... so novice, ki jih z veseljem objavim tu, je pa veeeliko več reči, ki jih povem ali svoji prijateljici, možu,...ni mi pa to objavit celemu svetu, pač,...kar je bolj zasebno, naj tako tudi ostane. Ne vem kaj vi porečete na to, meni se to ne zdi potrebno. Jelenckova

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. jan 2008 21:11

Njega dni je Slavoj Žižek citiral izjavo ameriske informaticarke, "home computer is a solution without a problem", zal se ne spomnim prave avtorice. Nekaj podobnega velja za bloge - v orjaski vecini primerov bi jih zlahka povzeli z mislijo "na nic se ne spoznam, o vsem imam svoje mnenje" (redke slovenske izjeme lahko naštejem na prste tesarjeve leve roke, pa se to obvelja, ce jih ni treba brati prav vsak dan - edina izjema je bil morda blogopokojni neustavljiv, pa se to najbrz le za to, ker sem nanj naletela tik preden se je samoukinil...:)))). Nekaj drugega so tematski blogi, z njih se je dalo na primer med zacetkom iraske vojne prebrati o dogajanju vec in prej kot iz kateregakoli drugega medija - ampak tudi to je nekaj, kar ne pride na vrsto vsak dan. Vse ostalo je pa se hujse od "big brotherjev" ali "kmetije" ali vsakodnevnih porocanj o zgodah in nezgodah Paris Hilton ali Britney Spears ali kaksnega podobnega bisera - namrec, who gives a damn? lp, proxima

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. jan 2008 21:14

Kulinarične bloge o vaših zgodah in nezgodah v kuhinji boste lahko pisali tukaj, ko bo narejena nova rubrika. Sicer pa... vsaka tema je v bistvu "blog", odgovori na temo so pa komentarji pod blogom. Tehnično je čisto enako, le vizualno je drugače (prva tema pri blogu je veeliiikka, ostali komentarji so pa bolj drobni). Blogi niso nobena novost in Jonasova ideja. Blogi so forum, zapakiran malo drugače. Ampak skoraj enako. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

7. jan 2008 22:15

hoj! na nič se spoznati in imeti vseeno svoje mnenje se mi ne zdi kriminalno dejanje. vsakdo se na kaj spozna ( likanje, vrtnarjenje, pečenje tort, vzgajanje papagajev, urejanje šopkov...), in tudi mnenje imamo lahko, čeprav se ne spoznamo. le kdo od "navadnih državljanov" pa kaj VE o vplivu iraške vojne na ceno nafte, ima pa lahko vsak o tem svoje mnenje. dajem svoj glas ZA blog GOSPAKATJA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. jan 2008 22:58

Saj je Jenrnej lepo povedal, počakajte, da pripravi novo rubriko. Zdajšnji forumi imajo pač drugačen namen in bi bilo lepo, da bi se tega držali. rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2009 19:15

komaj čakam na blog na kulinariki ;) jelenckova: kdor ima blog objavljen na internetu, ga želi deliti z drugimi (oz včasih se zgodi da kakšni hekerji naredijo kaj nesopdobnega in pride ven tudi stvar za katero noben noče, da bi jo objavili). ampak, ker nismo paris, angelina in danilo turk se nam to bolj redko dogaja ;) torej, kdor noče objaviti dnevnika naj ga pač ne. naj si piše v word, v zvezek, v notepad. jaz tega v nobeni obliki ne počnem ;) rada pa berem zanimive bloge. npr včasih preberem od ruth podgornik reš, ker še mene nabije z neko energijo. bannanna_v_slo ;)

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

11. jan 2018 11:11

Bom kar tu napisala, da ne odpiram nove teme. Kako dolgo traja, da je blog objavljen? Pri meni zdaj traja ze 2 tedna pa se ni. Al pa sem jaz kaj narobe naredila....

Hvala za odgovor in LP

pinguwin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2018 20:57

A za Kulslo si blog napisala? Si pogledala v beležki, kjer je shranjen, če so vse nastavitve, kot morajo biti, in si tudi odkljukala vse, kar moraš. Ker na Kulslo je blog je objavlen tisti trenutke, ko ga pošlješ, ob vseh naštetih predpostavkah?

mamamia

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

12. jan 2018 9:43

Ja za Kulslo. Samo zdaj tam pod blogi kaze da se ni bilo objavljeno. Dala sem ga pa gor 27.12.

pinguwin

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

12. jan 2018 10:56

To sem jaz narobe pokljukala ja:) Hvala vseeno, mamamia!

pinguwin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti