Čajne mešanice iz madžarkse

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

tema odprta - 7. jan 2008 19:28 | ogledi: 8.608 | odgovori: 3

Prek kratkim sem bila na izletu v Budimpešti in v Tifaniju(Blatno jezero)-na Madžarksem. Ker veliko uporabljam zelišča in razne mešanice le teh, sem si tam kupila čajne mešanice Pannonhalmi Apatsagi terme, sedaj skušam ugotoviti čemu so namenjene. Preizkusila sem že vse štiri čajne mešanice, vse se mi zdijo zelo podobne po okusu. Prosila bi tiste, ki bi mi lahko prevedli iz madžarčine v slovenščino na kratko za kaj je primerna kakšna vrsta čajne mešanice. Kupila sem čaj Pannonhalmi Apatsagi terme: Majvedo (po mojih ugotovitvaž za želodčne težave), Vesetisztito ?, Vesperas ? in Szivnyugtato (po mojih ugotovitvah za pomirjanje).

Vsak prevod bo dobrodošel. Če pa mi nihče ne bo mogel pomagati, ga bom kljub temu, da ne vem za kakšno tegobo je priporčljiv z užitkom popila.

Prilagam link:

http://www.bioszallito.hu/Pannonhalmi-Vesperas-nyugtato

lipa1

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

8. jan 2008 11:08

Pannonhalmi vesetisztító tea - čaj za ledvice, Pannonhalmi szívnyugtató tea - čaj za pomiritev srca, Pannonhalmi májvédő tea - čaj za jetra, Pannonhalmi Vesperas nyugtató tea - čaj za pomiritev,vpliva tudi na prebavo. LP K

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

8. jan 2008 18:36

Hvala, hvaala in še enkrat hvala za prevod. lp lipa1

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

17. okt 2011 17:10

Ker je že tu govora o čajnih mešanicah, se bom kar na to temo navezala. Mene pa zanima, katera zelišča kaj gredo skupaj pri kuhanju čaja. Vsa zelišča pač ne pašejo skupaj, ker ena preprečujejo potenje, druga ga pospešujejo, ena pomirjajo, druga poživljajo,..... Kaj svetujete, kaj mešati? V navalu vseh navodil sem popolnoma zmedena. Imam pa bezgo, liste vrtnice, divjo mačeho, glog, lipo, ozek in širok trpotec, šipek, materino dušico, meto, meliso, koprivo, kamilico, slez, liste robide, ognjič, plahtico, regrat, črn trn, ranjak, rman, pa še kaj bi se našlo.

181604

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti