Vlaganje koruze ??

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

10. avg 2004 14:41

Jaz sem koruzo najprej skuhala s storžem vred ,z nožem obrala zrna in vložila tako kot satročji fižol -to sem naredila lansko leto- ,a na žalost potem vse vrgla vstran ,ker mi je zavrelo ! Fižol pa je bil v redu -še danes ne vem kaj je bilo narobe -in si več ne upam ponoviti ,ker se mi zdi škoda časa in..... ,povejte mogoče veste kaj je bilo narobe ? lp Marta

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. avg 2004 16:53

Upam, da ne bom pozabila. Ko bom šla k mami, bom prepisala recept. mimika

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. avg 2004 17:20

Mislim, da imam knjigo, ki jo je omenila mimika (Andreja Grum, Konzerviranje in zamrzovanje v gospodinjstvu, CZNG 1978). Ker jo imam pri roki, bom mimiki prihranila tipkanje Recept za mlado koruzo (malo skrajšan): Zrnje previdno zluščimo, kuhamo v malo slani vodi 10-15 min in nadevamo v kozarce. Zalijemo z vodo, v kateri se je kuhala, po potrebi dodamo še malo slane in prevrete vode. Pasteriziramo prvič 1,5 ure pri 100°C, čez tri dni pa ponovno 45 min tudi pri 100°C. Mimika, tebi pa hvala, da si me spomnila na to knjigo. Sem jo potegnila iz naftalina in pogruntala, da je zelo uporabna. LP, V.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. avg 2004 18:53

vilma, to je ta knjiga, po kateri sem vlagala koruzo. Točno tako, kot piše. Bila je čudovita. Edini problem je bila sama koruza, o čemer sem že pisala. Ne vem, kako bi se jo dalo oluščiti in tudi katero koruzo sploh uporabiti. Omenjeno knjigo večkrat pogledam, da dobim kakšno idejo in nasvet. Mimika

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

12. avg 2004 7:48

Razsvetlite še mene, prosim glede pasteriziranja, letos bi rada naredila tole koruzo, ravno pravi čas je še. Kako je v knjigi mišljeno pasteriziranje? Ali 100 stopinj pomeni, da mora biti pečica že segreta ali mogoče vložim kozarce v mrzlo pečico in prižgem? Od kdaj se meri navedeni čas? Hvala, Fani

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. avg 2004 8:55

Fani, jaz sem takrat, ko sem jo vlagala, naredila po sledečem potopku. Kozarce sem dala v posodo z vodo. Voda je segala do 3/4 kozarcev. Čas sem merila od takrat, ko je voda zavrela. Niti en kozarec se mi ni pokvaril. Mimika

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

13. avg 2004 14:29

Hvala, bom jaz tudi tako. Fani

Amazone  

član od: 13.2.2010

sporočila: 17

3. sep 2012 22:43

mene bi pa zanimalo, ali pred pasteriziranjem te kozarčke tudi zaprete? prav s fižolom se mi je leto nazaj zgodilo, da je pri vlaganju v slanico kasneje zavrel, nisem pa ga pasterizirala. Sedaj bi poskusila vložiti koruzo (belo) v slanico in pasteriziranja ne mislim preskočiti, če je to zagotovilo, da se zadeva ne sfiži :)

Amazone

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. sep 2012 6:35

Seveda MORA biti kozarec PRED pasterizacijo zaprt. Okoli zagotovila pa takole. če se boš držala pravil, se zadeva ne bo sfižila. Vzami v roke kakšno knjigo o vlaganju sadja in zelenjave in si temepjlito preberi, da ti bo postopek (in razlogi zanj tudi) jasen.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti