Vlaganje koruze ??

neznan uporabnik

tema odprta - 1. sep 2002 11:58 | ogledi: 30.724 | odgovori: 19

Lep pozdrav

Upam da mi bo kdo znal pomagati... V zadnjem času sem se navdušil na vloženo koruzo. Ker je ravno obdobje nabiranja koruze se obračam na vas z upanjem, da mi boste znali pomagati. Zelo rad bi doma pripravil koruzo za ozimnico. Upam, da mi bo znal kdo priložiti kak recept.

Vsem najlepša hvala že v naprej

Anže Vengar

Nataša  

član od: 20.8.2002

sporočila: 24

1. sep 2002 13:54

Pozdravljen! Nisi jasno napisal, kakšno koruzo želiš shraniti. Strože koruze spraviš v vrečko in daš v zamrzovalnik. To je vse! Če pa želiš koruzna zrna vložiti v kozarce, je najbolje, da koruzo najprej malo prekuhaš in jo nato vložiš v slano vodo (enako kot vlagaš npr stročji fižol v slanici). Lahko pa tudi blanširano koruzno zrnje spraviš v vrečke in daš v zmrzovalnik. Zelo enostavno. LP, Nataša

neznan uporabnik

2. sep 2002 17:17

Nataša, hvala za nasvet. Ker pa se nisem jasno izrazil kakšno koruzo želim vlagati, ti v odgovor povem, da se mi je prikupila sterilizirana sladka koruza v konzervah. Všeč mi je preprosto zato ker jo je zelo enostavno uporabiti. Enostavno odpreš konzervo, splakneš koruzo in že je tu bombastična priloga vsem solatam -i ,(pa tudi že kot samostojna jed se je znašla na mizi ). Izmed tvojih receptov pa me je še najbolj pritegnil recept za vlaganje v slanici. V veselje bi mi bilo, v kolikor bi mi lahko potrdila, da je recept že preverjen in potrjen z koruzo in ne samo fižolom. Hvala... Anže Vengar

Nataša  

član od: 20.8.2002

sporočila: 24

3. sep 2002 13:16

Anže! Sigurno je preverjeno, ker smo tudi mi veliki potrošniki koruze. Samo pazi kakšno koruzo boš konzerviral. Preveč zrela nam ni bila preveč všeč, ker so bile luščine že kar malo pretrde. Rajši izberi malo manj zrelo koruzo, ki pa seveda tudi ne sme biti preveč mlečna. LP, Nataša

tinagro  

član od: 10.9.2002

sporočila: 4

10. sep 2002 21:12

Mi lahko svetujete, kakšno koruzo je potrebno vložiti. Bi jo poskusila tudi jaz - v slanici, kot je nekdo napisal v forumu, torej ne v zamrzovalniku. Ker se na to ne poznam preveč, me zanima, če gre to za vlaganje koruze, ki jo poberemo s polja, ali se mora kupiti zato namenska koruza - kako se ji reče in kje kupiti in na kaj moram biti pozorna posebej. Za resne odgovore v naprej hvala! tinagro

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. sep 2002 8:59

Pred leti sem poskusila z vlaganjem koruze v zrnju. Uporabila sem domačo, namenjeno silažni koruzi. Luščenje zrna je bilo kar zamudno opravilo, še zlasti, ker zrnje ne sme biti pretrdo, kot je bilo že omenjeno v forumu. Verjetno bi bile druge vrste koruze boljše. Glede luščenja mislim. Vložila sem jo v slanico. Potrebno je dvojno pasteriziranje. Recept sem dobila v neki knjgi o vlaganju in zamrzovanju, ki pa je trenutno ne najdem. Če jo kdo ima, naj pogleda za točen recept. Je zelo vredu. Koruza je nadvse okusna in dolgo zdrži. Knjiga je v obliki ležečega pravokotnika, format manjši od A4, na temnejši platnici so kozarci z vloženimi artikli. Izšla je recimo pred 15 leti. Lep pozdrav Mimika

marjetica100  

član od: 1.9.2003

sporočila: 7

8. okt 2003 14:28

Mene pa zanima, kako ste zrnje oluščili? Kajti sama sem probala, pa ko je koruza mlečna, poka, ko malo potrdi, nikakor ne moreš oLuščit, ko pa dozori, pa zrnina koža rata žilava. Tako, da me prav zanima, s čim si pomagate storže luščit, razmeroma da so ovalne oblike in ne kockaste, pri slednjem bi lahko samo z nožem postrgal. Z veseljem pričakujem odgovor, sem pa mnenja, da mora obstajati kakšen nož za to opravilo, pa sem iskala in ga še nisem zasledila. Lep pozdrav. Darja

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

9. okt 2003 7:13

haj! MOja izkušnja je sledeča. Ravno prav zrele storže (bojim se da je zdaj že malo kasno) 10 minut vrem v vodi. Nato koruzo oluščim. Zrnje zamrznem v vrečkah. Ob uporabi potrebno količino koruze zmrznjeno vsujem v vodo, zavrem za par minutk, nato pa vse skupaj zvrnem na cedilo, oplaknem z hladno vodo in na solato. Odkar delam po tem postopku se mi ne vlaga več niti v sanjah. MARINKA

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

10. okt 2003 14:46

Moja mama goji sladko koruzo - torej nekaj stebel na vrtu, seme je dobila pri Kalii. Za človeško prehrano naj bi bila ta bistveno boljša od običajne koruze in je namenjena tudi z vlaganje. Vendar, roko na srce, nam je bila pečena boljša narabutana s sosedove njive, zato se ne sekirat, katero vrsto bi vlagali, le da je primerne maslene konsistence. (mlečna faza je za pečenje, maslena ali tudi t.i. voščena za kuhanje). Luščite seveda že kuhane storže. Če se vam ne da na roke, potem enostavno zrna odrežete, res pa pri tem del mesa žal ostane na storžu.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. avg 2004 7:40

Spet se bliža obdobje koruze in spet me je zamikalo, da bi se jo lotila. Torej pred leti, ko sem jo vlagala, sem z nožem postrgala zrnje s surovega storža. Seveda je pri tem del zrnja oziroma mesa, kot je povedala Malan, ostalo na steržu. Zato me zanima, če bi te iste storže (navadna koruza, namenjena siliranju) prej malo pokuhala, bi šlo zrnje lažje stran? Marinka, kakšno koruzo uporabljate? Kakšno posebno ali tisto s sosedove njive? aja, še to. Knjigo o vlaganju sem našla, tako da lahko napišem natančen postopek vlaganja koruze v slanico. Mimika

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

10. avg 2004 13:31

mimika Prosim za recept za vlaganje koruze v slanico. MATEJA UNUK

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti