Pletenje

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

22. mar 2014 18:15

Atataska je napisal/a:

Pozdravljene,

vem, da ima vsaka pletilja svojo napetost pletenja in pri različnih pletiljah bo z uporabo iste preje in enake debeline pletik končni izdelek nekoliko drugačen. Moj problem je, da mi pri gladkem pletenju končni izdelek skoraj vedno zasuka nekoliko v desno (v glavi sicer drugače, ampak to sodi v kakšno drugo temo). Če delam kakšen vzorec, npr. kite ali rebrasti vzorec, tega zamika ni.

Ima kakšna pletilja nasvet, kako zavestno doseči, da bo gladka pletenina tudi ravna?

 

Hvala za nasvete.



Atataska



 kaj ti narediš z zadnjo pentljo (zanko), ko vrstico zaključiš? In kaj naredš s prvo pentljo, ko vrstico začneš?

slivovi cmoki

Atataska  

član od: 6.12.2009

sporočila: 31

23. mar 2014 16:34

Zadnjo popletem, prvo pa prenesem nepopleteno na desno pletilko. Ob stranskem robu nastaja kitka.

 

Atataska

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

23. mar 2014 16:58

To je v redu. Kaj pa, če se ti na vsake toliko vrstic vtihotapi še kakšna pentlja več in ti to ne opaziš, pa kar naprej štrikaš? 

slivovi cmoki

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

23. mar 2014 17:16

Jaz pa prvo popletem (vbodem zadaj), pri zadnji pa dam nitko pred pletenje in jo nato samo prenesem.

minka2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti