Ostanki biskvita

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

tema odprta - 6. jan 2008 17:21 | ogledi: 25.005 | odgovori: 12

 Lep pozdrav vsem. Prosim, če mi lahko svetujete, kaj naj pripravim z ostanki biskvita-naj

bi bilo čimbolj enostavno, pa nekaj smetane imam tudi še, najraje pa bi videla, če je varianta

za kakšne kroglice ali pa kaj podobnega.Hvala vsem za kakšno idejo.

DALČEK

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

6. jan 2008 17:30

biskvit, malo marmelade, kokos, kakav, koščki čokolade,.... kar ti pride pod roko . Narediš kroglice in jih povaljaš v kokosu, mrvicah,... Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jan 2008 17:31

Biskvit natrgaj na kose, ga daj v skledo in zalij s kakšno vanilijevo kremo, ali pa z malce izboljšanim vanilijevim, smetanovim ali banananinim pudingom (skuhaš ga na primer s kokosovim mlekom in dodaš kosmiče kokosa; ali skuhaš čokoladni puding in dodaš v mleko žlico instant kave pa malo ruma;) Vmes dodaš narezano sadje, pustiš, da se vse skuipaj strdi, zvrneš iz sklede in okrasiš s smetano.

 

ALi ba biskvitne drobtine premešaj z nugatom, marcipanom ali jedilno čokolado, dodaj malo masla ali smetane, raztopljene s čokoaldo, oblikuj kroglice in jih povlajaj v kakavu, koksovih kosmičih, mletih orehih, lešnikih ali mandljih, narezanih na paličice. Tudi mlete pistacije so primerne, ali pajih obliješ s čokolado in okrasiš s čokoaldo druge barve.

 

Mamamia

mamamia

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. jan 2008 18:47

Jav včasih biskvit kar posušim in potem zmeljem. Drobtine uporabim za čokoladne (rumove) kroglice namesto piškotnih drobtin.

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

6. jan 2008 19:04

Morska medvedka, a "frišne" drobtine pa ne bi bile v redu? DALČEK

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. jan 2008 19:58

Nisem še probala. Sam pomoje bi se biskvit težko enakomerno razporedil med ostale sestavine. Jaz včasih naredim kr tako: biskvit natrgam na koščke. Potem pa dam v posodo eno plast biskvita, pol ga mal namočim (mleko, kompot, sladka voda .... kar ti je pač všeč), pomažem s smetano, spet plast biskvita, namočim, smetano.... Lahko vmes dodaš še sadje iz kompota ali pa kr marmelado. Pol pa to z žlico jemljem s posode. Zraven gre lahko tudi kepica sladoleda. To je tako bol na izi, pa čist mal dela, pa sploh ni tako slabo lp E. p.s.: pa sporoči kaj si ustvaru....

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

7. jan 2008 11:18

Ja najboljša varjanta so kroglice. Ko delam kučme mi vedno ostane biskvit in iz tistega potem naredim kroglice (malo orehov, čokolade in vse ostalo kar gre v kroglice). Adrijanam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2008 11:44

Daš v pekač, premažeš z bananim jogurtom (lahko pa tudi s smetano), polagaš biskvit, banane, biskvit, preliješ vse skupaj s stopljeno čokolado, daš v hladilnik pustiš 8 ur ali čez noč in imaš potem čisto korektne rezine ali pa kocke. Vendelina jr.

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

7. jan 2008 21:22

No, dober večer. Oglašam se z razlago, kaj je nastalo iz naših biskvitnih drobtin po nasvetu morske medvedke(-hvala pa vsem);ena res super sladica, ki smo jo pojedli kar iz skodele. Naredila pa sem jo tako, da sem biskvit zelo na grobo razdrobila, nanj naložila koščke ananasa, ga še malo polila s tistim sokom od njega, nanj naložila še stepeno smetano, potem spet razdrobljen biskvit in še enkrat do smetane, po smetani pa sem posula še malo kakava v prahu. , res super dobro, tako, da nam bo verjetno še velikokrat ostalo kaj biskvita-kaj, kar spekli ga bomo za to sladico. Hm, zdaj si mormo pa samo še zmislit kakšno dobro ime za tole, kaj pravite Ste za to?

Pa Lp Saša 

DALČEK

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

7. jan 2008 21:30

Raztrgaš biskvit in naložiš v skledo kot grmada (na kup) preliješ z čokoladnim in vaniljivem pudingom .... lp maserka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti