Kakšno obleko za birmo?

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

tema odprta - 6. jan 2008 10:49 | ogledi: 6.937 | odgovori: 43

Hčerka ima konec marca birmo. Velika je 183 cm, srednje postave, najrajši nosi hlače. Prosim Vas če imate kakšen predlog. Pričakujem Vaše odgovore, in se Vam že vnaprej zahvaljujem. LP

janadam

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jan 2008 10:54

Pa ne bi najprej povprašala hčerke? Pa bi skupaj premislil  kako in kaj. Meni se zdi, da mora obleka biti taka, da jo še kdaj obleče. rimljanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

6. jan 2008 10:59

Jaz sem imela za svojo birmo kostim s krilom, videla pa sem, da imajo danes punce po večini hlačne kostime. Se strinjam z rimljanko, naj bo obleka taka, da jo bo hčerka še kdaj oblekla. Jelenckova

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

6. jan 2008 11:11

Saj to sva skupaj s hčerko napisale. Nekaj idej že imava, pa sma mislile da bo kdo od vas imel še boljšo, saj veš; več glav, več ve. janadam

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. jan 2008 11:14

Pri birmi sem bila davnega leta prejšnjega stoletja torej nekje leta 1988.Moja teta me ni nič kaj preveč spraševala,v severni Italiji mi je kupila svetlo roza kostim s svileno bluzico in bele balerinke.Z vsemi štirimi sem se mu upirala,...Sedaj sem ji globoko hvaležna,lahko se ji tudi priklonim do tal,saj še vedno visi v garderobi,in tudi na svojo malo večjo rit ga še spravim,če je treba.Tvojo hči pa le vprašaj kaj želi,mogoče k pogovoru povabiš še kakšno njeno sobirmanko,saj se potem lažje odločiš. anaeva

sikamaco  

član od: 22.11.2006

sporočila: 47

6. jan 2008 12:31

Moja hči je imela birmo konec maja, tako, da je bilo izbira oblačil malo lažja. Oblečene je imela dolge hlače v roza barvi, eneke barve kratko majico in belo jaknico za povrh. Od približno 25 deklet, sta imeli samo dve dolgi krili, ostala so bila v raznih kostimih oz.kombinacijah z dolgimi hlačami. Sodelavčeva hči, ki pa je imela birmo v hladnejšem času, pa je imela zanimivo kombinacijo. Z botro sta imeli podobne malo debelejše kariraste jaknice, vsaka pa je imela kot dodatek šal v barvi kar na jakni. sikamaco

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. jan 2008 13:03

Janadam, v Zari bodo na pomlad imeli sigurno lepe, svetle, mladostne kostime s hlačami in krilom. Zraven kakšen mladosten plašček in balerinke in kakšno lepo, mladostno nagajivo rutico zavezano okoli vratu. Tako bo lahko hlače kostima kombinirala kasneje s kakšno manj formalno jakno, enako pa bo lahko jakno oblekla na kavbojke, pa plašček na kavbojke, itd. Pa še cenovno bo ugodno. Vsekakor pa se z njo posvetuj, v čem bi se dobro počutila. Koliko je pa stara punca? fresh

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

6. jan 2008 13:25

hoj! kaj pa vem, odvisno od ostalih deklet, odvisno od župnika ( moja nečakinja je imela precejšnje težave, saj je bilo "prepovedano" za punce imeti hlače pri birmi ), odvisno od postave in celotne "pojave". 183 cm se mi zdi precej višine; da ne bo punca ( v hlačah) izpadla kot kaka valkirija !?! če (pri tej višini) nima perfektne polti in res lepih las , bodo tudi "pomladanske barve" (pastelne, rumena, pistacija, svetlo modra..) hecno izpadle. če je samozavestna in pogumna, in se hlačam noče odpovedat, naj si da delat komplet v "indijskem" stilu, a spet le, če nima noge št. 42 ali več. nizka peta na veliki nogi deluje kot bi hotela "po vodi hoditi". kostimčki z bluzicami znajo ispasti fenomenalni, dokler je dekle pri miru, tisti trenutek, ko "zakoraka z grenadirskim korakom", ( ki ga dekletom podari večna nošnja športnih copat ), pa izgubi vsako sled gracioznosti.zato v nakup previdno in tehtno, da se lep dogodek ne sprevrže v farso! GOSPAKATJA

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. jan 2008 13:48

No, barve pa seveda izbrati glede na polt. Saj spomladanske barve niso le pastelne. Kaj bolj živahnega, pač. Visokim dekletom se lepo podajo široke hlače, ki morajo imeti pravo dolžino, balerinke pa, sploh če spredaj lepo zaokrožene, nogo optično zmanjšajo. Prav tako se optično "reže" dolgo postavo tako, da se obujejo čevlji drugačne barve kot so hlače, pa s pasovi v drugi barvi, ki "prerežejo" na pol, itd. Pa saj danes pa ja ne komplicirajo več. Izbire pa je tudi toliko, se mi zdi, da sploh ni več problema. Kupita kakšen teen vogue ali kaj podobnega, pa bosta sigurno našli kakšno fino idejo. fresh

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

6. jan 2008 13:51

Pozdravljeni, 1.Fresh= kje je trgovina Zara??(upam da je to v Lj) za birmo bo stara 14 let. 2. GOSPAKATJA= pri nas ni nič prepovedano glede oblačil.ja tudi noga je velika (43.), drugače pa ima srednjo dolžino las, in kr vredu polt.(malo temnejšo). Katja(hčerka) bi imela nekaj takega: http://www.neckermann.si/article.aspx?articleid=237832 kaj misliš? seveda bi morala najprej nekaj podobnega sprobati. zahvaljujem se za odgovor.LP janadam

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

6. jan 2008 14:12

zdravo:) meni je tale kombinacija, ki jo je predlagala tvoja hčerka super! sam mislim da je problem pri čevljih. mislim da bi morala imeti čevlje s peto, ki jih bo pa zelo težko dobila. sama imam nogo 42 in se psihično pripravlam, ko si grem kupovat obutev. poizkusita v jello-tu, deichmanu mogoče turbo schuh. vse drugo je potrata časa.. iversonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti