Kakšno obleko za birmo?

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

7. jan 2008 22:14

Vendelina jr. je napisal/a:
- hlače cigaretnega kroja (so super za višje postave, ker tudi, če se končajo malo nad gležnjem nič hudega)
sama sem velika 180cm pa takih hlač ne oblečem pa če mi plačajo :P Res je, da so sedaj moderne in da v trgovinah zelo težko dobiš "normalne" hlače (seveda normalne zame), ampak nekaterim (meni) take hlače nikakor ne pristajajo. Punca mora bit kar suha, da zgleda v teh hlačah dobro (in jaz to nisem :))
Vendelina jr. je napisal/a:
- če ima dekle lepe noge (pa tega še ne ve), je možno zadevo narediti naslednje: pajkice, zraven pa zelo kratka oblekica z empir rezom (to je rez pod prsmi, potem je pa naprej nabrano)
..to lahko pomoje oblečeš le, če ti je res všeč (poznam kar nekaj punc, ki jim pajkice ne dišijo - lahko bi razmišljali celo v čisto drugi smeri). Je pa za pričakovati, da bo večina punc oblečeno tako, saj se to dobi v trgovinah kot so zara, pa v emporiumu itd.
Vendelina jr. je napisal/a:
Jakna na široke hlače - tu je pa izjemno veliko možnosti, da divje mimo udariš. Npr, da kiksneš v kroju in se zakrijejo vse konture postave, oziroma, da daš v obleko "preveč informacije" in je učinek točno nasproten, kot bi si želeli. Široke hlače so namreč tako močno oblačilo, da preprosto ne prenesjo še jakne zraven
torej sem jaz popolnoma zgrešila? zdi se mi, da je najbolj pomembno, da se v obleki dobro počutiš in da ti je všeč, pa čeprav nisi oblečen po zadnji modi ali pa si malo zgrešil z barvami. Tvoja obleka izraža tvojo osebnost zato BODI TO KAR SI :P. Pa fajn je če še kdaj oblečeš potem to (no..saj če ti je všeč zihr oblečeš) fleur

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

7. jan 2008 22:34

Stiliranje preko interneta ni najlažja naloga. Za zgodnje najstnico nikakor ne bi predlagala kakšnega "nežnoroza kostima" (nežno roza je vprašljiva že za dojenčke, v kombinaciji s kostimom pa primerna kvečjemu za malo starejše dame). Za ne-več-punčko, ne-še-čisto-žensko se mi zdi najbolj primerna oprava po vendelininem predlogu, torej pajkice (oziroma zelo ozke hlače kakšne temnejše barve), čez pa krajša oblekica (ne preširoka, da ne bo izgledala kot nosečnica), mogoče s kakšnim diskretnim vzorcem, ali iz kakšnega posebnega materiala (ki je lahko tudi pletenina). Pod obleko lahko obleče puli/majico/srajico (dolgi ali kratki rokavi, odvisno od vremena) barvi spodnjega dela (da so ramena pokrita). Za čez pa po želji krajša jopica, bolero ali pa kakšen ne preveč strog suknjič (mogoče iz kakega mehkega materiala). Najbolj ljubko buvalo so kakšne lepe/posebne/vpadljive balerinke. Skratka obleka, ki se jo po kosih da porabiti tudi v drugačnem kontekstu (verjetno bo treba misliti tudi na valeto). Frizura pa je meni osebno veliko bolj slavnostna če je speta (s tem ne mislim kakšne stvari, ki ti jo scopraju pri vaškem frizerju z spredaj spuščenimi kodrčki, ampak sproščeno figo/banano iz katere lahko pogleda tudi kakšen uporen pramen). Uh, a so bila ta navodila čisto preveč natančna in eksplicitna? (čisto preveč sem se vživela v vlogo stilistke). paeonnia

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

7. jan 2008 22:41

Vendelina jr. si si pa dala duška:D Čisto vse kar predlagaš res ne paše za birmo, ampak nama je všeč kar si napisala. Nisva taki modni strokovnjakinji in vsak komentar predebatirava, hvala ti.Najbrž se bo odločila za hlače, bluzo s telovnikom, in kakšno malo odštekano jakno. Bomo videli kaj bomo dobili. ALENKA_D pri vas imate pa res srečo. to bi jaz uvedla po vseh župnijah( da so vsi enako oblečeni, oz. imajo ogrinjala). Lahko noč janadam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti