Kam vas zebe ?

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

tema odprta - 6. jan 2008 0:21 | ogledi: 4.784 | odgovori: 42

hoj! zebe!! mene vedno v nos in noge, medtem ko imam roke tople( tudi brez rokavic). mojega dragega pa ravno v roke najbolj zebe. sin pravi, da zanj ni zime, če ima zavarovana ušesa . kako smo si različni!! spominjam se svojega nonota, ki je bil poleti in pozimi oblečen v isti suknjič, le pozimi si je okoli vratu omotal debel šal. zeblo ga je le v tilnik in "grlo".kam pa vas zebe?

GOSPAKATJA

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

6. jan 2008 0:42

kaj se ne rece kje vas zebe? ali je to mogoče pri vas po domače? ;) mene zebejo nos in noge ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 06. jan 2008 00:54:17

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. jan 2008 1:02

V LJ rečemo "kam vas zebe", "kje te zebe" sploh še nisem slišala??? Zebe me ponoči v noge, zato moram imeti ponoči gor nogavice tudi poleti. Pa križ moram tudi imeti ponoči pokrit, drugače ni nič od spanca, pa naj bo katerikoli letni čas. Drugače me generalno ne zebe. Drugače pa pozimi, če je pod ničlo, nosim rokavice in kapo ali kapuco ter šal. Po celem telesu pa me zebe po neprespani noči ali pa ob poletnih večerih, ker sem čez dan prerada na močnem soncu. katka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

6. jan 2008 1:11

no vidiš pa sva se nekaj novega naučili ;) jaz pa nisem še nikoli slišala "kam vas zebe"...ker če me zebe v nos me povprašaš po lokaciji torej KJE te zebe ali mogoče KAJ te zebe...KAM te zebe pa je prav čudno ;) pa brez zamere :) ycrna

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

6. jan 2008 1:53

Ja, kam me zebe? Pozimi najraje v ušesa in nos. Za ušesa je rešitev kapa, za nos pa šal, čeprav se pri nas šalimo, da bi morali izdelovati "nanosnike". Tudi v roke in včasih v noge me seveda tudi zebe, odvisno, ali je zunaj minus. Ker sem tudi jaz poletni človek, tudi mene ob večerih zebe kar po celem telesu, saj se čez dan kar preveč martinčkam na soncu. Kajcika

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. jan 2008 4:22

Jaz lahko dam gor "sve i svašta", pa me še vedno zebe. Najraje v nos in roke (po rokah takoj dobim ozebline). Samo poleti pri najmanj  30°C se počutim dobro. Pravijo, da se moram malo porediti pa bo bolje Lep dan in veliko se smejte

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. jan 2008 7:02

V noge!!!Spim z volnenimi,doma narejenimi nogavicami. Kajcika, ce bos slucajno zvedela, da kdo izdeluje " nanosnike" sporoci.Bi rabila za mojega moza, ki ima malo daljsi nos in ga vedno zebe...samo v nos! lucka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. jan 2008 9:17

Tamle do 50. leta je moralo biti kar krepko pod ničlo, da me je ščipalo od mraza  in to  v nos, uhlje in kolena. Potem me je pa počasi pričelo zebsti v glavo - zatilje in teme. Od takrat dalje dajem malo več zaslužiti izdelovalcem pokrival. Tja do minus 5 pa še vedno hodim po svetu brez rokavic. Cila

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. jan 2008 9:37

Simona84 je napisal/a:
Jaz lahko dam gor "sve i svašta", pa me še vedno zebe. Najraje v nos in roke (po rokah takoj dobim ozebline). Samo poleti pri najmanj 30°C se počutim dobro. Pravijo, da se moram malo porediti pa bo bolje Lep dan in veliko se smejte

 

Veš, da bo res držalo, če si suh zebe, meni je vedno vročeedino, če sem bolna, tudi to je redkost.

 

Anamarija

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

6. jan 2008 10:04

Včere je blo tak mrzlo, ka me je še v umetne zobe zeblo. tumpika ma vas rada

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

6. jan 2008 10:11

Nikoli ammpak skoraj res nikoli me ne zebe .... noge in roke vedno tolpe ne glede na vreme in zimski čas, včasih mam občutek da mi bojo pregorele .... so bli časi ko si je kdo drug pr meni noge grel maserka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti