Drobno pecivo

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

27. okt 2014 11:11

limnol je napisal/a:

Razlike v ceni masla in margarine je pri pakiranju 250 g za en dober evro
Sonja

 

250 g masla stane dober evro. Slovensko maslo se dobi od 1,5 evra (kadar je v akciji) naprej.

rdkapica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. okt 2014 11:17

točno tako kot je vrtejbenka napisala. Dodajanje moke jim spremeni okus, da so manj sladki, gnetenje pa dela testo smotano, saj se razvleče gluten. Zato sama  krhko testo za pito obezno naredim v multipraktiku, samo toliko da se sestavine povežejo in potučkam v pekač. Nič gnetenja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. okt 2014 15:49

rdkapica je napisal/a:

 

250 g masla stane dober evro. Slovensko maslo se dobi od 1,5 evra (kadar je v akciji) naprej.


rdkapica

 

Točno tako. Margarina pa tam nekje od pol evra dalje, če je v akciji. Kakega velikega prihranka ni, razlika v okusu (za moje pojme) je pa pri kili keksov že vredna enega evra. Ampak o okusih ima smisla razpravljati.

Sama tiste odrezke od testa spravim in potem na koncu vse skupaj še enkrat na hitro zgnetem in razvaljam - kar se da lepo izrezati, izrežem, od zadnjih ostankov pridejo pa taki picasso keksi, malo nadrealističnih oblik, pa vseeno dovolj dobri za v mleko namočit.

Sonja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

27. okt 2014 16:32

MiriBon je napisal/a:

Pol-pol verjetno tudi ni tako slabo.

 

Pa še to - kaj je pa tista zadeva, ki se zadnje čase pojavlja v trgovinah...margarina z okusom masla? o_O

Life is war against boredom~



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 24.okt 2014 18:53

 

Naša nona si rada namaže margarino ali maslo pod marmelado ali med (mimogrede,mehko maslo stepeno z medom je odličen medeni namaz  )...toda,kadar se spomni je maslo trdo v hladilniku in težko mazivo,zato imam tudi margarino,kakšno dobro...ta z okusom po maslu je margarina z bolj maslenim priokusom..je dobra,toda nikakor ni nadomestilo masla..Sama največ uporabljam maslo..toda za mazat na kruh ima pač rada margarino..pa tudi v biškote je šla ,ko nisem imela masla..zraven vseh dišavn se sploh ni opazilo ,da je margarina.Saj vem,da bi ji lahko omehčala maslo v mikrovalno,toda potem je en krožniček več,pa kar bi ostalo maslo spet nazaj spravit v posodo,en kup dela...tako si namaže kar ji odgovarja...pač malo komoditete z moje strani...

Vrtejbenka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. okt 2014 20:43

Nikoli ne dodajam moke,ker valjam med prozorno folijo,pa tudi ne gnetem ampak ostanke samo preklopim in spet razvaljam in tako naprej do konca.ne dajem v hladilnik...so piškoti vsi isti..delam vse z maslom...imam pa recept ,ki sem ga včasih ko še ni bilo tako masla za dobiti ,delala z margarino..po novem pa z maslom in mi se vedno paca ko valjam,čeprav med folijo..tako da so ti piškoti z margarino..še okus je boljši ...

lp goga

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. okt 2014 3:11

Čeprav margarine res ne uporabljam, bi me verjetno kdo res lahko pretenrtal z navadno margarino v piškotih. Z margarino z okusom po maslu nikakor ne, ker je.. jako umeten okus in mi ne gre dol. Meni je najbolj zoprna margarina, ki jo kdaj podtaknejo namesto masla v "česnovem maslu" za tunkajne škampov itd. V tem primeru se kar se da prijazno zbunim. Še posebej, če piše, da uporabljajo maslo.  Enako je, s francoskimi rogljički, česnov kruh z margarino, "plastičnimi smetanami" za kavo... Margarino izda masten okus, ki ostane v ustih, ker se tali pri višji temperaturi, kot maslo. 

Vanja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

28. okt 2014 5:05

Jaz delam piškote pol-pol - pol masla in pol margarine, včasih, če je v piškotih veliko dišav pa tudi samo z margarino. So pa tudi masla zelo zelo različna, kakor tudi margarine - tako da točno vem katero margarino in katero maslo uporabljam, da je rezultat dober.

Sem pa nekje prebrala (se ne morem spomniti kje), da celo mojstri priporočajo uporabo margarine za peko drobnega peciva, ker naj bi imela boljše lastnosti kot maslo pri peki (bilo je nekaj v zvezi z vodo v bolj navadnih maslih - če se prav spomnim)

Se pa strinjam s predhodnicami, da se pri nekaterih stvareh masla z margaino ne da zamenjati, ker potem ni pravega okusa.

In še nasvet, ki mi ga je nekoč dala starejša gospa, še v časih, ko je bilo masla manj in je bilo tudi zelo drago. Tudi če za potico ali šarkelj uporabljaš margarino uporabi tisto, ki ima najmanj izrazit okus (danes se mi zdi, da so skoraj vse margaine take), model (pekač) pa vedno premaži s koščkom trdega masla in posuj z belimi drobtinicami, da bo skorjica lepo hrustljava in bo lepo dišala

Margarine na kruhu z malo sladkorja nisem nikoli marala in še danes tega nikoli ne jem. Otrokom so na kruh dali tudi smetano iz prevretega mleka in malo sladkorja (tudi tega nisem jedla že 100 let). Se pa spomnim hlebčkov domačega masla, ki so bili narejeni v takih posebnih modelčkih. Ko so maslo stresli iz modelčka je imelo tak le ponavadi valovit rob in kakšno rožico ali kakšno drugo figurico na vrhu - pa tudi okus je bil popolnoma drugačen, kot pri današnjih kupljenih maslih.

tedyka

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

29. okt 2014 16:52

rdkapica je napisal/a:

limnol je napisal/a:

Razlike v ceni masla in margarine je pri pakiranju 250 g za en dober evro
Sonja

 

250 g masla stane dober evro. Slovensko maslo se dobi od 1,5 evra (kadar je v akciji) naprej.



rdkapica

To pa ni res.Maslo 250 g v akciji je okoli 2 evra občasno znižajo na 1.80 medtem ko je 500g margarine v akciji 1.10,1.20  mogoče kdaj 1.05.Seveda govorim za priznane blagoven znamke ne trgovske.

 

 



zmajcica1

Sporočilo je spremenil(a) zmajcica1 dne 29.okt 2014 16:53

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. okt 2014 19:14

Ja - pa kaj? Hofer prodaja maslo Pomurskih mlekarn za 1,49 € četrt kile, Tuš za 1,43. Bilo je med najbolje ocenjenimi na testu ZPS, dobilo je priznanje šampion kakovosti na sejmu v Radgoni in za moje piškote je to čisto dovolj dobro. Malso mercator stane 1,39. Ne vem, kdo ga dela, ampak je tudi v redu. Mu pač stane več, President pa še več. Saj lahko vsak kupi, kar mu ustreza.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti