Drobno pecivo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2014 16:34

Nobene maragrine v drobno pecivo, ampak le maslo.

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

24. okt 2014 16:46

Se strinjam z mamamijo. Ne šparat pri takih stvareh.

Vesnuska

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

24. okt 2014 18:03

Tudi jaz vedno pečem z maslom. Kadar delam domače piškote hočem, da so dobri. Za na hitro pa kupim v trgovini in so z margarino. LP, Saša

Mir in dobro!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. okt 2014 18:13

Razlike v ceni masla in margarine je pri pakiranju 250 g za en dober evro - pa vsak sam presodi, kaj bo uporabil. Poznam pa nekaj ljudi, ki prisegajo, da so keksi z margarino boljši. Stvar okusa pač.

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

24. okt 2014 18:36

Pol-pol verjetno tudi ni tako slabo.

 

Pa še to - kaj je pa tista zadeva, ki se zadnje čase pojavlja v trgovinah...margarina z okusom masla? o_O

Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 24.okt 2014 18:53

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

24. okt 2014 18:55

Ja limnol, tako kot poznamo ljudi, ki prisegajo, da so jedi z vegeto boljše... Seveda naj se vsak sam odloči, jaz sem vedno in izključno za maslo, pri keksih in ostalih sladicah prav tako. Pa tudi v nobeni pravi kuharski knjigi še nisem videla, da bi uporabljali margarino.

Vesnuska

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. okt 2014 18:58

Biškoti so dobri z maslom,in so dobri tudi z kakšno res dobro margarino.Sama pa sem opazila eno drugo razliko v kvaliteti in posledično s tem v krhkosti med biškoti..in sicer med prvimi katere delam in med zadnjimi.Gre se za take ,ki jih izrezujem z raznoraznimi modelčki,sploh okrog novega leta.Testo je v hladilniku,ga razvaljam na želeno debelino,z modelčki izrežem biškote ,odrezke spet zgnetem v kepo,v hladilnik in ponovim vajo.Zadnje runde biškotov niso več tako krhki kot prvi,so malenkostno bolj zbiti,trši..predvidevam da zaradi preveč gnetenja.Na to ne vpliva ne maslo in ne margarina..pa gnetem vse na kamnu,z mrzlimi rokami.

Vrtejbenka

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

24. okt 2014 19:03

Ja zadnji imajo največ moke. Ko testo ponovno razvaljaš, ga tudi ponovno pomokaš, da se ne lepi.

minka2

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

24. okt 2014 19:44

Kot ti je povedala že minka2 je to zaradi moke. In to se reši tako, da se zelo mrzlo testo valja med dvema listoma peki papirja, kar pomeni, da moka ni potrebna oz. res minimalno. Res pa je, da tudi gnetenje škodi, ker se aktivira gluten. Pravzaprav se morajo sestavine le dobro povezati med sabo, potem pa prste stran. Najbolj praktično je če zmešamo suhe sestavine skupaj in jih damo v sekljalnik, nato dodamo mrzlo maslo in vse skupaj dobro sesekljamo, da dobimo drobtinice. Nato stresemo to na podlago, dodamo jajce in z par potezami povežemo sestavine.

 

Vesnuska

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. okt 2014 20:18

Kako se zmeša sestavine za biškote nekako obvladam..hotela sem samo povedat,da biškoti iz odrezkov,ki so šli večkrat v gnetenje,niso več tako krhki kot prve runde...pa ne zaradi ščepa ali dva moke,pač pa zaradi preveč gnetenja in ne pomaga niti ponovno hlajenje...ne glede kaj je v masi.

V knjigi "500 najboljših receptov za peko-sladko in slano iz pečice za začetnike in mojstre" iz zal.hiše Dr.Oetker je v veliki večini napisano pri recepturah uporabite tako količino masla ali margarine...enako je napisano tudi v knjigi Božanski piškoti,od Mohorjeve Celovec.

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 24.okt 2014 20:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti