Drobno pecivo

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

10. sep 2002 8:15

Mimi, ali lahko prosim napišete recept za kokosove ježke? Kokos imamo namreč zelo radi. Hvala. sabrina

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

10. sep 2002 11:27

Zdravo! Še nekaj mojih najljubših receptov za drobno pecivo, upam da bodo komu prišli prav. BOMBICE Speči biskvit iz : 4 rumenjaki 20 dag sladkorja 4 žlice tople vode 20 dag moke 1/2 pecilnega praška 4 beljaki - sneg Speči, ohladi, biskvit razdrobi. Nato dodaj 25 dag margarine 20 dag sladkorja v prahu, 1 jajce, 1/2 dcl ruma, 3-4 rebre jedilne čokolade - raztopi. Pusti, da se masa prepoji (najboljše čez noč). Naredi kroglice in jih povaljaj v kokosovi moki. GLAZIRANE OREHOVE PALIČICE Potrebuješ: 25 dag moke 1/2 pecilnega praška 12 dag sladkorja 1 vanilin sladkor 15 dag margarine 12 dag zmletih orehov 1 rumenjak 1 žlica ruma 2 žlici kakava žlica sladkorja žlica mleka Moko presejaj s pecilnim praškom in v njej zdrobi margarino. Dodaj še druge sestavine in hitro zgneti v krhko testo. Polovici testa primešaj kašico iz kakava, sladkorja in mleka. Obe vrsti testa naj počivata 1/2 ure. Oblikuj dva enakomerno debela svaljka in ju zreži na 5 cm dolge koščke, jih malo splošči in peci 15 - 20 minut v srednje topli pečici. Ohlajene paličice v celoti ali samo delno glaziraj. Čokoladna glazura: 6 dag čokolade 6 dag masla ČAJNO PECIVO 60 dag moke 20 dag sladkorja v prahu 40 dag margarine 1 vanilin sladkor 1 pecilni prašek limonina lupina malo ruma dodaj orehe ali kokosovo moko Zgneti testo. S testomatom nabrizgaj kekse. NABRIZGANI KEKSI Testo: 1 kg ostre moke 75 dag margarine (Rama) 30 dag sladkorja v prahu Zgneti testo. S testomatom nabrizgaj kekse. Pečene zlepi z marmelado, pomoči v čokolado in nato v kokosovo moko. KEKSI NA STROJČEK Testo: 1 kg moke 4 jajca 30 dag sladkorja 1 pecilni prašek 1 vanilin sladkor 50 dag margarine Petra (samo to margarino!) malo ruma malo limonine lupinice Zgneti testo, na strojček oblikuj kekse. VANILIN ROGLJIČKI Testo: 50 dag moke 1 margarina 2 dcl kisle smetane 2 žlici sladkorja 1 pecilni prašek malo soli malo limonine lupinice Najprej zmešaj moko in margarino, nato dodaj ostale sestavine. Razvaljaj na tanko, razreži v trikotnike. V sedino daj marmelado (na kupčku), zvij in oblikuj v rogljičke. Pečene povaljaj v sladkorju v prahu mešanim z vanilin sladkorjem. LINŠKE OČI Testo: 30 dag moke 2 mali žlici pecilnega praška 1 jajce 15 dag margarine (za dvojno maso je dovolj 1 margarina) 10 dag sladkorja 1 vanilin sladkor Zgneti gladko testo, razvaljaj in izreži z modeli (polovici še naredi luknjice v sredini). Peci 10 minut pri 200°C. Pečene premaži z marmelado, položi eno na drugo (en celi keks in enega z luknjico) in povaljaj v sladkorju v prahu, v katerega predhodno zmešaj vanilin sladkor. Veliko veselja in uspeha pri peki Rebeka

ambienta  

član od: 31.7.2002

sporočila: 21

10. sep 2002 11:33

Pozdravljeni! Ohcet je mimo in z vašo pomočjo sem napekla drobno pecivo.Po tem,kako so se krožniki praznili sklepam da so bili svati zadovoljni,zato vsem skupaj hvala za pomoč in predloge,Mimi vas pa vseeno prosim za recept,saj se nam bliža trgatev in tudi za to družinsko srečanje bomo poleg potice potrebovali še pecivo,kaj novega pa je vedno dobrodošlo. Še enkrat hvala za sodelovanje in lep pozdrav vsem ! Jadranka jadranka zakovšek

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. sep 2002 17:04

Suzana, približno taki so moji trikotniki. Samo, da sem lešnike zamenjala s kokosom. Tudi mojim bližnjim so kokosovi ljubši. Lešnikovi so prava kalorična bomba. Napisala sem komentar k lešnikovim trikotnikom, kjer piše, kako sem rešila dokaj zamudno pomakanje enega vogala vsakega trikotnika v čokolado. Mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. sep 2002 17:08

Jadranka, recept za kokosove trikotnike najdete v bazi pod naslovom lešnikovi trikotniki. Sabrina, dober recept za kokosovje ježke bom napisala prihodnji teden. Je v kuharski knjigi moje mame oziroma v katerikoli predelani izdaje kuharice od Felicite Kalinšek. V principu je vseeno, kakšno osnovno biskvitno testo spečete, v prej omenjeni knjigi pa je nadvse dober recept za čokoladno kremo, v katero pomakaš narezane kocke. Napisala ga bom prihodji teden. Mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. sep 2002 17:10

Spomnila sem se še enega recepta za drobno pecivo, ki vedno požanje navdušenje. Medvedje šape, polnjene z marmelado. Bom napisala recept. Lep pozdrav Mimika

sandri27  

član od: 24.10.2014

sporočila: 1

24. okt 2014 10:28

mene zanima za te vanili rogljičke a to ta velko margarino al kakšno daste vi?

hvala za odgovor

sandri27

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. okt 2014 10:59

Ena margarina je v naših krajih četrt kile.

Sonja

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

24. okt 2014 12:29

V naših krajih tudi četrt kile . Je pa res, da se dobi tudi tista velika, pol kilska, ki morda koga zmede, ampak tudi tam piše, da je dvojno pakiranje, torej sta v bistvu dve margarini pakirani kot ena .

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti