Drobno pecivo

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

3. sep 2002 9:33

Jaz uporabljam jogurtov lonček ali pa 2,5 dl skodelico. Irena

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

3. sep 2002 11:48

Irena, zanima me a cookije oblikuješ z rokami, ali imaš za to modelčke? Lp Suzana.

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

3. sep 2002 12:32

Cookije oblikujem z rokami ali pa z žlico (na namaščen pekač dam en kupček testa in ga malo potlačim z žlico). Je pa pomembno, da cookiji niso preveč skupaj na pekaču, ker se pri peki malo razlezejo. Irena

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

4. sep 2002 9:16

Irena, hvala za recepte. Bodi se tako dobra in povej cca koliko tolarckov pride iz ene mase?! In kako naredis glazuro (segrejes sok limone in sladkor ali ne), kako jo mazes (s copicem?)? LP, Suzy

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

4. sep 2002 9:54

Odvisno od debeline in velikosti krogov. Jaz jih ponavadi razvaljam res na čisto tanko, delam pa kroge premera približno 4 cm. Mislim da pride iz mase kakšnih 60 krogov, torej 30 gotovih tolarjev, ampak nisem čisto prepirčana, ker sem jih nazadnje delala nekaj mesecev nazaj. Glazuro pa naredim tako da sok limone in sladkor v prahu dobro premešam, da se sladkor raztopi (brez segrevanja), potem pa samo prelijem približno pol žličke raztopine po tolarju in ga potem potresem s pistacijami. Potem je treba nekaj časa počakati, da se tolarji posušijo. V bistvu je tu namen glazure predvsem ta, da zalepi pistacije na tolar, pa še bolj kisel okus da. Irena

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

4. sep 2002 9:59

hvala, danes, jutri poskusim. njama... ta teden je moj glavni projekt peka piskotov takih in drugacnih in ta kulinarika je enaA, idej se pa se, idej enaA! lp, suzy

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

5. sep 2002 9:19

Oj, sem pekla vceraj se pa se in med drugim tudi limonove tolarje. Priznam, zelo okusno. Vprasanje imam tehnicno. Kako preprecis, da se tolarcki med peko napihnejo? (jaz sem jih obracala, pa nisem najbolj zadovoljna). LP, Suzy

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

5. sep 2002 11:28

Meni se večinoma ne napihnejo, samo občasno kakšen, ki ni čisto na tanko razvaljan. Tako da ti ne morem svetovati. Obračala jih nisem nikoli. A tebi niso razpadli med obračanjem? Jaz sem imela včasih še ko so bili pečeni težavo, da so bili vroči tolarčki preveč krhki in sem morala počakati, da se se malo ohladili, preden sem jih vzela iz pekača. A ja, pečem jih pa v ventilatorski pečici, mogoče to kaj vpliva. Irena

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

5. sep 2002 16:01

Hvala, morska deklica, tudi meni bo prišlo prav.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. sep 2002 15:58

Jadranka, vaše pecivo bo sigurno odlično, ker ga boste naredili iz ljubezni. Pa to ni fraza. Že večkrat sem bila zelo razočarana nad poročnim pecivom renomiranih kuharic. Vse enako, vse enako suho. SAmo oblike so bile rahlo drugačne, pa dodatki. Domače pecivo je nekaj popolnoma drugega. Moji predlogi: razna peciva, ki jih razrežeš na manjše kose; npr. makovo pecivo s čokolado, majhni princes krofi, klasika so orehovi rogljički. Za mene so tudi kokosovi ježki še vedno zakon. Če še ni prepozno, mi sporočite, da napišem recept za kokosove oz. lešnikove trikotnike. Recept za drobno pecivo, ki ga redkokatero prekaša. Pa še zelo veliko ga je in hitro gre, ker se ni treba truditi z vsakim posamičnim kosem. Seveda pa zahteva nekaj spretnosti. Pred leti sem ga dobila v knjigi : Trenc-Frelih, Irena - prevajalec NASLOV.................. : Drobno pecivo SPLOŠNO O IZDAJI........ : [1. ponatis] IMPRESUM................ : Ljubljana : Mladinska knjiga, 1986 Lp Mimi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti