Koliko čebule v makaronovo meso

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

5. jan 2008 14:16

hoj! soseda je imela tečno mularijo, ki je na rob krožnika odlagala tudi minimalne koščke čebule, pa je spremenila proceduro. čebulo je narezala na četrtine, jo popražila, dodala meso , in ko je bilo vse mehko, je čebulo pobrala v lonček, jo s paličnim zmiksala v kremo in zlila nazaj v jed. pa je bil mir! sicer pa , eno večjo čebulo na cca 30 dag mletega mesa. GOSPAKATJA

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

5. jan 2008 16:10

Jaz se povsod držim pravila čebula : meso = 1 : 1. Tako mi je všeč. jo pa vedno drobno nasekljam in se popolnoma razpusti, tako da se sploh ne vidi, da je čebula not. LP Drejček

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

5. jan 2008 16:33

Tudi jaz dam čebule in mesa 1:1. Delam pa tako, da na vroče olje ali pač kakršno koli maščobo dam najprej koščke mesa, lahko tudi mleto meso, ko zakrkne ga poberem ven in dam sesekljano čebulo, ki jo malo osolim in dušim da se popolnoma osuši. Če še ni dovolj razpuščena ji dolijem malo vroče vode in spet dušim dokler ni popolnoma mehka, potem spet dodam meso in delam naprej kot ponavadi za golaž. Tako podušena čebula zgosti omako in ji da dober okus. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti