Koliko čebule v makaronovo meso

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

tema odprta - 5. jan 2008 11:14 | ogledi: 7.264 | odgovori: 13

Mene pa zanima tole; sem namreč vedno v dilemi ,koliko, kako velike koščke itd..Sem sicer izkušena kuharica, ampak tako za hec: koliko daste čebule v makaronflajš? In kako ga narežete. Res mogoče malce smešno vprašanje, ampak mogoče bo marsikomu koristilo.

Čebula se naprimer enkrat reže na majhne koščke, drugič na rezine... In koliko npr . je daste v riž, golaž?

Upam,da ne boste grajale vprašanja.. Pač me zanima kako je prav.

Hvala vnaprej.

Ciao

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2008 11:21

Kako je prav, ne vem. Jaz dam eno srednje veliko čebulo za 4 ljudi (nimam pojma koliko g mesa je to). Obvezno jo sesekljam na kockice, ker ne maram jedi, kjer "najdem" čebulo. Atina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jan 2008 11:30

Pravijo toliko mesa, toliko čebule, jaz dam  približno  na kilo mesa 2 čebuli. Makaronflajš a ni mleto meso?

Sprašuješ kakšne velikosti mesa? Ne vem, no, jaz jih nisem nikoli zmerila, režem po občutku, sicer večje, ker delam golaž v ekonomu, če bi bili manjši bi meso razpadlo, če daš v klasično posodo, pa narežeš manjše koščke, ker je postopek bistveno daljši.

Čebulo pa narežem, na večje kose, ker prej razpade.

Nisem pa razumela ali sprašuješ kolio čebule dam v riž?  Na 250 g, riža dam, 1/2- do 1 čebulo (dušen riž).

Jaz pa se moram tebi opravičiti, če sem morda kaj narobe razumela.

lp 

Anamarija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

5. jan 2008 11:39

Na 1/2 kg mletega mesa dam eno večjo na drobno narezano čebulo, enako tudi za makaronflajš (zelo na drobno narezane kocke mesa). V golaž dam toliko čebule koliko imam mesa, mogoče tudi malo več. Narežem jo na kolobarje. V vsakem primeru čebulo dobro prepražim. Narezano čebulo vržem na segreto maščobo, 1-2 minutke pražim na močnem ognju ob sprotnem mešanju, podlijem s curkom vode in pokrijem ter zmanjšam temperaturo. To ponovim 3 x. Se pravi, praženje čebule traja skoraj 15 minut, potem gre gor šele meso in ostalo. V polnjeno papriko dam eno prepraženo čebulo. V sarmo s 1 kg mletega mesa dam 3-4 na kolobarje prepražene čebule. V govejo juho dam manjšo na pol prerezano čebulo. Pri meni se v nobenem primeru ne najdejo koščki čebule. Pozdravček!

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

5. jan 2008 11:48

Hvala ... Nisem vprašala kako velike koščke mesa dajete... Govora je samo o čebuli :)) Ma ne vem kaj si mislite: ta pa ne ve kako se reže čebula..Ni res.. Samo zanima me,kako to počnete druge kuharice.... Dragička praviš,da se pri tebi ne najdejo koščki čebule..Pri meni pa... Bi jo morala bolj dolgo dušiti al kako? Npr. pri makaronovem mesu?

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

5. jan 2008 11:48

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4407 Za tiste ki pa kuhate večje količine,za cca 200 obrokov se rabi 10-15 kg čebule- koliko je pa to kom. je pa odvisno od debelosti čebule val ps: poudušeni čebuli , dodaš malček sode,je nebo nikjer več ko bo jed gotova. Sporočilo je spremenil(a) val dne 05. jan 2008 11:50:05

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

5. jan 2008 12:19

Val, zakaj pa soda? Sem pozabila napisat, ko čebulo pražim jo posujem s ščepcom soli. Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. jan 2008 12:48

No ja, jaz bi sode raje ne uporabljala. Je čisto odveč.

Čebulo pražim - za golaž in mkaronovo meso - vedno tako, da jo, zrezano na koščke (najprej po dolgem na pol, polovice na rezine, pa pravokotno spet in pridejo mali koščki) malo posolim in zalijem z vodo (brez maščobe). Pokrito dušim,  ko se osuši, pražim, vmes mešam in po malem zailvam z vodo. Ko presodim, da je dovolj zmehčana, dodam meso.

 

rimljanka

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

5. jan 2008 12:58

Od kar so mi začeli otroci po krožniku brskat čebulo,jo sedaj zrežem s paličnim. Se pa držim pravila da pri golažu in pasulju ne šparam z njo.Recimo pri makaronovem mesu ali obari dam srednje veliko,če pa imam bolj majhne dam pa dve.Sem pa mnenja,da če jo bo v jedi več ni nič narobe,kot če bi jo bilo premalo.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. jan 2008 13:47

Za makaronovo meso dam na 1/2 kg mesa eno srednje veliko čebulo (okrog 10 dag), uporabljam pa vedno mleto meso. Nas ne moti, če je najti tudi koščke prepražene čebule, ker jo imamo vsi zelo radi.

Čebulo za hitro pripravo, kamor po mojih merilih spada tudi meso za makarone, narežem čimbolj na drobno - nekako tako, kot opisuje Rimljanka.  Za jedi, kjer je potrebno dolgotrajno dušenje ali kuhanje, narežem le na kolobarje.

Cila

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

5. jan 2008 14:04

Tudi jaz za golaž dam toliko čebule kot mesa .Za makaronflajš pa recimo eno čebulo na tiste 30 dag mesa. Za golaž jo reže kar multipraktik ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti