Indukcijska plošča in elektrika

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. avg 2011 17:54

Tjas, najlepša hvala za odgovor, sem pa medtem ugotovila, da bom lahko še kuhala z mojima ekonoma

lpp!

Živi s srcem, ne z glavo.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

15. avg 2011 20:32

No, pa jo imam.Kuhalno ploščo namreč, 4xindukcija in to po nesreči

Pred približno dvema mesecema je pri nas divjala nevihta in strela mi je s posrednim udarom uničila kuhalno ploščo. Pokvarila mi je tudi TV in računalnik, kar pa se je dalo popraviti.Ploščo pa sem morala kupiti novo.In seveda sem kupila 4xindukcija. Navadila sem se že kuhati po novem in če kdo še pomišlja, mu svetujem, da se odloči za ta nakup.



daga

Sporočilo je spremenil(a) daga dne 15. 2011 20:33

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

15. avg 2011 22:02

Anamarija1!

 

Ne naredi take napake kot sem jo jaz, da nisem ubogala moža, ko je hotel kupiti vse 4 indukcije. Na koncu sem kupila 2+2 in je to ena največjih napak. Če bi poslušala moža, bi imela danes vse 4 indukcije in tudi nove "kastrole". Pri nas sta največ v uporabi indukciji, ostali malo manj. Glede posode pa potem ugotoviš, da kuhaš samo v nekaj posodah in ponvah in jih lahko dokupiš postopoma.

Pa še veliko dobrih receptov.

 

http://www.mojalbum.com/tajda

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

17. avg 2011 21:12

Nas je očitno več takih, ki smo kupili 2+2 in se zdaj tolčemo po glavi.

Čarli08

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

18. avg 2011 6:05

Ja, dobro da imajo 2 + 2 samo vgradne, samostoječih pa ne, sicer bi bila jaz tudi med njimi . Tako pa imam jaz  samo indukcijo, pa nove posode in sem zadovoljna.

Nena

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

26. jul 2012 21:07

Jaz še premlevam, če naj imam indukcijsko ali 2+2. Kolikor vidim, je indukcijska bolj priporočljiva, vendar me malo skrbi sevanje. Posode bom itak morala kupit, ker drugače tašča ne bo znala v njeni kuhinji v čem kuhat. Tako da ni problem posoda, ampak govorice...

yulchi

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

27. jul 2012 11:14

Jaz sem si že kar precej časa nazaj kupila 2+2 in ni mi žal (vem, da sem v manjšini, toda 100 ljudi 100 čudi; in če bi se sedaj morala ponovno odločiti, bi vzela isto ploščo). Imam veliko kakovostne posode, ki ni za indukcijo in se ji nikakor nisem želela odpovedati.

In vseeno nisem ostala brez užitka ob nakupu nove posode za indukcijo . Uf, in resnici na ljubo sem si pred kratkim kupila Delimano posodo, ki ni za indukcijo.

Dejstvo je, da indukcijski plošči prižgem večkrat (hitra kosila med tednom), toda tudi navadni steklokeramični kuhališči sta občutno hitrejši in močnejši od stare plošče, vendar morate pred nakupom obvezno  preveriti moč (kW) posameznega kuhališča, saj mora biti le-to dovolj močno. Sama sem pred nakupom na internetu poiskala vse primerne plošče, primerjala njihovo kumulativno moč (seveda tudi ceno) in se odločila za meni ustrezno.

Tudi mene pri indukciji moti to (občasno) brenčanje, pa bog ne daj, da je kakšna kapljica na (zunanjem) dnu lonca..., ampak hitrost je pa hitrost.

Riž, "tenstan" krompir, govejo juho (ki se dolgo kuha),... še vedno kuham na steklokeramiki, samo organiziram se malenkost drugače: ponev na kuhališče, vanjo olje in preden jaz narežem čebulo, je ponev že (pre)topla... - no, mogoče sem pa samo počasna pri rezanju čebule

LP Lipa

 

 

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

27. jul 2012 16:48

Imam steklokeramični in indukcijski štedilnik. Torej različne posode. Zadovoljna sem z obema, le pri indukcijskem me moti (ropot ventilatorja) in napis, da indukcijska plošča ni priporočljiva za bolnike s srčnim spodbujevalcem (torej ti bolniki ne smejo biti v bližini plošče). To sem prebrala šele, ko sem ga kupila. Dalo mi je misliti.

Migla

 

 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jul 2012 20:45

Migla je napisal/a:

Imam steklokeramični in indukcijski štedilnik. Torej različne posode. Zadovoljna sem z obema, le pri indukcijskem me moti (ropot ventilatorja) in napis, da indukcijska plošča ni priporočljiva za bolnike s srčnim spodbujevalcem (torej ti bolniki ne smejo biti v bližini plošče). To sem prebrala šele, ko sem ga kupila. Dalo mi je misliti.

Migla

 

Zdaj, čisto natančno se na to ne spoznam, ampak mislim, da indukcijska plošča deluje na nekakšnem principu elektromagnetnega polja, ki energijo inducira v dno posode (verjetno bi ežoj vedel več in bolje povedati na to temo), srčne spodbujevalce pa to moti oz. jim zmede ritem. Za zdrave ljudi brez spodbujevalca pa, kolikor vem, indukcijske plošče niso nevarne.

lp

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. jul 2012 21:27

Moja indukcija je cisto tiha pa tudi voda na dnu je ne motI. Je pa najcenejsa mozna-ikejina Pa je top!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti