Indukcijska plošča in elektrika

damjanas  

član od: 4.1.2008

sporočila: 64

tema odprta - 4. jan 2008 21:49 | ogledi: 17.317 | odgovori: 33

Pozdravljeni!

Prosim pomagajte mi - že dolgo si želim indukcijsko ploščo, sedaj pri selitvi v svoje stanovanje pa si jo želim tudi kupiti. Pri "popravilih" na električni napeljavi me je električar opozoril, da ima blok eno-fazni tok in da je to občutno premalo za indukcijsko 4 ali 2+2) oz nasploh za navadno steklokeramično ploščo. Potem sem poiskala še več mnenj in vsi so na koncu prišli do sklepa da bo varovalko metalo ven, seveda ob pogoju da bodo delovali tudi ostali aparati. Mi prosim stanujoči v blokih (starejši bloki imajo vsi eno-fazni tok) lahko pomagate z nasveti in izkušnjami ali imate kakšne probleme z uporabo steklokeramične plošče oz. indukcijske?

Havla za pomoč.

lp, damjana

damjanas

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

4. jan 2008 22:07

Jaz sem imela podobno težavo, le da s keramično ploščo in pečico. Električar je to rešil tako, da je kabel od keramične plošče enostavno povezal na eno drugo vtičnico, ki ni povezana s kablom od pečice. In nimam nobenih problemov. Lp, Saša

damjanas  

član od: 4.1.2008

sporočila: 64

4. jan 2008 22:16

super! Jaz sem si dala izdelati vtičnico, ki bo samo za ploščo - vse ostalo bo vezano na druge vtičnice. Imaš vse 4 steklokeramične plošče, brez plina? lp, damjana damjanas

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

4. jan 2008 23:45

Če že kupiš indukcijsko ploščo, potem kupi kar vsa štiri gorišča z indukcijo, meni je žal, da imam dve indukcijski in dve steklokeramični gorišči. Kuhaš lahko kar v emajlirani posodi, seveda pride v poštev tudi posoda namenjena prav za indukcijo. Plošča se takoj segreje in kuhanje je super. Če želiš še kaj bolj natančno vedeti o tem pa še kaj piši. daga

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

5. jan 2008 0:21

pozdravljeni sem do zdej imel steklokeramičen štedilnik,4x steklokeramika zadnjič sem se pa osloču in kupil,indukcijo joj joj,kaj sem jaz zamujal,mislim... to je pa res neki zlo fajnega in praktičnega postaviš na ploščo,in se že po hitrem postopku kuha in zavreje Tko da jo priporočam,vsem ki ste jo namenjeni kupit!,Kr verjemite nam,ki jo imamo in smo zadovoljni z njo. Zdej še z večjim veseljem kuham kot sem prej ;)) lp Miele

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

5. jan 2008 0:25

tam k sem napisal (osloču) JE BILO MIŠLJENO(ODLOČU) LP Miele

damjanas  

član od: 4.1.2008

sporočila: 64

5. jan 2008 9:08

to jaz vse vem in razumem in striktno hočem indukcijo 4 plošče (vso posodo imam za indukcijo), ampak takoj ko bom imela 2 ali 3 plošče prižgane bo VAROVALKO VEN VRGLO (to so pač mnenja različnih majstrov) in takrat mi ne bo indukcija nič koristila - zato potrebujem vaše izkušnje ker pač mojstri pojma nimajo kaj je indukcija. lp, Damjana damjanas

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2008 9:38

damjana z s-jem,

ni rečeno, da imaš prav. To kar praviš, da bo " vrglo" varovalko, je res če naenkrat ( isti moment ) vklučiš vse štiri plošče na maksimum. Ponavadi ni tako, neki vključiš na maksimum dokler ne zavre, potem pa precej zmanjšaš, pa daš nekaj drugega na drugo ploščo.........Učeno bi rekli pa tako: inštalirana moč kuhalne indukcijske plošče s štiri kuhalnika je 7 kW ( se mi zdi ). To pomeni, to je moč če so vse štiri plošče vključene na max. 7 kW moči, pomeni tok cca 32 A(mpera) in taka bi mogla bit varovalka, da to zdrži ( da je ven ne vrže ). Ponavadi, za vtičnice, so varovalke 16 ali 20 A, in ne bojo prenesle, da se vsa štiri kuhalnika naenkrat vključijo na max., vendar se mi zdi, da je za normalno kuhinjsko rabo to čisto divolj ( to se pravi, po moje, da so lahko vključene tudi vse štiri plošče, vendar ne na max., tudi z varovalko od 20 A ).

daga, miele,

v kratkem bom nabavil kuhalno ploščo in sem se odločil za dve ind.+ dve steklokeramika. Razlogi: kuhanje kave za enega, pečenje palačink in kuhanje golaža. Prepričajte me, da nimam prav 

ežoj

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

5. jan 2008 9:49

ežoj, jaz sem ena od tistih, ki ji je žal kakor ima las na glavi, da nisem poslušala moža, da naj kupim vse štiri indukcijske namesto 2+2 - Gorenjka pač, ki jo je skrbelo za stare piskre. Kuhanje kave: imam eno džezvo s premerom 8 cm in se kava skuha ekspres Peka palačink: Tefalova ponov (črna) za indukcijsko peko palačink kupljena v Merkurju za 25€ - ZAKON Kuhanje golaža: to ti ne vem povedati, ker ga tako kot govejo juho kuham zunaj na verandi na plinskem gorilniku, da ne smrdi v stanovanju. Imam Gorenjevo ploščo 2+2 mislim, da z oznako 695. Največji izbor posode ima Merkur - tudi velik cenovni razpon.

hribovc  

član od: 26.12.2007

sporočila: 83

5. jan 2008 11:02

Sicer nisem električar ampak vseeno. Elektrika naj bo zveza strokovno tako da lahko varovalka zdrži tudi maksimalno obrementev ki je mogoča. Če imaš na stanovanje 3 varovalke (ponavadi 3x20A, 3x16A), lahko električar ploščo zveže tako, da na vsako varovalko zveže eno fazo. Problem pa je, če imaš samo eno varovalko. Lp Hribovc

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

6. jan 2008 15:43

hribovc je napisal/a:
Če imaš na stanovanje 3 varovalke (ponavadi 3x20A, 3x16A), lahko električar ploščo zveže tako, da na vsako varovalko zveže eno fazo. Problem pa je, če imaš samo eno varovalko. Lp Hribovc
Damjanas ima enofazni tok, se pravi 1x16 A ali 1x20 A. To je lahko velik problem, sploh za pečico. gasperp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti