Piškoti domače peke s tabora

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 4. jan 2008 14:03 | ogledi: 4.442 | odgovori: 4

A ima kdo kak recept za piškote, ki bi bili taki kot oni s slaščičarne Domača peka? Meni je zelo všeč okus po maslu, pa krhkost... Prav nič zakomplicirani ne zgledajo...

alibaba

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. jan 2008 14:59

Imam izkušnje samo z njihovimi odličnimi tortami in zato mi zaupaj kateri piškoti so to? lp Vesna

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

7. jan 2008 13:59

Prodajajo paketke mešanih piškotov. Nekaj je takih, ki so (po moje) narezani iz testa, zvitega v klobaso, potem krogci (dvoje različnih), zlepljeni po dva, pa majhni kupčki s piko marmelade, pa super so srčki (spet dva zlepljena), obliti s čokolado... Bi rekla, da se razlikujejo po tem, da so eni iz osnovnega testa, enim so dodani mleti lešniki, orehi ali mandlji. Skratka, zgleda zelo enostavno, še jaz bi jih znala spečt, ko bi le imela recept. So pa res mega krhki, v ustih se kar stopijo (razen enih, ki so bolj trdi), pa okus po pečenem maslu imajo... torte sem pa tudi jaz gledala, ampak še nisem poskusila... alibaba

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

7. jan 2008 14:13

Verjetno so podobni tistim (maslenim zvezdicam), ki jih strežejo ob kavici v Zvezdi, glede na to, da ravno oni tudi pečejo torte (piškote) za Zvezdo? Predvidevam... Živi

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

7. jan 2008 17:45

aja, pa tisti, ki so "rezani iz klobase" so bolj debeli... alibaba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti